TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestry na sławskim rynku

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 o 13:21, autor: 0
Orkiestry na sławskim rynku

Wczoraj odbyła się ostatnia z cyklu Muzycznych Niedziel na Nowym Rynku w Sławie. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać w sumie trzech zespołów. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra KGHM ZG Polkowice-Sieroszowice. Następnie w paradę wokół naszego miasta wyruszyła Orkiestra KWB "Turów" z Bogatyni.

Gdy górnicy spacerowali po ulicach Sławy, umilając popołudnie naszym mieszkańcom, na nowym rynku grała już Orkiestra OSP z Kwielic. To niemal czterogodzinne spotkanie z kulturą było świetną okazją do spędzenia popołudnia na świeżym powietrzy przy akompaniamencie wyśmienitych muzyków.

Ta edycja dedykowana była działaczom kultury, przy tej okazji Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Sekretarz Gminy Danutą Pitrowską wręczyli listy gratulacyjne i nagrody osobą szczególnie zasłużonym sławskiej kulturze. Z rąk Włodarza wyróżnienie otrzymali: Krystyna Szulęcka, Monika Pełka, Agata Wojciechowska, Stefan Jankowski oraz Tomasz Krzymiński.

W przerwie między koncertami Prezes Zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Dolnośląski we Wrocławiu z siedzibą w Lubaniu Andrzej Drozdowicz wręczył podziękowania za pomoc przy organizacji cyklu spotkań.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl