TworzymyGłos Regionu

Odbyła się kwalifikacja wojskowa rocznika 2003 (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 o 11:42, autor: 0 1214
Odbyła się kwalifikacja wojskowa rocznika 2003 (ZDJĘCIA)

W dniach od 1 do 13 czerwca przeprowadzono kwalifikację wojskową na terenie Powiatu Wschowskiego, której organizatorem był Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej był budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie (były Dom Dziecka). Podstawową grupę badanych stanowili mężczyźni urodzeni w roku 2003 jako rocznik podstawowy oraz roczniki starsze, urodzone w latach 1998-2002, którzy nie posiadali określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Do kwalifikacji wzywane były również kobiety urodzone w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji. Zdecydowana większość poborowych otrzymała kategorią A.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podziękował Naczelnikowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzejowi Andrusiakowi oraz członkom Powiatowej Komisji Lekarskiej za wkład i zaangażowanie wniesione w sprawne przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie Powiatu Wschowskiego.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl