TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestra Maestoso zagra w Lesznie:

„Szykuje się koncert roku, będzie show!”

Sobota, 28 stycznia 2023 o 13:09, aktualizacja Sobota, 28 stycznia 2023 o 13:21, autor: 0
Orkiestra Maestoso zagra w Lesznie:

Już 11 lutego 2023 roku, o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Maestoso CKiR Wschowa.

Orkiestra Maestoso CKiR Wschowa to zespół składający się z młodych i uzdolnionych muzyków pod batutą Remigiusza Kuropki. Zespół działa przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Najpiękniejsze i najtrudniejsze pozycje

Podczas Koncertu Noworocznego usłyszymy przede wszystkim repertuar filmowy. Blisko 100 artystów zaprezentuje najpiękniejsze i najtrudniejsze pozycje z tego gatunku. Muzycy zagrają między innymi muzykę z filmów takich jak: "Piraci z Karaibów", "Benny Hill", "Dzieci Sancheza" czy trudną ścieżkę z bajki "Iniemamocni". Pojawi się również muzyka z gier oraz polskie akcenty. Usłyszymy marsz "Dywizjon 303", a także przepiękny utwór "Miasto 44", który zaśpiewa uzdolniona wokalistka Martyna Krzyżkowiak.

Wybitny trębacz

Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir Cichor, wybitny trębacz, muzyk orkiestrowy, nauczyciel akademicki, solista, kameralista i kompozytor. W ciągu 20 lat swojej kariery współpracował między innymi z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Narodową, Orkiestrą Sinfonia Varsovia i Filharmonią Łódzką. W latach 2021-2022 Sławomir Cichor wziął udział jako solista w Pierwszej Symfonicznej Trasie Koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej (dyrygent Mariusz Dziubek). Artysta gra na instrumentach firmy Yamaha i należy do grona Yamaha performing artists.

Będę gościnne występy

Na scenie zobaczymy także uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna.

Bilety na koncert

Bilety na wydarzenie dostępne on-line: https://bilety-mok-leszno.pl/rezerwacja/numerowane.html...

Od 31 stycznia 2023 r. bilety dostępne również stacjonarnie w sekretariacie Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, ul. Niepodległości 1.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl