TworzymyGłos Regionu

Od 50 lat trwają w miłości i poświęceniu. Złote Gody w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

Piątek, 02 czerwca 2023 o 10:39, autor: 0
Od 50 lat trwają w miłości i poświęceniu. Złote Gody w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

Dnia 31 maja 2023 r. w gminie Szlichtyngowa odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia małżeństwa, znana jako Złote Gody. Na tej wyjątkowej ceremonii uhonorowano 14 par, które osiągnęły ten piękny etap w swoim życiu.

Złote Gody - 50 lat miłości i poświęcenia

Złote Gody są niezwykłym jubileuszem, który świadczy o wyjątkowym osiągnięciu w życiu małżeńskim. Parom, które świętują 50 lat wspólnego życia, należy się ogromne uznanie za ich oddanie, wzajemne wsparcie i miłość, które przetrwały przez wszystkie te lata. To okazja, aby społeczność i bliscy wyrazili im wdzięczność i podziw za to, że są wzorem dla innych par.

Burmistrz Jolanta Wielgus składa życzenia

Podczas ceremonii Złotych Godów, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, osobiście złożyła najserdeczniejsze życzenia jubilatom. Podkreśliła, że jest to niezwykły jubileusz, który świadczy o niezłomnej miłości, oddaniu i wzajemnym wsparciu przez wszystkie lata. Burmistrz życzył parom jeszcze wielu lat pełnych radości, zdrowia i miłości, podkreślając siłę ich związku i inspirując ich do kontynuowania wzajemnej determinacji w pokonywaniu trudności i cieszeniu się każdą chwilą szczęścia.

Złote Gody w polskiej tradycji

Obchody Złotych Godów mają szczególne znaczenie w polskiej tradycji. Jubileusz 50 rocznicy małżeństwa jest uroczyście celebrowany, ponieważ symbolizuje ogromne poświęcenie i trwałość par, które przez tyle lat budowały swoją rodzinę. Przysięga małżeńska, która wiąże małżonków na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, nabiera w tym kontekście szczególnego znaczenia. Przez pięćdziesiąt lat małżeństwo staje się mocnym fundamentem, na którym opiera się całe życie rodziny.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl