TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Ciosaniec i Bagno ma nowy wóz bojowy (VIDEO)

Sobota, 23 marca 2024 o 18:30, aktualizacja Poniedziałek, 25 marca 2024 o 15:29, autor: 0
OSP Ciosaniec i Bagno ma nowy wóz bojowy (VIDEO)

Druhowie z Ciosańca i Bagna wraz z mieszkańcami wsi mają powody do radości. Dziś (23 marca) odbyła się uroczystość przekazania wozu bojowego, który do jednostki trafił ze Sławy. Dwa lata temu druhowie z OSP Ciosaniec i Bagno przekazali swojego wysłużonego Jelcza walczącej Ukrainie.

Wstęga przecięta. OSP Ciosaniec i Bagno ma nowy wóz bojowy

Zgromadzonych gości przywitał prezes OSP Ciosaniec i Bagno, dh Paweł Baruch. „Jest to dla mnie bardzo wzruszająca chwila, która w życiu naszej jednostki będzie kamieniem milowym”, powiedział.

W przekazaniu wozu uczestniczył Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. „Nigdy silna wola i wiara nie zgasła w ochotnikach i to jest najważniejsze”, podkreślił włodarz. „Nie jest to nowy samochód, ale jestem przekonany, że posłuży wam jeszcze długo. Życzę wam, abyście go tylko odkurzali i nie wyjeżdżali do akcji”, zwrócił się do strażaków burmistrz.

Działalność OSP to służba dla drugiego człowieka

O tym, że działalność OSP to przede wszystkim pomoc dla drugiego człowieka przypomniał bryg. Krzysztof Piasecki, Komendant KP PSP we Wschowie, składając przy tym życzenia wszystkim druhom. Wydrzenie było również okazją do uczczenia pamięci dh Aleksandra Polańskiego, sekretarza jednostki, który zmarł na miesiąc przed przekazaniem pojazdu.

Na zakończenie, dh Paweł Baruch, odczytał życzenia zapisane w historycznej księdze założonej przy okazji powstania jednostki w 1946 r. Autorem ostatniego wpisu, napisanego w 1986 r., był ówczesny prezes, Zygmunt Stanisławski, obecny na uroczystości.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl