TworzymyGłos Regionu

Ogromne zainteresowanie projektem.

Brak wolnych miejsc we Wschowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Czwartek, 22 września 2022 o 11:50, aktualizacja Czwartek, 22 września 2022 o 12:51, autor: 0 1056
Ogromne zainteresowanie projektem.

Niespełna dwa dni trwała rekrutacja do Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który otwiera się przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa. Od października dzieci w wieku od 6 do 10 lat wezmą udział w kreatywnych zajęciach związanych z technologią, zdrowiem, kulturą, sportem, czy lingwistyką.

Przypomnijmy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im.  J. A. Komeńskiego w Lesznie, uruchamia nowy cykl zajęć dla dzieci z gminy Wschowa.

Od października w co drugą sobotę odbywać się będą warsztaty i wykłady z zakresu humanistyki, matematyki, przyrody, kultury i profilaktyki. Program dedykowany jest dla 40 dzieci z terenu naszej gminy, które otrzymają specjalne indeksy i będą mogły poczuć się jak na prawdziwych studiach. Oprócz zajęć stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie zaplanowano ciekawe wyjazdy edukacyjne.

Udział w projekcie jest nieodpłatny. W naborze decydowała kolejność zgłoszeń. Zainteresowanie było ogromne. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zapowiedział chęć zwiększenia limitu miejsc w kolejnych edycjach. Chętnych z pewnością nie zabraknie.

Szczegóły dotyczące inicjatywy dostęp są na stronach internetowych urzędu i biblioteki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl