TworzymyGłos Regionu

reklama

Oddychać się nie da

Niedziela, 24 kwietnia 2016 o 08:49, autor: 10
Oddychać się nie da

Co tydzień, zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem wart jest uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, związaną z kanalizacją, ogródkami i nieprzyjemnym zapachem. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji

autor: ext7 / artykuł: http://zw.pl/straz-spolka-kontrolowali-posesje/ Eee…. tam. Ta metoda wykrywania nielegalnych zrzutów deszczówki do kanalizacji jest do „DUPY”!!! Bowiem jeżeli jakiś „łebski GOŚĆ” na drodze rzeczonego zrzutu umieścił „SYFON”, to badający może sobie do „usranej śmierci” zadymiać kanalizację i niczego nie wykryje. Ale nie w tym rzecz. Pomysł jest prosty i nie kosztuje zbyt wiele. Oczywiście jeżeli podlewasz „ogródek”, to osadzasz pojemnik, innymi słowy zakopujesz w ziemi baniak, plus mała elektryczna pompka i po sprawie. No, no nie zapomnij o „przelewie”. Jeśli jednak w „nosie” masz „deszczówkę „ to możesz zakopać kilka plastikowych beczek w których wcześniej usuwasz dno. Oczywiście ilość beczek skorelowana winna być z powierzchnią dachu (u mnie po trzy beczki na spustową rurę-dach 270 m2, rury spustowe dwie). Pomysł prosty i niedrogi. Problem deszczówki z głowy… A „ strażoki miejskie „ niech może lepiej zajmą tym „SMRODEM” w północnej części naszej gminy. Tu „cóś” jest NO CORRECT, ”napier...” tak, że oddychać się nie da.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Consigliere
24.04.2016 09:14

Od nowego Dino przy Staszicu idąc dalej w kierunku Osiedla smród narasta. Całe szczęście, że mieszkam w innej części miasta i mogę spokojnie otworzyć okno w pokoju :D

avatar
~Kierowca
24.04.2016 11:00

Przy obwodnicy coś spuszczali na pole...

avatar
~Andrzej
24.04.2016 11:17

Czyżby sztandarowa obietnica pani burmistrz kłamczuszki nie ziściła się . A tak latała razem z swoimi urzędnikami i strażą miejską w dwóch osobach po polach Pana Tarki w Osowej Sieni . I co i nic nadal śmierdzi mimo że pan Tarka już nie wywozi tych odpadów z oczyszczalni ścieków we Wschowie . Robi to już inny podmiot i to za większe pieniądze . Ciekawe jakie będzie tłumaczenie że co że ci oderwani od fotela i zwolnieni robią wszystko by wrócić do władzy ?. Weźcie się porządnie za swoją pracę bo już wam nikt nie uwierzy w takie bajki opowiadane ciągle i na około . Zamiast waszych " sukcesów " słyszymy tylko ciągle wasze wymówki i narzekania że to się nie da że ciągle stara władza chce powrotu do władzy . To już zaczyna być już nudne i denerwujące żeby po 1,6 roku rządzenia zwalać wszystko na poprzedników a sami co zrobiliście do tej pory ?. Wam świetnie upływa czas na podróżowaniu , piciu kawy i zjedzenie ciastka na różnego rodzajach zjazdach i konferencjach które tak naprawdę nic wam nie dają do myślenia . Ot zwiedzi sobie kraj za nasze pieniądze a korzyści dla miasta żadne . Tak to można sobie rządzić niestety funkcja burmistrza jest nieco inna niż pani sobie wyobrażała . Trzeba znać podstawowe przepisy o samorządzie , o prawie wodnym i o tym że pani ma służyć miastu . To jest funkcja burmistrza a poza tym świetnie pani mówiła ale tylko przed wyborami co należy do kompetencji burmistrza i co pani osobiście pani dokona zaraz po objęciu władzy . Odsyłam panią do pani pierwszej konferencji tak dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=VN_Xfn4kPac

avatar
~wschowianin
24.04.2016 11:24

śmierdzi nie tylko w okolicach Dino. W ratuszu również.

avatar
~kamil
24.04.2016 21:11

Niektórzy mówili na ten smród, że śmierdzi jakbyśmy mieszkali na wsi. A ja mam rodzinę na wsi i mówię Wam, że na wsi tak nie wali. No chyba że w Osowej Sieni.

avatar
~Stachu
24.04.2016 21:26

podziękujcie swoim szwagrom ze wsi za to ,że gnój rozwożą by użyźnić swoje pola

avatar
~Mikołaj Z.
25.04.2016 06:27

Dokładnie... Straż miejska zamiast w sobotę biegać i sprawdzać kwitki za szybami na Niepodległości powinna się zająć tym co jest uciążliwe dla mieszkańców tego miasta.... w końcu dla nich została powołana (no chyba, że się mylę i powołano ją przeciwko mieszańcom).

avatar
~Do Mikołaja Z
25.04.2016 08:33

Przecież parkowanie w soboty już jest bezpłatne . Sąd w Poznaniu uchylił decyzję miasta Poznania w sprawie opłat za parkowanie w dni wolne , a sobota jest dniem wolnym od pracy . Wszyscy ci którym nałożono kary w soboty niech podają sprawy do sądu . I jeszcze ważna sprawa jeżeli urząd miasta nie pracuje w soboty to jest to na pewno dzień wolny od pracy i parkingi są bezpłatne . Wyrok sądu w Poznaniu był opublikowany pod koniec marca i jest już prawomocny .

avatar
~M.Z.
25.04.2016 13:06

Wyroki sądów w Polsce nie tworzą prawa... (każda sprawa jest rozpatrywana przez sąd indywidualnie - system prawa kontynentalnego a nie common law) , ale jak ktoś chce się pobawić to byłoby ciekawe we Wschowie.

avatar
~Wschowianin
25.04.2016 13:39

CYTAT: ,,Spółka Komunalna i Straż Miejska skontrolowały w kwietniu posesje, sprawdzając czy właściciele nieruchomości mają prawidłowe podłączenia do kanalizacji sanitarnej i czy prawidłowo odprowadzane są wody opadowe." DOBRA RADA: niech się straż miejska nie wygłupia i jak jej się bardzo chce to niech np. skontroluje Urząd w zakresie tych obowiązków. Część Wschowy ma kanalizację ogólnospławną !!! PRZYKŁAD: ul. Marii Konopnickiej - wody deszczowe z kratek ulicznych i rynien płyną w jednym kanale ze ściekami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl