TworzymyGłos Regionu

reklama

Odbierasz dziecko, zapłać za parking

Czwartek, 04 maja 2017 o 13:53, aktualizacja Wtorek, 09 maja 2017 o 10:54, autor: 22
Odbierasz dziecko, zapłać za parking

Mieszkańcy Sławy odbierający swoje pociechy z przedszkola „Bajka” od początku kwietnia muszą liczyć się z opłatą za parking lub podjąć ryzyko otrzymania mandatu. Do Urzędu Miejskiego w Sławie wpłynęła petycja, aby znieść opłaty w tym miejscu, tym bardziej, że plac przy przedszkolu nawet ludziom z dużą wyobraźnią parkingu nie przypomina.

Rodzicie dzieci uczęszczających do przedszkola Bajka pismo w sprawie opłat za parking złożyli do Urzędu Miejskiego w Sławie pod koniec kwietnia, a jego treść z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy przeczytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny Paweł Żygadło.

- Zwracamy się z prośbą o informację na jakiej podstawie nieutwardzony plac naprzeciwko budynku przedszkola Bajka jest objęty płatnym parkingiem. Teren ten jest nieutwardzony, niewyrównany, tak naprawdę to klepisko z błotem i kałużami w trakcie deszczu, co w żaden sposób nie pozwala nazywać tego obszaru parkingiem – odczytywał radny.

Rodzice zwrócili uwagę, że chcąc wykupić karty parkingowe dla wszystkich, którzy odbierają dzieci z przedszkola, koszty przewyższyły by opłaty za pobyt dziecka w placówce. Paweł Żygadło przypomniał, że problem opłat za korzystanie z postoju w tym miejscu poruszany był już wcześniej, ale aktualnie dotyczy on szerszej grupy osób. Obecny na sesji burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła, zaproponował, aby temat omówić na posiedzeniu Komisji Inicjatyw Gospodarczych. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(red.foto: Google Street View)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

avatar

avatar
~mcm44
04.05.2017 14:29

Przecież płatne miejsca parkingowe powinny być oznaczone znakami pionowymi i poziomymi, a tu poziomych brak - więc pobieranie opłat jest (w skrócie) niezgodne z prawem... https://anuluj-mandat.pl/blog/post/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-parkowaniu

avatar
~magdaKa
04.05.2017 17:54

W tym wypadku gmina postawi znak zakazu zatrzymywania na terenie piaszczystym, w sezonie letnim na tym terenie wyznaczone są stanowiska targowe.

avatar
~Matka.
04.05.2017 19:23

Na tym pseudo parkingu leży kamień, na którym rizbiłam zderzak samochodu. Super jest.

avatar
~X
05.05.2017 09:21

dlaczego parking przy Urzedzie Gminy nie zajmuja pracownicy Urzedu tylko na parkingu darmowym PKS ,a interesanci musza placic?

avatar
~nkcp
05.05.2017 09:56

A co z płaceniem za parking pod Kościołami? Przecież to granda w biały dzień. Uważam,że to złodziejstwo przechodzi ludzkie pojęcie. Panie Burmistrzu: Okradacie Nas z pieniążków a sobie wypłacacie wynagrodzenia większe niż mają w bogatych gminach miedziowych. I to w mieście turystycznym . Nie ściągacie ludzi do miasta i tworzycie miasto zimne i całkowicie reżimowe. Jeśli Radni tego nie rozumieją to niech się podadzą do dymisji. Bo to nie są przepisy dla ludzi . Nie kradnij - jest takie przykazanie .

avatar
~iwonkA
05.05.2017 15:48

Nawet w najwiekszych nadmorskich kurortach parking jest płatny od pn do pt tylko lipiec i sierpień a w juz w zadnym wypadku pod przedszkolami czy szkołami ...skandal!!!!

avatar
~iwonkA
05.05.2017 15:52

A jeszcze parking na placu targowym.....nalezy sie zastanowic czy to plac targowy czy parking,bo jesli parking to dlaczego jest niedostepny w srody i soboty??? (chodzi o 1 plac miedzy sklepikami)W srody i soboty jest niedostepny bo wtedy zbiera sie haracz za stoiska targowe.....no wg mnie to albo,albo.

avatar
~Smutek
05.05.2017 17:36

iwonkA najpierw trzeba zadać pytanie , kto tym naszym reprezentantom w ogóle dał taki pomysł do zatwierdzenia ? Bo moim zdaniem to prywatne widzimisię Radnych a to oznacza,że działają na szkodę Naszą i powinni w te pędy zmienić ten obrzydliwy proceder bo jest on niezgodny z całym naszym Polskim charakterem . Hańba,żeby zdzierać z ludzi kolejny haracz .

avatar
~Zuza
06.05.2017 09:56

Tak myślałam, że prędzej czy później będzie o to walka. Państwo którzy budowali przedszkole mogli pomyśleć o parkingu dla rodziców. Jest miejsce przed przedszkolem. Nie od dziś wiadomo, że ten parking jest platny. A to, że jest nierówny to zasługa ekipy budujacej przedszkole. Ciężki sprzęt rozjechał tę powierzchnię a po zakończeniu nawet nie raczyli tego naprawić. Wiem bo widziałam, też tam parkuję.

avatar
~Aristo
06.05.2017 11:15

Poza tym... brak jakiegokolwiek oznakowania o ograniczeniu prędkości w tym miejscu!! O znaku UWAGA DZIECI już nie wspominając! [...] Sam byłem świadkiem jak niektórzy kierowcy o "wyścigowym zacięciu" ścinają sobie tor jazdy na tym łuku koło przedszkola! :-/ Nawet nie zwalniając!! Jadą jak szaleni "na szagę" po tym piaszczystym i wyboistym terenie!!! O z g r o z o !!!

avatar
~iwonkA
06.05.2017 17:11

O to miejsce przed przedszkolem własnie chodzi,ze nie powinno byc płatne a skoro jest to gmina powinna zadbac o to,aby wygladało jak parking a nie jak klepisko ...a Ty Zuza rozumiem ,ze skoro tam parkujesz to chyba płacisz i jak widac jestes zadowolona .P.S a za zły stan nie obwiniaj włascicieli przedszkola tylko włascicieli klepiska.

avatar
~mieszkaniec
06.05.2017 17:14

Jak tak wam zależy na turystyce i gościach co zostawią pieniądze w Sławie i okolicach to zlikwidujcie płatne parkingi a w zamian udostępnijcie jeszcze inne o których nie wiedzą przybysze do sławy zostawiają pieniądze i to jest naj ważniejsze a nie wygoda w Sławie mieszkańców przez 3 mies,

avatar
~mnb
06.05.2017 21:22

Wygoda jest ale dla tych co mają Nas reprezentować a Ta grupa jakoś zapomina,że My zwykli ludzie, Jesteśmy Ich pracodawcami i nie podobają się nam płatne parkingi i tyle.

avatar
~gosia
07.05.2017 11:51

A dlaczego niby rodzice and dzieci z Bajki maja miec darmowy parking.W czym sa lepsi od np.rodzicow szkoly podstawowej czy gimazjum,albo of osob ktore staja na 5 minut do sklepu.

avatar
~ruda
07.05.2017 12:05

Ale przeiez wiadomo nie of dzis ze ten parking jest platny,to budujac budynek ktory ma byc przedszkolem chyba zdawali sobie sprawe ze rodzice beda przyjezdzac z dziecmi samochodami I zaparkowac gdzies trzeba,moze zamiast siac trawke mogli zrobic miejsca parkingowe

avatar
~iwonka
07.05.2017 22:43

Ruda Gosiu pod 3 komentarzem zamiast of pisz od.Alem sie ubawiła......of tfoich komentarzy....masakra :)

avatar
~30szyb
07.05.2017 23:27

Jakoś nie dziwi mnie ta cała sytuacja. Właściciele budujący przedszkole zawsze zrzucają winę na włodarzy miast..., swego czasu był artykuł dotyczący utrudniania przez Gminę Sława dotyczącą finansowania dzieci. Dlaczego został odebrany budynek, nie mający parkingu w projekcie? Nie od dziś wiadomo że parking na przeciw jest płatny! Dlaczego wymusza PRYWATNE przedszkole wyznaczenie parkingu darmowego? Państwowe przedszkole też musiało wyznaczyć kilka miejsc parkingowych itd. przykładów pisać można wiele. Zamiast siać trawkę i sadzić drzewa należałoby zrobić parking. jak to mówią, "Polak mądry po szkodzie". Niech teraz Panie wykupią karty postojowe i problem zniknie, z kosztami trzeba się liczyć. Jak nie ma się w głowie trzeba mieć w portfelu.

avatar
~trek
08.05.2017 15:25

30szyb Masz rację, patrząc od strony już istniejącego systemu grabieży. Czyli od strony rozwiązywania problemów, których nie byłoby, gdyby w ogóle nie było złodziejskiego systemu. Taki stan rzeczy będzie powodował kłopoty i to coraz większe chociażby doprowadzi do nienawiści wobec urzędasów, którzy już mają przywileje nie wiedzieć czemu większe niż powinni posiadać.

avatar
~sławianin
10.05.2017 09:17

Jak to jest? Tydzień po Sesji Rady Gminy i interpelacji w sprawie parkingu przed przedszkolem Bajka parking jest zmodernizowany i udostępniony a przed ORLIKIEM dalej nic się nie zmienia (dziury, błoto a za chwilę kurz) a dziennie parkowanych jest ok. 50 aut. Starania o modernizację trwają już 4 lata. Były interpelacje, wizualizacje a my dalej stoimy w błocie. Trzeba mieć "POCHODZENIE" pieniądze czy chęci?

avatar
~rodzice i sportowcy
10.05.2017 13:47

Panie Pawle jakoś szybko Komisja Inicjatyw Gospodarczych podjęła decyzję w sprawie parkingu przed prywatnym przedszkolem. Czy to Pan odpowiednio i zrozumiale przedstawił na sesji? a sprawę parkingu przed salą sportową to jakoś inaczej. Tutaj też my rodzice przywozimy dzieci na treningi i je odbieramy parkując w błocie i dziurach. Wiele osób uczestniczy w zajęciach lekcyjnych i sportowych są turnieje gdzie uczestnicy przyjeżdżają z dalekich stron, niedługo brydż a dziury i błoto to same. Szanowna Komisjo Inicjatyw Gospodarczych działajcie tak samo we wszystkich kierunkach - to jest też wasz teren nie tylko dla prywatnych inwestorów.

avatar
~Observer
12.05.2017 22:53

Słusznie... 100/100 Dodam tylko, że tam jest jeszcze "od biedy" utwardzony płytami chodnik dla pieszych po którym nie tak dawno (nawet jeszcze obecnie) śmigają jak szalone samochody... Te trzy słupki drogowe wkopane na tym chodniku przy wjeździe od ul. Ogrodowej nie rozwiązują problemu...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl