10 grudnia w sali widowiskowej CKiR we Wschowie zagrała duńsko-szwedzko-polska formacja Orkester Orkiestra! Rzadko się zdarza, aby ten rodzaj muzyki, eksperymentalnej i bazującej na improwizacji gościł we Wschowie. Publiczność dopisała, wypełniła całą salę i z entuzjazmem przyjmowała kompozycje młodych muzyków
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Dwa kontrabasy, dwie perkusje i dwa fortepiany wraz z trąbką, bandoneonem, gitarą i wibrafonem - to instrumenty, które czekały na muzyków. Jeszcze koncert się nie rozpoczął, publiczność schodziła się, zasiadała, szukała sobie miejsca, a już pierwszy rzut oka na scenę, wypełnioną tak bogatym instrumentarium zapowiadał niecodzienne wydarzenie. I chyba nikt, kto tego dnia wybrał się na koncert, nie czuł się rozczarowany.
Dla wschowskiej publiczności zagrali:
Anders Skibsted - bandoneon
Gustav Bjerre - trumpet
Malthe Rostrup - piano
Gustav Åkesson - piano
Rasmus Krogh - guitar
Lui Falkentorp - double bass
Franciszek Pospieszalski - double bass
Oliver Nehammer - drums
Szymon Gąsiorek - drums, vibraphone
Okrester Orkiestra! rozpoczęli koncert od własnej kompozycji ,,Aerophobic".
Poniżej prezentujemy fragment koncertu.
[nggallery id=1198]
Komentarze 0