Odskoczyli w czwartej kwarcie

Wtorek, 12 listopada 2013 o 13:07, autor: 3

Jakub Chałupka

Wschowsko Sławskie Towarzystwo Koszykówki pokonało w Lubinie SMK 70:57. Mecz był wyrównany, a gospodarzom udało się nawet wygrać dwie kwarty. W ostatniej odsłonie nasi koszykarze wyraźnie odskoczyli rywalom i wygrali 70:57 - To był bardzo trudny mecz - mówi Mirosław Zgrzebnicki prezes WSTK. - Chłopacy byli na początku spięci i nie wszystko im wychodziło. Przeważaliśmy nad rywalem umiejętnościami. Gospodarzom wchodziły natomiast rzuty z trudnych pozycji. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem zespołu z Lubina 15:11. W drugą nasza drużyna wygrała 18:14. Po przerwie ponownie lepsi okazali się gospodarze. W czwartej kwarcie od początku przeważali koszykarze ze Wschowy i Sławy. Mariusz Zgrzebnicki 4 razy trafiał za 3 punkty. Przewaga była ma już na tyle bezpieczna, że trener zdecydowała się w końcówce dać szansę młodszym zawodnikom. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się wynikiem 22:9 dla WSTK. Punkty dla naszej drużyny zdobywali: Zgrzebnicki 23, 16 , Kamil Łukanus 12, Paweł Jaworski 9, Krzysztof Mostowski 6, Jacek Krówczyński, Kacper Kurkowiak i Marcin Sacha 2. WSTK awansowało na 3 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę nasi koszykarze wyjeżdżają powalczyć o punkty z Sudetami Jelenia Góra. 23 listopada do Wschowy przyjeżdża lider Górnik Wałbrzych. - Z Sudetami powinniśmy wygrać, choć to tylko sport więc wszystko może sie wydarzyć. Ciekawie będzie na pewno w meczu z Górnikiem. Ten mecz warto będzie zobaczyć - zapowiada prezes WSTK. (mij)