TworzymyGłos Regionu

reklama

Od kwietnia pełni obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR

Poniedziałek, 08 kwietnia 2019 o 11:21, aktualizacja Czwartek, 11 kwietnia 2019 o 14:06, autor: 19
Od kwietnia pełni obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR

Małgorzata Gośniowska-Kola, radna sejmiku województwa lubuskiego od kwietnia tego roku jest pełniącą obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. KOWR powstał 1 września 2017 roku, przejmując obowiązki dwóch agencji – Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych.

Czym konkretnie będzie zajmować się Małgorzata Gośniowska-Kola – postaramy się wkrótce dowiedzieć.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działa w Polsce od 1 września 2017 roku, przejmując obowiązki dwóch innych agencji – Rynku Rolnego i Nieruchomości Rolnych. Od tego też czasu na terenie kraju działają dwie, a nie jak do tej pory trzy agencje rolne – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wspomniany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ta pierwsza jest agencją płatniczą, tutaj rolnicy mogą ubiegać się o wszelkiego rodzaju dofinansowania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. KOWR natomiast ma między innymi wspierać rozwój obszarów wiejskich i podejmować interwencje, bazując na środkach krajowych.

Co KOWR umożliwia? Między innymi dzierżawę lub kupno ziemi rolnej na powiększenie lub utworzenie gospodarstwa rodzinnego, uzyskanie decyzji administracyjnej dotyczącej obrotu gruntami rolnymi, uzyskanie bezzwrotnej pomocy finansowej na utrzymanie infrastruktury na terenach wiejskich i wiele innych spraw.

Informacja pochodzi z Biuletynu Informacji Publicznej - http://bip.kowr.gov.pl/informacje-publiczne/struktura-organizacyjna/kierownictwo/p-o-zastepca-dyrektora-generalnego-malgorzata-gosniowska-kola

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Rolnik
08.04.2019 12:44

Jak się ma ta nowa piątka posła pis do kolejnych nowych propozycji pisowskiego PLUS, np. 100+ dla tucznika, 500+ dla krowy ( musi być polska karmiona na Polskich paszach?) do obłudy, cynizmu i fałszu wobec protestujących ( powiedzmy bo im to się należy!!!) niedawnych niepełnosprawnych i ( bo im to się należy!!!) obecnych protestów Naszych Polskich Nauczycieli.....????. Jako właściciel pewnej stadniny KONI jestem zbulwersowany takim potraktowanie nie tylko niepełnosprawnych i nauczycieli, ale moich KONI, których bezczelnie ominięto w tej tzw. "kiełbasie wyborczej!". Co do tej kosmetycznej zmianie z jednej nazwy na drugą .... ( oczywiście w celu zajęcia etatów przez swoich kolesiów!) to czy w dalszym ciągu będzie taka niekompetencja wobec interesantów mojego pokroju...???. Pytanie do nowej dyrektor: - jakie ty kobieto masz ku temu wykształcenie i przygotowanie aby być dyrektorem i to generalnym w sprawach rolniczych i rolniczych dotacji ....???. Jeszcze takiego CYRKU jak żyję tych 45 wiosen to ja jeszcze w życiu nie widziałem i nie słyszałem aby tak obsadzać stanowiska z klucza partyjnego......! ( np. do budowlaniec staje się ekspertem od hodowli krów i w dodatku to obecna obsada .....?) - a ci pozostali eksperci za stołem prezydialnym to też znawcy od spraw rolniczych ......????. Chichot historii się wam kłania.

avatar
~lechwoj
08.04.2019 12:46

Brawo, wybitny, wykształcony fachowiec, z dużym bagażem doświadczenia w tej materii oczywiście według standardów pis. (...)

avatar
~Adaś
08.04.2019 13:20

Pisaliście Państwo, że, tylko z naszego gminnego podwórka, burmistrz Antkowiak zatrudnia "swoich" np. p. Ziemka za wsparcie i poparcie jego osoby w wyborze go na stanowisko burmistrza m. Wschowa. A jak było zapowiadane plany ma jeszcze szerokie i konkretnie ukierunkowane co do zatrudnienia swojego II zastępcy ? Czyli inaczej mówiąc "alians wdzięczności" …… jak ty mi, to ja tobie. No pewnie, że dobrze jest mieć swojego "ziomka" gdzieś tam wysoko, w Warszawie gdzie zapadają decyzje ……. ale to już zostało tak dokładnie przerobione np. z p. Astem czy p. Rafalską , że oczekiwania i dawanie sobie nadziei jest już tylko złudą . Pani Kola "zarobiła" na siebie, była lojalna więc chociażby na ostatnie pół roku też jej się co nieco należy. Czy cokolwiek dobrego zrobi dla kraju , dla województwa lubuskiego, dla powiatu wschowskiego przez 6 miesięcy ……..wątpię, tyle, że zrobi sobie "grunt" do kolejnej kadencji po jesieni 2019 jak PiS się ostanie. Teraz, wypadało by jej udać się na jasną górę z "modłami" aby tak to się stało ….. ale czy na naród jeszcze działa urok +++++ ? Co to będzie jak kolejne 3mln się spakuje i wyjedzie ? Ot tak, bez tych ++++++ , do normalności. Adaś

avatar
~PIS-NIE KOLA-TAK
08.04.2019 13:43

pis to nie moja bajka, ale akurat uważam, że jesteście niesprawiedliwi. Kola jest chyba jedyną w ostatnich latach osobą, która coś robi dla regionu. W sejmiku zajmowała się budżetem i właśnie rolnictwem (w przeciwieństwie do Was sprawdziłam to ;) i zdaje się że miała tam jakieś sukcesy nawet - zresztą popytajcie sołtysów po wsiach wokół Wschowy to wam powiedzą. I tak nie zagłosuję na pis, ale uważam, że akurat ona ma kompetencje do tej funkcji i może coś rolnikom z naszego powiatu pomoże

avatar
~lechwoj
08.04.2019 14:01

"i zdaje się że miała tam jakieś sukcesy nawet" na zdaje się to ja tego nie kupuję ....

avatar
~prorok
08.04.2019 14:11

no ja jestem pewien że Pan "nie kupuje" w ciemno tylko wcześniej sprawdza. Przecież w przeciwnym razie nie dzieliłby się Pan chyba takimi ostrymi i jednak niezbyt miłymi opiniami ;) ja w każdym razie też potwierdzam, że wystarczy popytać sołtysów, którzy potwierdzą. Al przyznaję, że jedna Kola i jej działalność nie zmienia mojej oceny pisu.

avatar
~DO POWYŻEJ!
08.04.2019 14:14

Piszesz jak zły/dobry wujek, który bez stosownych kompetencji próbuje pochwalić bratanka za zły uczynek, a już to Twoje określenie wsparcia , cyt, ..." i zdaje się że mlała (chyba ma być miała) tam jakieś sukcesy nawet....." samo za siebie mówi, że nie znasz się na rzeczy co należy do obowiązków takie j Agencji i to na szczeblu Generalnym !. Po prostu nie kadź !!!!. Ta pani jak by miała trochę własnego samokrytycyzmu i oceny co do własnych kompetencji w tym temacie to sama by wiedziała, iż nie nadaje się na to stanowisko........!!!!. To tylko czysta ludzka uczciwości wobec przyszłego klienta jakim jest rolnik - dzisiejszy ROLNIK to nie dawny chłop, że można go zbyć byle czym i byle jak ------!!!. Sorry - rolnik!

avatar
~lechwoj
08.04.2019 14:42

Pewnie mi tego nie puszczą ale ... samokrytycyzm i ocena własnych kompetencji? Sorki ale to nie dotyczy ludzi z pisu byle być przy korytku.

avatar
~Tirowiec
08.04.2019 15:43

A co z drogą Sława Sulechów? Wczoraj widziałem jak się drogowcy ewakuowali stamtąd. Czyżby skończyły się pieniążki? Czy może zostały rozdane na widzimisię pani prezesa?

avatar
~lechwoj
08.04.2019 16:57

pieniążki pójdą na świnie i krowy ....

avatar
~Gekon
08.04.2019 16:23

Obstawianie swoimi końcówki kadencji dla wysokich wielomiesięcznych odpraw. Ot prawdziwe 500+ dla pisowców!

avatar
~Nie dziwie sie....
08.04.2019 20:02

...przeciez to wysokiej klasy specjalista w tej dziedzinie...oczywidcie zart

avatar
~karolka
08.04.2019 21:04

W latach dawno minionych opowiadano dowcip: minister kultury jeździł od kościoła do kościoła, bo szukał "Wesela" Wyspaiańskiego. A tenże minister kultury był wcześniej ministrem górnictwa.

avatar
~Prawy Polak
08.04.2019 22:16

Osoba rzeczowa i kompetentna pomagająca ludziom na wsi a opinia paru trolli tego nie zmieni.

avatar
~lechwoj
09.04.2019 07:54

wzruszenie nie pozwala mi pisać, możesz to rozwinąć ? Osoba rzeczowa i kompetentna ...

avatar
~do prawy Polak
09.04.2019 08:55

to może Pan się podpisze imieniem i nazwiskiem, bo tak to też jest Pan tylko anonimowym " trollem". Warto się podpisać Pana komentarz ma zabarwienie pozytywne, do tego ma Pan wiedzę o pracy Pani Koli, to może warto się podzielić ?

avatar
~Jan Nie-potrzebny
09.04.2019 19:34

Kolejny nauczyciel. Trudno pewno ma wiele lat doświadczenia w programach rolniczych, bardzo zna się pewnie na prokreacji krów i świń. Na gęganiu itp.

avatar
~Xyz!
10.04.2019 07:48

I jak widać zatwardziały na tym forum troll " prawy - coś tam...?" wie najlepiej co kt jest wart bo my wiemy, że takie trolle, które stawiają wyższość kultury i oświaty nad trzody chlewnej i rogacizny jest w ich środowisko normalne jak 2x2 = 6 - to ich poziom kultury i intelektu i czym tu się dziwić... "Sorry takich mamy obywateli ???. "PRETORIANIE" środowiska pisowskiego taką maja edukację jaką traktują naszych Narodowych Wieszczów i Nauczycieli !!!!. Idą jak mas w ciemno co im poseł i Nowogrodzka zaproponuje, a "ich "Przekaz Dnia" nakazuje......!. Ich Prezes nie śpi tylko ciągle wylicza ...cytat "raz, dwa....trzy ....teraz 500+ dostaniesz TY!!!!, raz, dwa, trza......... teraz awansujesz TY !!!!!. Szanowny wyborco już nasi przodkowie nam mówili jeśli ktoś nie szanuje kultury i nauczycieli ten nie szanuje Narodu Swego !. Pytanie do tej pani: - czy 100+ dla tucznika ma poprawić jego rozrodczość w chlewni?, - jeśli tak to czy tuczniki są same w sobie się rozmnażać bez matki maciory, która nie dostała od posła nawet przysłowiowej Złotówki ...?. + pytanie drugie: - czym jest lepsza krowa, że otrzymała przyobiecane 500+ od nauczyciela wychowawcy klasy ( uczniów), że ten ma przyobiecane ponoć 300+ ?.

avatar
~Kultura "być, albo nie być....."
13.04.2019 23:33

Tak, fotkę sobie strzelili; komunikacik poleciał na zw.pl w eter - najwyraźniej brakuje już tematów przedwyborczych, a tu do pierwszych no i drugich na Jesień wyborów tyle jeszcze czasu....!. Zrobienie sobie fotki, coś tam, coś tam, ..... napisać jest najprościej, ale już konkretnie odpowiedzieć na pytania wyborców to już trudniej i brak merytorycznych w tym zakresie odpowiedzi ( jak widać powyżej). Pytanie: - to po co się w ten sposób afiszować?, - brak jest was w parlamencie co widać po ilości zgłoszonych interpelacji i zadanych pytań w Sejmie, np. na tematy dotyczące rozwoju naszego powiatu, rejony Wschowskiego, itd. . To po co w tam jesteście? - czy jak wasz Marszałek Senatu dla idei pracujecie...?, - czy wasza aktywność to tylko ogranicza się od kampanii do kampanii wyborczej, od festynu do dożynek jak się u nas pokazujecie i o głosy prosicie...?. Jak tak, to my już wam za to wasze poświęcenie dla nas DZIĘKUJEMY !!!!. Puki co to już po raz drugi, a może trzeci nie damy się nabrać na ten powszechny populizm, na te 100/500 plus dla bydła z puli Unii Europejskiej ...!!!! No nie !!!!. Po co macie się tak męczyć dla nas dal tej waszej IDEI !?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl