TworzymyGłos Regionu

reklama

Okradli nieczynny budynek należący do gminy

Piątek, 04 listopada 2022 o 08:18, autor: 4
Okradli nieczynny budynek należący do gminy

Wschowscy kryminalni trafili na trop dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali okazję i okradli nieczynny budynek należący do gminy. Łupem sprawców padły między innymi worki z węglem, armatura sanitarna, elementy instalacji elektrycznej. Straty wyceniono na 2500 złotych. Sprawcy działali od początku maja. Zatrzymani w wieku 41 i 45 - lat trafili do policyjnego aresztu.

W miniony piątek (28 października) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał od pracownika wschowskiego magistratu zgłoszenie o włamaniu do nieczynnego budynku mieszczącego się we Wschowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że budynek od dłuższego czasu był nieczynny. Pracownicy gminy odwiedzali go sporadycznie.

W dniu zgłoszenia ustalono, że nieznany sprawca bądź sprawcy włamali się do opuszczonego budynku. Z pomieszczeń zniknęły między innymi baterie umywalkowe, grzejniki oraz dwadzieścia siedem worków z węglem oraz elementy instalacji elektrycznej. Wyceniono straty na 2500 złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni podjęli czynności, które doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego mających związek ze zdarzeniem. Mężczyźni w wieku 41 i 45 - lat zostali zatrzymali i trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyźni przyznali się do włamania i złożyli w sprawie obszerne wyjaśnienia. Część wyniesionych z budynku przedmiotów zdążyli już sprzedać.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Konf
04.11.2022 08:29

Będzie tego coraz więcej.

avatar
~Nieczynny mieszkaniec
04.11.2022 12:12

A dlaczego mamy nieczynne budynki gminne ? Nie lepiej zrobić mieszkania komunalne lub socjalne?

avatar
~Obywatelka
06.11.2022 10:07

I tak będzie, przez to, co nam rząd zgotowal. Złodzieje zawsze byli, ale węgla nie kradli. Za ten wyczyn odpowiedzą, ale rząd za swoje przekrety nie odpowiada. To normalnego obywatela denerwuje.

avatar
~OBYWATELE
06.11.2022 11:26

Co nam mówią plecy tego policjanta ?. Jak świat światem przestępstwa kryminalne były, są i będą !!!!!. Nikt tu tzw. Ameryki nie odkrywa !!!. Pospolite przestępstwa zawsze się nasilają jak biednieje społeczeństwo ( a teraz TOTALNIE BIEDNIEJE PRZY POLITYCE pis+ ) - sorry @.pl - ale takie podstawowe informacje to obecna policja i ich przełożeni powinni mieć w jednym paluszku !!!!!. - NO!!! - chyba, że to taka policja jak ta co to "wykryła rekordową uprawę konopi włóknistych" i dała sobie nagrody łącznie z ich lokalnym komendantem !!!!!. Czyli kryminogenność sięga dzisiaj wszystkie grupy społeczne i zawodowe - to nie jest cud odkrycie !!!!!. Śmieszne w tym wszystkim jest lansowanie się policji i te fotki za pleców !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl