TworzymyGłos Regionu

Odpowie przed sądem za włamanie i kradzież desek dębowych

Poniedziałek, 10 stycznia 2022 o 11:10, aktualizacja Poniedziałek, 10 stycznia 2022 o 13:08, autor: 0 1818
Odpowie przed sądem za włamanie i kradzież desek dębowych

W ręce wschowskich kryminalnych wpadł 29 - letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa, który pod koniec ubiegłego roku włamał się do budynku gospodarczego. Mężczyzna działając pod osłoną nocy wyniósł składowane tam deski dębowe. Straty wyceniono na tysiąc złotych. Dzięki zaangażowaniu policjantów Wydziału Kryminalnego w minioną środę (5 stycznia) 29-latek został zatrzymany.

O zdarzeniu dyżurnego wschowskiej Policji poinformował pokrzywdzony 28 grudnia 2021 roku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego i ukradł składowane tam deski dębowe. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca wszedł przez otwór w dachu. Zgłaszającemu ciężko było wskazać konkretną datę z uwagi na to, że do tego budynku nie wchodził codziennie. Zawężono czas działania sprawcy na okres Świąt Bożego Narodzenia.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni analizując drogi dojścia do budynku i możliwości wyniesienia i transportu desek dębowych trafili na trop 29 - latka. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, zabezpieczone ślady wskazywały na to, że to właśnie ten mężczyzna odpowiedzialny jest za włamanie i kradzież desek.

W minioną środę (5 stycznia) mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Część desek udało się policjantom odzyskać w miejscu zamieszkania 29-latka.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl