TworzymyGłos Regionu

Oferował szybkie szczepienia i zaświadczenia

Wtorek, 26 października 2021 o 08:42, autor: 0 1855
Oferował szybkie szczepienia i zaświadczenia

Wschowscy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą przy wsparciu Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim namierzyli 20-letniego mieszkańca gminy Szlichtyngowa, który na początku roku 2021 oferował pomoc w załatwieniu szczepienia na COVID -19 wraz z zaświadczeniem. Mężczyzna w zamyśle nie miał zamiaru wywiązać się z oferowanej odpłatnie pomocy. 20- latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa do którego przyznał się.

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wiosną tego roku w trakcie monitorowania sieci Internet pod kątem sprzedaży /oferowania substancji lub przedmiotów zabronionych prawem zainteresowali się ogłoszeniem z którego wynikało, że osoba prywatna oferowała szybką pomoc w załatwieniu szczepienia COVID-19 wraz z zaświadczeniem poza kolejnością. Więcej informacji można było uzyskać w wiadomości prywatnej. Ogłoszenie było zaopatrzone w zdjęcie z fiolką szczepionki.

Zebrany materiał pozwolił na ustalenie ogłoszeniodawcy, którym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Mężczyzna swoich potencjalnych klientów wprowadzał w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferowane pomocy. 20-latek działał od stycznia do marca 2021 roku.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa do którego przyznał się.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl