TworzymyGłos Regionu

Opałowi oszuści

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 o 12:43, autor: 1 1272
Opałowi oszuści

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa. Zamówiony węgiel nie dotarł do adresata, a ogłoszenie o jego sprzedaży „zniknęło” z serwisu internetowego.

Ostatnio opał stał się towarem deficytowym. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Policjanci ze Wschowy wyjaśniają sprawę przestępstwa polegającego na niekorzystnym rozporządzaniu mieniem. Mieszkaniec powiatu wschowskiego za pośrednictwem serwisu internetowego złożył zamówienie na węgiel. Wpłacił na podane konto bankowe opłatę w kwocie blisko 5,3 tys. zł, co stanowiło cenę za towar i transport. Oczekiwał na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z serwisem się urwał, a ogłoszenie w internecie zostało usunięte.

Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. Problemy z dostępnością opału, oraz rosnące jego ceny dają pole do popisu dla oszustów. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych czy też serwisach internetowych jest prawdziwe. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

 

asp. Wioleta Dąbska

(KPP Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wschowianin
23.08.2022 06:26

Wiele jest takich ogłoszeń i trzeba sprawdzać ilu klientów kupiło jakie opinie są na temat sprzedającego . Był cukier , teraz węgiel ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl