TworzymyGłos Regionu

reklama

Oliwer Pilarowski. Pasjonat rugby ze Wschowy ma za sobą komentatorski debiut

Czwartek, 13 czerwca 2024 o 00:22, aktualizacja Czwartek, 13 czerwca 2024 o 09:45, autor: 1
Oliwer Pilarowski. Pasjonat rugby ze Wschowy ma za sobą komentatorski debiut

Od dwóch lat tworzy filmy o tematyce rugby, a w ostatnim czasie został nawet zaproszony do komentowania II turnieju  eliminacyjnego Mistrzostw Polski w rugby siedmioosobowym w Katowicach. Mowa o Oliwerze Pilarowskim, uczniu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie, który staje się coraz bardziej rozpoznawalny wśród kibiców i działaczy.

Oliwer Pilarowski: W rugby mi tego zabrakło

Oliwer Pilarowski rozpoczął swoją przygodę z rugby, tworząc kanał na YouTube. "Pomysł z założeniem kanału zrodził się tak naprawdę z jego braku. Jeśli ktoś jest fanem piłki nożnej, to w sieci bez problemu znajdzie mnóstwo materiałów o tym sporcie. W rugby mi tego zabrakło, więc postanowiłem, że wezmę sprawę w swoje ręce. Kanał prowadzę od dwóch lat i na ten moment jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odbiorem mojej działalności. Naprawdę się tego nie spodziewałem," mówi Oliwer Pilarowski.

Na swoim kanale Oliwer prezentuje bieżące wydarzenia ze świata rugby, filmy instruktażowe na temat zasad gry, sondy uliczne oraz sylwetki wybitnych postaci z historii tego sportu. Jego zaangażowanie zostało dostrzeżone przez mistrzów Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, którzy zaprosili go do zrobienia reportażu z meczu. "Rok temu zostało to dostrzeżone przez ówczesnych mistrzów Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, którzy zaprosili mnie i zaproponowali zrobienie reportażu z meczu. Materiał ten został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku i w ślad za tym pojawiły się kolejne propozycje nagrania podobnych materiałów z innych klubów," wyjaśnia Oliwer Pilarowski.

Komentatorski debiut

Ostatnio Oliwer miał okazję zadebiutować jako komentator podczas II turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski w rugby siedmioosobowym w Katowicach, na zaproszenie klubu Piraci Katowice. "Jako organizatorzy poprosili mnie, abym relacjonował na żywo boiskowe wydarzenia. Od lat marzyłem o komentowaniu meczów, więc nadarzającą się okazję przyjąłem z entuzjazmem," mówi Pilarowski.

Debiut nie był łatwy, ale Oliwer szybko się zaadaptował. "Skomentowałem w sumie 10 meczów na tym turnieju, był to mój debiut, więc na początku nie było to takie proste. Czułem, że wszyscy mnie słuchają, i że nie mogę popełniać błędów. Szybko jednak się z tym oswoiłem i komentując następne spotkania naprawdę doskonale się bawiłem," relacjonuje młody komentator.

Plany na przyszłość

Oliwer nie zamierza spoczywać na laurach. "Moje plany na najbliższą przyszłość to oczywiście dalsza promocja rugby w Polsce, na pewno będę chciał zwiększyć ilość materiałów nagrywanych w terenie. To oczywiście nie jest takie łatwe, bo wiąże się z wyjazdami na mecze i zorganizowaniem sprzętu," mówi Pilarowski. Młody youtuber nie zapomina również o wsparciu, jakie otrzymał od swojego nauczyciela. "Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mojemu nauczycielowi, Panu Tomaszowi Wojnarowskiemu, który wielokrotnie pożyczał mi sprzęt i służył radą."

Dla Oliwera kluczowa jest pasja, którą podkreśla w swoich wypowiedziach. "Moim zdaniem to właśnie pasja jest najważniejsza, trzeba ją pielęgnować bez względu na opinię innych. Jeżeli robi się coś szczerze, z przyjemnością i konsekwentnie, to efekty przyjdą same i według mnie często niespodziewanie, tak jak to jest w moim przypadku," podsumowuje Pilarowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Piotr Buczek
13.06.2024 19:02

Panie Oliwerze jestem pod wrażeniem! Cieszę się że w naszym mieście są ludzie pasjonujący się Rugby. Pan jednak przebija nas wszystkich. To wspaniały pod każdym względem sport w którym jest miejce i dla atletów i dla ludzi filigranowych. Jest to także w pewnym sensie nawet styl życia. "Cywilizacja" Rugby przede wszystkim uczy bycia fair i otwartości oraz szacunku także dla przeciwników. Jeszcze raz gratuluję i życzę czerpania satysfakcji z Rugby. Piotr Buczek

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl