TworzymyGłos Regionu

Ogromne zainteresowanie projektem.

Brak wolnych miejsc we Wschowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Czwartek, 22 września 2022 o 11:50, aktualizacja Czwartek, 22 września 2022 o 12:51, autor: 0 765
Ogromne zainteresowanie projektem.

Niespełna dwa dni trwała rekrutacja do Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który otwiera się przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa. Od października dzieci w wieku od 6 do 10 lat wezmą udział w kreatywnych zajęciach związanych z technologią, zdrowiem, kulturą, sportem, czy lingwistyką.

Przypomnijmy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im.  J. A. Komeńskiego w Lesznie, uruchamia nowy cykl zajęć dla dzieci z gminy Wschowa.

Od października w co drugą sobotę odbywać się będą warsztaty i wykłady z zakresu humanistyki, matematyki, przyrody, kultury i profilaktyki. Program dedykowany jest dla 40 dzieci z terenu naszej gminy, które otrzymają specjalne indeksy i będą mogły poczuć się jak na prawdziwych studiach. Oprócz zajęć stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie zaplanowano ciekawe wyjazdy edukacyjne.

Udział w projekcie jest nieodpłatny. W naborze decydowała kolejność zgłoszeń. Zainteresowanie było ogromne. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zapowiedział chęć zwiększenia limitu miejsc w kolejnych edycjach. Chętnych z pewnością nie zabraknie.

Szczegóły dotyczące inicjatywy dostęp są na stronach internetowych urzędu i biblioteki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl