TworzymyGłos Regionu

reklama

Od wiaduktu do cmentarza komunalnego. Przy ul. Długiej powstanie nowy chodnik

Środa, 03 stycznia 2024 o 11:55, aktualizacja Środa, 03 stycznia 2024 o 12:08, autor: 1
Od wiaduktu do cmentarza komunalnego. Przy ul. Długiej powstanie nowy chodnik

Burmistrz Cezary Sadrakuła wraz ze współpracownikami z magistratu i przedstawicielami przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego "WITEK" z Głogowa, oficjalnie podpisali umowę na realizację nowego chodnika na ulicy Długiej. Nowa infrastruktura ma znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo pieszych. Chodnik o długości 330 metrów i szerokości 2 metrów będzie się ciągnął od wiaduktu aż do cmentarza komunalnego.

Dodatkowe elementy infrastruktury

Projekt przewiduje nie tylko sam chodnik, ale również powstanie przejścia dla pieszych oraz powierzchniowego odwodnienia. Dodatkowo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, planuje się montaż oświetlenia hybrydowego. Wszystkie te elementy mają na celu stworzenie spójnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej.

Finansowanie i termin realizacji

Realizacja zadania, której koszt wynosi 285.605,46 zł, będzie wspierana przez dofinansowanie z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg. Jest to znaczący impuls finansowy, który pozwoli na efektywne wykonanie zaplanowanych prac. Zakończenie robót ma nastąpić najpóźniej do 3 czerwca bieżącego roku.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~ws
03.01.2024 13:11

i znowu Sława i wykonawca Głodów...................................

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl