TworzymyGłos Regionu

Odpowiedzą za kradzieże na cmentarzu

Czwartek, 02 czerwca 2022 o 21:15, aktualizacja Sobota, 04 czerwca 2022 o 21:19, autor: 2 2497
Odpowiedzą za kradzieże na cmentarzu

Sławscy policjanci ustalili dane personalne kobiet, które wiosną tego roku na swoim koncie miały kradzieże kwiatów, wieńców z grobów na Cmentarzu Komunalnym w Sławie. Kolejny raz pomocy w prowadzonych przez sławską Policję sprawach okazał się monitoring miejski i zaangażowanie strażników miejskich.

Do pierwszego zdarzenia doszło w kwietniu bieżącego roku na Cmentarzu Komunalnym w Sławie. Ze zgłoszenia wynikało, że z grobu zniknęły świeżo pozostawione kwiaty cięte i wieniec. Straty wyceniono na 250 złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło 25 maja bieżącego roku z tego samego sławskiego cmentarza. Tym razem z nagrobka zniknęły kwiaty doniczkowe pozostawione kilka godzin wcześniej. Straty w tym przypadku wyceniono na 90 złotych. Nie tyle straty były dotkliwe dla osób zgłaszających, co sam fakt odnoszący się do miejsca na którym dokonano kradzieży.

Zaangażowani w sprawę sławscy policjanci przy współpracy ze strażnikami miejskimi podjęli czynności mające ustalić dane personalne sprawców i zatrzymanie ich. Dzięki skrupulatności mundurowych i zapisowi monitoringu obejmującego teren Cmentarza Komunalnego w Sławie udało się ustalić sprawczynie. Kobiety nie miały pojęcia o tym, że ich działanie zostało uchwycone przez kamery monitoringu. Kolejny raz pomocny w ustaleniu sprawców okazał się sławski monitoring miejski.

W najbliższym czasie dwie mieszkanki gminy Sława usłyszą zarzuty kradzieży.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ona
03.06.2022 12:50

Pamiętam jak kiedyś moja babcia lat 80 wyrzuciła pustą butelkę po wodzie do pojemników na śmieci na cmentarzu to nie wiem jakim cudem to ktoś uchwycił na kamerze i przyszło do mojej babci pismo, że ma zapłacić 500 zł mandatu za to, że wyrzuca śmieci do śmietników na cmentarzu.... A tutaj K***a za przeproszeniem ludzie kradną co im się żywcem podoba nie wspominając o tym, że z grobów moich zmarłych też zostały ukradzione różne rzeczy i wy dopiero po roku czasu ustaliliście kto to ? Śmiech na sali a tak apropo może by ktoś podał imiona i nazwiska tych Pań?

avatar
~obywatel
03.06.2022 18:21

tak pracują nasze służby Policyjne - tam gdzie powinni być to ich niestety niema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl