TworzymyGłos Regionu

reklama

Obywatelskość na niby

Wtorek, 27 czerwca 2017 o 11:35, aktualizacja Poniedziałek, 03 lipca 2017 o 13:27, autor: 25
Obywatelskość na niby

Natomiast po dwóch latach pojawiły się gdzieniegdzie sporadyczne głosy o tym, że trzeba by coś modyfikować, ograniczyć lub we wzmożony, nie przystający do charakteru działania sposób kontrolować (źródło: ,,Startuje III Wschowski Budżet Obywatelski" w gazecie Wschowa.pl nr 10, 14 czerwca 2017) - hmm,  większość radnych, którzy mówili na ostatniej sesji rady miejskiej o nieprawidłowościach  w głosowaniu elektronicznym nad ostatnią edycją budżetu obywatelskiego, to według Miłosza Czopka gdzieniegdzie i sporadycznie. Radni mówili m.in. o organizacji masowych głosowań w szkołach, o wykorzystywaniu bez wiedzy osób ich peselów podczas głosowania. Sam "nadburmistrz" ojcowskim tonem radził by uważać komu daje się swój pesel co oczywiście nie przeszkodziło mu w swoim, unikatowym stylu, podsumować całą dyskusję w dalszej części wypowiedzi dla wschowa.pl:  Wiemy, że są one efektem rywalizacji nie zawsze udanej dla niektórych wnioskodawców. Trzeba się godzić z wynikami głosowania (...) i dalej pan wice dziękuje radnym, którym najwyraźniej nie przeszkadza np. oszukiwanie podczas głosowania (użycie peselu innej osoby). W związku z tym regulamin głosowania nad III Wschowskim  Budżetem Obywatelskim zostaje przyjęty bez poprawek. 

Prowadzi to do tego, że pan Miłosz Czopek może w odpowiedzi na interpelację pisać m.in.  tak - Nie jest w żaden sposób praktykowane liczenie nadesłanych głosów w głosowaniu elektronicznym (...), z jakiego numeru IP dany głos wpłynął. Konieczności takiego liczenie nie reguluje regulamin (...) i dalej - Ponadto nie ma też żadnej potrzeby archiwizacji tych głosów. Prowadzi to do jednoznacznej konkluzji, że dla władz Wschowy oddanie np. 200 głosów z jednego komputera to mistrzowski poziom obywatelskości.

Jesteśmy bowiem w takim momencie wschowskiego samorządu, że władza widząc nieprawidłowości i cwaniactwo, które niszczą idee partycypacji pozwala na nie w imię pijarowskich celów (wiceburmistrz jest przedstawiany jako pomysłodawca Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego. W następnym numerze wschowa.pl możemy dowiedzieć się, jak pan Czopek wymyślił ogień, a następnie koło)

Oprócz budowania wizerunku sukcesu przy jednoczesnym deprecjonowaniu tych, którzy chcieliby naprawiać WBO jest jeszcze wiele innych kuszących możliwości, które daje pełna kontrola nad głosowaniem elektronicznym i procesem zgłaszania projektów. Można na przykład poinformować zaprzyjaźnionego „dziennikarza” o tym kto podpisał się pod wnioskiem w ramach budżetu obywatelskiego (Z wiadomości, które do mnie dotarły jednoznacznie wynika, że pod plagiatem – trudno mi inaczej nazwać drugi projekt - są podpisy tylko mieszkańców gminy z najbliższego otoczenia radnego – Dawid Techman „Plagiat radnego. Dlaczego ?”). Można by znajomych na bieżąco informować o ilości głosów oddanych na ich projekt. Można by będąc administratorem systemu głosowania przedłużyć głosowanie o kilka godzin, można by np. wykorzystać listy poparcia na których są pesele.

Tego wszystkiego nie można zrobić, gdyby głosowanie odbywało się do zapieczętowanej urny. I obrażać powinno nas wszystkich, że gmina nie jest w stanie podobno przeprowadzić głosowania do urn na całym swoim terytorium. Warto pamiętać, że to właśnie zastępca burmistrz Patalas proponował ostatnio referendum w sprawie reformy oświaty więc na pewno jakiś pomysł na przeprowadzenie takiego głosowania miał, choć skłaniam się ku poglądowi, że po prostu bił pianę by podgrzewać emocje.

Podczas dyskusji na temat III edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego padało wiele innych uwag i propozycji poprawek, które w mojej opinii przywróciłyby w znacznym stopniu jego pierwotną ideę. Jednak podczas głosowań większość z nich nie przerodziła się w poprawki do uchwały a egzotyczna koalicja postanowiła większością głosów, że jest ok i kontynuujemy tę parodię obywatelskości. Wielka szkoda, wielki wstyd.

Krzysztof Owoc

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~Antoni
27.06.2017 12:19

A co pozostało Czopkowi robić ? . Danuta już dawno olała to burmistrzowanie i skupia się na spijaniu śmietanki z różnych przyjęć i wyjazdów . A jemu pozostało robić dobrą minę do złej gry . Przecież jak facet nie ma wizji na realizację przedwyborczych obietnic to zajmuje się tym co umie najlepiej czyli na (...) , konfabulacjach , sztuczkach . Przecież on w swojej gazecie jest w stanie zamienić gówno w złoto które jest w stanie przemówić do niektórych swoich wyborców . To jest klasyczne rozwadnianie tematu i robienie z niego pośmiewisko dla ludzi zorientowanych w temacie . Ale z zewnątrz dla przeciętnego Kowalskiego to już tak nie wygląda komicznie i zabawnie . Przeciętny Kowalski nie wie że burmistrz jest w stanie zrobić jemu wodę z mózgu bo stanowisko jakie reprezentuje jeszcze jest szanowane . A to zwykły (...) jest i on dobrze o tym wie . Ludzie chcą widzieć że jednak coś dobrego dzieje się w ratuszu i widzą jak czytają te jego gazety podrzucane pod próg domów . Należy wytykać błędy i kłamstwa ratusza żeby ludzie zrozumieli jedno jak są oszukiwani i okłamywani przez tych co powinni mówić prawdę i opierać się na prawdzie . Ten facet powinien dawno pożegnać się z urzędem zaraz po tym jak sądy w Nowej Soli orzekły że burmistrz bezprawnie i z ciężkim naruszeniem prawa pozwalniał ludzi z pracy i zasądził dla nich wysokie odszkodowania z budżetu miasta czyli nas wszystkich . Jeżeli sąd uznał winę burmistrza i łamania przepisów prawa przez niego to jego wiarygodność do sprawowania urzędu burmistrza jest zerowa a co gorsza ośmiesza stanowisko burmistrza .

avatar
~Adaś
27.06.2017 15:20

Ad. Antoni - forumowiczu Antku, teraz ludzie psia mać , ...... zostali wystawieni tyłem do wiatru, ja mówię na to "wydmuchani" przez stylistów filozofii tupetu. Dzisiejsze postępowanie p. Patalas jest dla mnie niezrozumiałe, jest niegrzeczne i obelżywe w stosunku do Radnych miasta i nas Wyborców. Ty piszesz o spijaniu śmietanki .... hola , hola a kto pozwolił jej "krowę" doić , ..... czy to jest uczciwe , czy suweren to " dziki osioł" do wnoszenia danin ? Coraz bardziej dochodzę do wniosku , że zasłużyliśmy na taką władzę , na ich upór do degradacji i obniżenia rangi wielu wartości . My jako Wyborcy wybraliśmy i pozwoliliśmy decydować grupie SOS która tylko bezwładnie , na macanego wyszukiwała "wonnej" mamony np. w SK . To była i jest wielka "LIPA" , o tym każdy powinien wiedzieć i takie też mam zdanie o WBO . To społeczeństwo jeszcze nie teraz wie , że może współrządzić , tym bardziej pieniędzmi . Nie umiemy ponieś odpowiedzialności zbiorowej, nie jesteśmy nauczeni uczciwości społecznej , .......obowiązuje wciąż teza do siebie. WBO jest już dla tych, co są już za progiem komuny , dla tych co mentalnie są w kulturze prospołecznej , .... to nie może być wyciskanie suchej pestki . Władza rzuca kwotę a lud ją rozszarpuje niczym "wściekłe psy" bez zasad regulaminu przyzwoitości . Panie Krzysztofie , to Pan był zwolennikiem tego chaosu , Pan nie postawił zapór tym projektom co celu społecznego brakowało ? Podam przykład już istniejącego na Pl. Grunwaldu pomysłu p. Giezka ..... fortuna wydana dla nieistniejących "ławkowiczów" - kupę kasy wydane a psy sprawę olewają . Czy nie było lepiej 100m chodnika zbudować ? Pan , ja, i wielu innych mamy traktować to za DAR od rządzących ...... ojjj NIE, .... ten souvenir jest bałamutny, ma niechlujne "opakowanie" . Adaś

avatar
~odp Antoniemu
27.06.2017 12:51

Już mdli od tych komentarzy na jeden temat, a oceniających negatywnie obecną władzę. Podpowiem ci coś jeszcze - przeciętny Kowalski jak o nim piszesz, nie wie nawet, co to jest budżet obywatelski i bardzo słabo interesuje się życiem gminy! Więc nie podniecaj się!

avatar
~Antoni
27.06.2017 13:55

Jeżeli mdli ciebie ten temat czyli ten jeden to wiedz że innych tematów już nie ma bo burmistrz właśnie się obraca w tym tym temacie . Może podrzuć nam tematy do rozprawy to chętnie podyskutujemy . Ten temat jest be , tamten o obsadzie swoich rodzin też be . W S.K też temat będzie be , o gospodarności i inwestycjach też be to jakie zostały tematy ? Może ten o pierogach i łażeniu po sklepach w czasie urzędowania ? .

avatar
~Anna
27.06.2017 14:22

Problem w tym, że od 1990 roku w działaniach samorządu dominuje polityka a nie troska o gminę. Radni bez przerwy toczą boje, udowadniając sobie nawzajem głupotę, ignorancję, kolesiostwo, nieudolność, lenistwo. torpedują pomysły i działania przeciwników, czesto tylko dlatego, że nie są ich własne. Jeżeli panom brakuje pomysłów to podsuwam: nowe zakłady pracy, obwodnice dla miasta, dom spokojnej starości, schronisko dla zwierząt, uporządkowanie parków, zwłaszcza Parku Wolsztyńskiego. uzupełnienie zniszczonego drzewostanu. modernizacja chodników. To na początek.

avatar
~Antoni
27.06.2017 14:26

I ja też przyłączam się do tego postulatu pani Aniu

avatar
~do Ani
27.06.2017 14:34

Przecież nasza burmistrz nie jest w stanie ogarnąć żadnego tematu o którym piszesz Aniu . To jest za trudne i takie niepopularne . Ot żeby był temat taki że burmistrz z krzykiem i kijem w ręku mogła pogonić np z pola na łąkę to bardzo proszę . To jest do wykonania co już nam pokazała na polach w Osowej Sieni ale niestety mało skuteczny sposób i taki prostacki w wykonaniu kobiety .

avatar
~obserwtorka
29.06.2017 12:35

Pani Anno ,ja od wielu lata obserwuję samorząd i jego prace .Osobiście znam kilku byłych samorządowców i obecnych .Nie podzielam pani opinii ,że w ich działaniach dominowała czy obecnie przeważa polityka. Przecież to byłoby bardzo złe gdyby się zgadzali we wszystkim ,przyklaskiwali jeden drugiemu , gdyby się nie spierali o różne sprawy . Przecież to byłoby absurdalne gdyby wszystkie uchwały ,pomysły na miasto były jednogłośnie przyjmowane.Każdy z radnych to inny człowiek ,każdy szedł do wyborów z własnymi planami i pomysłami , niejednokrotnie zupełnie nierealnymi. I tylko jeszcze mała ,ale zasadnicza uwaga- samorząd nie jest od budowy nowych zakładów pracy i dawanie jakoby na tacy zatrudnienia . Moim zdaniem to już zależy od samych mieszkańców ,od ich inicjatywy ,pomysłowości.Tereny inwestycyjne są od lat ,ale przedsiębiorcy wolą inne miasta niż maleńka Wschowa.

avatar
~ext7
27.06.2017 16:12

Zastanawiam się ,czy MY jako społeczność „dorośliśmy” do Budżetu Obywatelskiego?. Hmmm... A może by to sprawdzić ... Jak? Ot powrócić do starego sprawdzonego sposobu głosowania – tzn. kartka wrzucona do zaplombowanego pudła i komisyjnego liczenia głosów. Oczywiście może ktoś powiedzieć – piaskowy dziadku , to anachronizm, mamy przecież dwudziesty pierwszy wiek. No.. niby prawda ,ale stworzenie dobrego, sprawnego systemu(uniemożliwiającego przewałę) głosowania elektronicznego ,to dość kosztowna zabawka. I ma jeszcze jedną wadę ,nie daje odpowiedzi na to moje pytanie. Przyjmijmy hipotetycznie, że we Wschowie stawiamy pudło w ratuszu, a na wsiach u sołtysa ,karty do głosowania wydawane są na podstawie PESEL ,lista na której potwierdzeniem odbioru karty jest podpis. Wynik,listy i karty przechowywane (do wglądu)czas jakiś ,a jaki to kwestia do uzgodnienia. Jeżeli chodzi o tzw .weryfikację projektów ,to uważam ,że należałoby odrzucić wszystkie te, do których finansowania zobligowana jest gmina. Reszta nawet jeśli niezbyt sensowna, powinna być poddana werdyktowi „obywatelskiej społeczności”..

avatar
~mm
28.06.2017 08:43

Nawet jeśli nie dorośliśmy, to nie należy z BO rezygnować, tylko rozmawiać i edukować społeczność. Inaczej nie zrobimy kroku do przodu.

avatar
~obserwator
27.06.2017 18:21

Niestety na naszych włodarzy, jak tych na samej górze, dopadła chęć rządzenia za wszelką cenę., za cenę oszustwa, zrobienia w balona "głupich wyborców". Gdy się dostaną hulaj dusza piekła nie ma. Wtedy co robią , to najlepsze dla nas, i powinniście być im tylko wdzięczni. Niestety z tego co robią włodarze naszej gminy, i ci na samej górze, wygląda to jak huragan. Wiemy, że huragan nie trwa długo, niestety nie wiemy ile wyrządzi szkód. to widać w naszym państwie i w naszej gminie. Straty zostały wyliczone już wcześniej przez inne osoby wypowiadające się wyżej np.: jak lekką ręką nasza p. Burmistrz wydawała na procesy i p. wi-ce też, wpadki finansowe , wysypisko Tylewice, znacząca podwyżka ceny za wywóz nieczystości itd. Trudno się temu dziwić, gdyż p. Burmistrz zaangażowała się całą sobą w walce, nie myślcie, że w walce przeciwko złu, tylko z jednym przedsiębiorcą. Niestety tutaj tez poniosła dotychczas sromotną porażkę, a jej działania pomimo, że wspiera ją koleżanka za miedzy też nie przynoszą efektów jakie Panie by sobie życzyły. Można by tu wyliczać kolejne "działania naszej p. Burmistrz", ale inna myśl kołacze mi się w głowie co z nami, co ze Wschową. Bardzo podoba mi się działanie p. Wadima Tyszkiewicza za, którego Nowa Sól rozwija się w tempie pędzącego samochodu. Nasza p. Burmistrz przedstawiła nam go jako swojego mentora. Niestety mam wrażenie, że p. Patalas z tego samochodu wysiadła na początku swojej kadencji i stoi na rozdrożu bezradna i na nic pomoc doktora i sztabu zaprzyjaźnionych mecenasów. Niestety p. Burmistrz za dotychczasową prace - dwója siadaj.

avatar
~Gekon
28.06.2017 00:11

Panie Krzysztofie i drodzy wschowianie proponuję zapomnieć o obecnym "vice" i zacząć się rozglądać za przyzwoitym kandydatem na burmistrza na nową kadencję. Zapomnijmy o obecnych włodarzach, szkoda na nich czasu. Tak jak szkoda zmarnowanych czterech lat obecnej kadencji.

avatar
~do Gekona
28.06.2017 10:47

A co z radnymi ? Co do burmistrza , niebawem nastąpi "atak" PiS z Kolą i Rahnefeldową na czele , co ty na to ?

avatar
~cala wschowa
28.06.2017 21:57

Pani Kola jest podobno dogadana z Czopkiem na temat wyborów a po drugie uważam że burmistrzem powinien zostać ktoś nie zależny od partii politycznej czy to bedzie PiS czy PO jesli zostanie kola to bedzie wykonywała polecenia partii a wszystkie stanowiska beda obsadzane według klucza partyjnego i okaże się że np rehnefeld ela bedzie kimś ważnym w urzędzie albo zostanie prezesem sp kom koszula zawsze bliska ciału a po przegranych wyborach w szlichcie zostanie bez pracy wiec glosujmy mądrze i na kogoś kto jasno okresli się uważam że powinien to być mężczyzna konkretny facet znany we wschowie umiejący się wypowiedzieć na rózne tematy oraz mający plan działania dla dobra całej gminy a nie zemsty politycznej jak to było w przypadku patalas

avatar
~cała wschowa
28.06.2017 23:17

Pamiętajcie ludzie że pani Rehnefelowa jest z PiS a PiS teraz jest u władzy a w szlichcie nic sie nie dzieje nie ma inwestycji i nie bedzie gmina ma długi i kazdy widzi co tam sie wyrabia tak samo bedzie we wschowie jak kola wygra nawet partia nie pomoże a moze byc jeszcze gorzej przyjdą misiewicze ast bedzie rozdawał stanowiska i znów nie bedzie pracy dla wschowianina tylko karierowicze będą z głogowa i leszna Pamiętajcie że ela R to przyjaciółka patalas i na pewno jak kola wygra to nieda zrobić krzywdy patalasowej wiec nikt ja nie rozliczy czyli te wszystkie sprawy sadowe , zwalnianie ludzi i inne złe rzeczy które zrobiła przejdą do porządku dziennego i nie bedzie winnych ast bedzie rządził z tylniego fotela a jeśli niema pomysłu i funduszy to nikt te miasto nie wyciągnie nawet partia nie pomoże Zastanawialiście się dla czego w samorządach wygrywa tak mało ludzi związanych z PiS że sam naczelny partii chciał zmienić ordynację wyborczą jaki z tego wniosek w innych gminach fachowcy z PiS nie mają szans na wygrane dlatego trzeba zmienić prawo wyborcze żeby swoi ludzie w końcu wygrali W krajowych wyborach jest inaczej a szczególnie w piS jeden człowiek decyduje o wszystkim kto na jakim stanowisku co partia ma głosować i co ma być kazdy wie o kogo chodzi

avatar
~Adaś
29.06.2017 11:49

Ad. cała wschowa - forumowiczu , .... brawo, .... szczerze , właśnie taka jest na dzisiaj sytuacja we Wschowie . Pani Patalas , a na pewno p. Czopek już dobrze myślą nad wyjściem "awaryjnym" . Myślę , że Patalasowa zadowoli się dobrą emeryturą ale p. Czopek musi jeszcze wiele lat "orać" , ....gdzie będzie miał lepiej jak nie ma stanowisku v-ce np. p. Koli lub prezesa jakieś spółki państwowej za 20 tysiaków ? Na taki rozwój sytuacji mieszkańcy już nie będą mieli wpływu , ..... więc może się okazać , że od 2018 znowu miastem będzie zarządzał ponownie p. Czopek z stanowiska v-ce burmistrz . Wtedy dopiero nastąpi "cięcie nożem" politycznym. Co do obecnego burmistrza Szlichtyngowej , ...... Pan napisał wszystko, jak pytam miejscowych to tylko gestem papieskim - "krzyżyk na ........" , Oni marzą i modlą się już tylko o dwie rzeczy ..... o deszcz i nowego burmistrza ! Czy do 2018 zmieni się świadomość ludzi , bardzo wątpię , ...... dlatego PiS z całą swoją grupą "fachowców" może opleść oba te miasta (Wschowa-Szlichtyngowa) strukturami partyjnymi tzw. "misiewiczami" ? Tak bardzo cieszyłem się do niedawna WOLNOŚCIĄ demokracji najlepszych krajów ( chodzi mi o Skandynawię) , byłem tam , ....... rano uśmiechali się do siebie z pozdrowieniem ,..... tutaj od rana jestem tyranizowany np. posłem S. lub B. którzy we śnie układ plan " bez ograniczeń " . Adaś

avatar
~cala wschowa
29.06.2017 18:39

Adaś dzięki wielkie o tym trzeba mówić i pisać to są fakty Kola i czopek współpraca i nic dobrego z tego nie bedzie Jak odnowiciele zamykali gim to poseł z PiS Marek Ast pochodzący ze Wschowy na radzie odczytał jakieś ogólne inf żeby pani patalas się jeszcze raz zastanowiła i tak dalej Nic w tej sprawie nie zrobili Pisowcy tak jak zresztą w innych sprawach siedzą na stanowiskach ładnie zarabiają ludzi maja gdzieś i udają lepszych od innych Poco nam tacy posłowie szkoda słów Panie AST wstyd ze jest pan ze wschowy jedyną rzeczą co zrobiliscie po wygranych wyborach to tam gdzie tylko mogliscie daliscie swoich partyjnych kolegow np pabierowski i spółka obsiadaja wysokie stanowiska i biorą ładne wypłaty a jak ludzie byli żle traktowani ( zwalniani bez podstaw z urzędu i sp kom) to pan palcem nie kiwną żeby interweniować co to Pana obchodzi pan tylko działa jak prezes coś potrzebuje a na własnym podwórko pozwala Pan na BEZ PRAWIE NIE SZKODA PANU TYCH lUDZI I ICH RODZIN ORAZ WYLANYCH ŁEZ I NOCY NIE PRZESPANYCH CO TAM W HOTELACH SIĘ DOBRZE ŚPI PANIE AST I SPÓŁKA SZKODA SŁÓW WSCHOWA SIE WALI NIC TU NIEMA A PAN UDAJE CZY NAPRAWDĘ NIE WIDZI I SŁYSZY ZE WSCHOWA UMIERA JA WIEM ZE WARSZAWA JEST DALEKO ALE PAN TU MIESZKA NIECH PAN COŚ DOBREGO ZROBI RAZ DLA TEGO MIASTA TO PAN I SPÓŁA POPIERALISCIE PATALAS A TERAZ CO CZOPKA

avatar
~psl
30.06.2017 09:31

Kola i Czopek!? Widzę że niektórym ostatnie upały zadziałały niekorzystnie na pracę główki.Z tego co wiemy Kola nie zamierza kandydować do naszego lokalnego szamba.

avatar
~do psl
30.06.2017 10:20

Ad psl - co Kola planuje nie wiemy , ale Czopek chwyci się każdego ?...na dla wielkiej kasy , na 100% . Jemu o nic więcej nie chodzi , jak będzie stanowisko i kasa to się ułoży .

avatar
~Adaś
30.06.2017 16:33

Musiałem to napisać , ..... 10x powracam do tego postu dla zdjęcia ,.... to zdjęcie jest genialne , nadaje się do PRESS FOTO - " ZAMYSŁ" ! ... znakomite. Adaś

avatar
~wiola
01.07.2017 08:44

Tarka powinien zostać burmistrzem. On by potrafił z to miasto postawić na nogi.

avatar
~pomieszanie z popl.
01.07.2017 09:27

Do @ ..wiola.. - jak widać ktoś wstał na wielkim kacu. Wrzucanie tego typu pomysłów jak np. : Małysz na Prezydenta, Ogórek na Premiera, kelnerka na Burmistrza, facet którego interesy tak naprawdę prowadzą ludzie z wyższym wykształceniem a nie zawodowym, bezrobotny radny na Burmistrza itp. internetowe BZDETY/WRZUTKI o mianowaniu kogoś na tak odpowiedzialne stanowisko kończy się jak to mamy obecnie i w przeszłości w naszej Wschowie - ZERO inicjatyw gospodarczych, ZERO nowych miejsc pracy, ZERO planowanej i zamierzonej infrastruktury w rozwoju miasta............. powodzenia w tego typu myśleniu!!!

avatar
~obserwator
01.07.2017 16:09

Wiola zaproponowała Tarka na Burmistrza, kolejny wpis "pomieszanie z poplątaniem" twierdzi, że takie stwierdzenie mogło tylko powstać na wielkim kacu. Z tym kacem to piszący ten komentarz miał rajcę. Bo gdy patrzę na naszych Burmistrzów, którzy rządzili dotychczas to my wyborcy powinniśmy mieć potężnego kaca. Jeden w drugiego to "lepszy". Wszyscy z wyższym wykształceniem, a jacy porządni, wręcz bez zarzutu. Dopiero jak zaczną rządzić wychodzi szydło z worka. Wtedy padają pytania, kto ich wybrał, jak to porażka, co oni robią, jak rządzą?, itd. Chyba jestem pewien, że p. Tarka nigdy by nie kandydował na Burmistrza, ale z drugiej strony z tego co widzę i czytam to prowadzi niezły interes, cały czas rozwija go, zatrudnia coraz więcej pracowników. Do tego musi cały czas walczyć z hordą urzędników, którzy powinni z nim współpracować w swoim zakresie. Dlatego zadaję sobie pytanie: czy to zazdrość, głupota, czy jeszcze coś innego?. Twierdzenie, że jego interesy prowadzą ludzie z wyższym wykształceniem, świadczy tylko o tym, że piszący ten komentarz jest całkowitym ignorantem jeżeli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Dlatego do piszących komentarze trochę więcej rozwagi, i nie starajcie się udawać wszechwiedzących i nieomylnych .

avatar
~wiola
01.07.2017 16:15

Nie porównuj tego pana do poprzednich burmistrzów. Tamci nie prowadzili swoich biznesów i tak naprawdę do niczego własnego w życiu nie doszli. Grabka przynajmniej mówić potrafił w miarę zrozumiale, a obecna burmistrz nawet tego nie potrafi. A o jakimkolwiek logicznym myśleniu to chyba tylko słyszała.

avatar
~ext7
03.07.2017 13:25

Zdumienie ,złość i pytanie ogarnęło mnie jak zobaczyłem realizację projektu w ramach BO. Jak to być może ,że realizując projekt boiska do piłki kopanej wykonawcy wyszło boisko do siatkówki plażowej ? Hmm.. jeżeli tak mają być realizowane projektu w ramach WBO ,to niechaj ten budżet piekło pochłonie. Można by odnieść wrażenie, że władza zrobiła kuku opozycji, a ofiarą padły dzieci z Przylepia. Ciekaw jestem, kto personalnie odpowiada za ten haniebny postępek??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl