TworzymyGłos Regionu

Obwodnica Wschowy i Dębowej Łęki:

wskazano wariant przebiegu drogi

Czwartek, 19 stycznia 2023 o 18:04, aktualizacja Piątek, 20 stycznia 2023 o 10:07, autor: 25 4608
Obwodnica Wschowy i Dębowej Łęki:

Poznaliśmy wstępne informacje na temat budowy obwodnicy Wschowy i Dębowej Łęki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazała najkorzystniejszy wariant przebiegu inwestycji, którym ma być wariant zielony w ciągu drogi krajowej nr 12.

Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Inwestor zwrócił się z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowym oddziaływaniu inwestycji dla każdego z zaproponowanych wariantów. Gmina Wschowa wystąpiła do odpowiednich instytucji o opinię, czy konieczne jest przeprowadzenie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Decyzja środowiskowa, którą wydaje Burmistrz terenu, na którym prowadzona jest inwestycja, jest dokumentem umożliwiającym rozpoczęcie szczegółowych prac projektowych. Przygotowanie kompletnej dokumentacji technicznej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę obwodnicy powinno zakończyć się w 2025 roku, a nowa obwodnica ma powstać do 2028 roku.

Inwestycja ta jest bardzo ważna dla mieszkańców i dla rozwoju gminy Wschowa. Obwodnica pozwoli na usprawnienie ruchu drogowego i skrócenie czasu przejazdu, a także poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~Tylewice
19.01.2023 20:46

Czy gmina Wschowa wystąpiła do odpowiednich instytucji o opinię, czy konieczne jest przeprowadzenie oceny oddziaływania planowanego nawiezienia odpadów do zamkniętego wysypiska śmieci na środowisko. Chyba nie, a może mi się tylko wydaje.

avatar
~Mieszkaniec
19.01.2023 21:34

Systematycznie przed wyborami odgrzewacie stare kotlety ! Tyle co wY obiecacie to nie da nam nikt !!

avatar
~Zenek
19.01.2023 22:33

Obwodnica budowana przez GDDKIA o Zielona Góra w ramach rządowego programu 100 obwodnic. Realizacja strategii rozwoju Polski powiatowej. Brawo PiS, dzięki Panie pośle Ast

avatar
~PANIE(Mieszkaniec)
20.01.2023 05:52

Ucz się ucz nauka to potęgi klucz od Pana (Zenka) to nie boli, a pozwala logicznie myśleć i wyciągać wnioski na przyszłość kto nami rządzi od ponad siedmiu lat !. Owszem - te obiecanki każdej kampanii wyborczej o 1000 obwodnic, 1000 mostów i dróg szybkiego ruchu, nie wspomnę milionie mieszkań to czołowe hasła Pisu ! - a powtarzane w lokalnych środowiskach jako przekaz dnia przez ich lokalnych posłów !. Ale jak wiemy i słyszymy od wolnych mediów oni wolą pakować szmal Suwerena na swoje kolejne kampanie wyborcze i zakupy wilii za ponad 5 milionów złotych !. Myśl trochę Panie ( Mieszkaniec) !.

avatar
~Gosc
20.01.2023 18:33

Oj ale ty jestes pupolis

avatar
~FWS
20.01.2023 07:04

Wszystko tylko na pokaz... Droga już dawno jest wytyczona i pewne osoby już dawno wykupiły tam pola, żeby teraz odsprzedać gminie za "odpowiednią" kase....

avatar
~Ja
20.01.2023 07:34

Takie same pitu pitu jak ze ścieżkami rowerowymi. Tak jak miał pies buty, tak my będziemy mieć ścieżki rowerowe i obwodnicę. Jeszcze kilka kadencji przyszłych burmistrzów będziemy słyszeć te mrzonki przed zbliżającymi się wyborami.

avatar
~Tomasz Kłosowski
20.01.2023 08:52

Trzeba i wypada przypomnieć, że kolejny odcinek obwodnicy Wschowy został już dawno wpisany na listę rządową 100 OBWODNIC, na lata 2020-2030. Informacja ta została ogłoszona w 2019 r. podczas konferencji prasowej posła Marka Asta z PiS, w której uczestniczył Andrzej Bielawski Starosta Wschowski. To strategia obecnego rządu zjednoczonej prawicy zmierza do realizacji rożnego rodzaju projektów, na terenie małych społeczności lokalnych. Decyzja środowiskowa to tylko jedna z przesłanek w postępowaniu administracyjnym przy realizacji projektu i ma na celu między innymi czynnik społeczny. Miasto Wschowa równie czeka na dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej, cały czas liczy na Naszych Radnych z Burmistrzem w obecnej kadencji.

avatar
~a ten znowu swoje
20.01.2023 11:28

kampania wyborcza idzie

avatar
~Pozdrawiam
20.01.2023 14:12

I cztery lata drapią się po głowie patrząc na mapę, którędy poprowadzić drogę, jak już za Żukowskiego o tym przebiegu mówiono i był wstępnie naniesiony na plany. No w takim tempie to przed wyborami coś jeszcze zdążycie zrobić oprócz złożenia z powrotem w kostkę tych papierów? P.S.: nie ma czegoś takiego jak "decyzja środowiskowa", jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.

avatar
~Do redakcji zw:
20.01.2023 21:32

Co wam Żukowski zawinił, że cenzurujecie komentarze?

avatar
~Heheszki
20.01.2023 08:54

Opiniowaliśmy to bodajże na przełomie 2020/2021 roku. To już Wrocław nie chce poprowadzić obwodnicy po stronie północnej ;) ?

avatar
~ptyś
20.01.2023 08:57

począwszy od nieszczęśliwego deptaka ul Westerplatte, planów parku 100 lecia, parku Herbergera i parku Wolsztyńskiego, ścieżek rowerowych a teraz Obwodnicy - wszystko to plany, plany a gdzie prace oprócz Tylewic ? Kto projektował plany w/w obiektów / pewnie kasę wziął za projekty i co dalej ? / pustkaaaa. Czy jeszcze zapomniałem o jakichś tam projektach, przypomnijcie.......

avatar
~do ptyś
20.01.2023 12:08

A kanalizacja w Tylewicach to już działa?

avatar
~do moderatora
20.01.2023 22:58

Czyli co - o kanalizację też nie można zapytać? Co z Wami? Urban wiecznie żywy? Laksy żeśta dostali?

avatar
~działkakleru
20.01.2023 09:25

Ciekawe czy obajtek i morawiecki już tam zainwestowali ?

avatar
~DO p. "działkakleru"
20.01.2023 10:26

CIEKAWY TEMAT . Ja dziękuję... ! - Wow; objawił się nam nowy "rzecznik" lokalnego pisu . Jaki doinformowany ten (TK) - już go dawno nie było na tych forach ?, czy to nie jest czasami zbiorcza inf. z pod znaku pis ?. . Panie emerycie mundurowy, a może tak w temacie policji ? - ostatnie wydarzenia z granatnikiem, wysięgnikiem strażackim w rękach policji, kogutem policyjnym na stopie, a może akcji w strefie strategicznej państwa z poławiaczami bursztynu z Hiszpanii w tle ?. A może "ptyś" lub inni tak uaktywnieni pod tym tekstem z tzw. "zjednoczonej prawicy" , a la Wschowa i okolice cos do tego tematu dodadzą ?.

avatar
~Szanowny P. "działkakleru"
20.01.2023 13:09

Podobnie jak Pan jestem porażony wysypem wpisów pod powyższą informacją - informacją! - naszych lokalnych władz na temat planowanej - planowanej! - inwestycji drogowej. Przeraża mnie wpis niejakiego emeryta, który tak ochoczo przystąpił do lokalnego pisu i próbuje nami manipulować - w imię czego ?. W czasach kiedy w szeregach obecnej policji nie ma tygodnia aby wolne media nie informowały na o powstających tam aferach - krótko mówiąc afera goni aferę - dla przykładu ostatnio ; - odnotowano aferę z udziałem policjantów, a w tle narkotyki, jakiś tam "kogut", kolejna z tego poniedziałku gdzie zastępca komendanta policji z Włodawy zdemolował restaurację i straszył gości hotelowych ....itd.,itd. , a lokalny emeryt próbuje nam coś przekazać w temacie, w którym go nie szkolono . Co tu jest grane?. Biorąc pod uwagę, że władze pisu nie do końca próbują nam te informacje jawnie i szczerze wyjaśnić ...!?, może by pan emeryt jako znawca tematyki policyjnej zabrał w tym temacie głos ?,,,,, a nie wdawał się w polemikę tematu mu obcego . Prawda i szczerość zawsze nas oczyści. Przypominam, że powyższy tekst to tylko INFORMACJA dla zainteresowanych mieszkańców i tylko tyle, za którą dziękujemy Panu Burmistrzowi - pozostałe wpisy to jątrzenie i nastawianie ludzi na ludzi. Podtekst obrzydliwy !.

avatar
~populista *
21.01.2023 09:43

A może emeryt (P) skomentuje nam ostatnie afery w policji pod kierownictwem jego partii?. Pytanie; - czy taka darmowa , a la kampania przedwyborcza na naszym zw.pl ma nam pokazać jaki to ja jestem "kompetentny" w sprawach lokalnego samorządu, bo na...ra...zie... wygląda to arcyśmiesznie, a miejscami komicznie ?!. W myśl powiedzonka karczmarnego ..." ani cebulki, ani co wkrajać ..."@.pl^

avatar
~kl
20.01.2023 12:10

Aby do wyborów i pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji!

avatar
~*gra w durnia*
20.01.2023 12:28

To taka gra naszych rodziców na długie zimowe weekendy jak im się tak strasznie nudziło i nie mieli co zrobić z długimi zimowymi wieczorami, ale jak widać na naszym lokalnym Wschowskim rynku medialnym ukształtowała się tzw. "zjednoczona prawica + coś tam coś tam na Z...", której członkowie jak tylko pokaże się informacja o inwestycjach, działalności gospodarczej Naszego Urzędu MiG oraz Pana Burmistrza to oni jak te szczury wychodzą ze swoich partyjnych norek i hajda pisać własne teksty, a la wypociny " przekazy dnia" - nie ważne czy mają wiedzę w tym temacie czy nie, bo nie o to tu chodzi oni po prostu próbują nam obrzydzić Naszą Lokalną Władzę i Pana Burmistrza !. Parafrazując można ich zaliczyć to uczestników takie właśnie gry " gra w durnia" !. Wartość ich przekazów jest ZEROWA, bo i o to tu chodzi nie ważne co piszą, ważne aby było o nich głośno - bo to taki ich ukryty wytrych na podlizanie się swoim pisowskim chlebodawcą aby w ten sposób zapracować na swoje JEDYNKI na listach wyborczych ( tak było ongiś z Janem, z emerytem strażackim, a obecnie policyjnym.....) . Co taki jeden z drugim hejter tej paczki może powiedzieć, np. o ; - aferach w pisie, o wypadkach w policji, ostatnio z tym ich kogutem, wysięgnikiem, zatrzymanymi ps. turystami z Hiszpanii w pobliżu miejsca strategicznego, ,,, itd. . Co może powiedzieć o Totalnej drożyźnie energii z Vatem 23 %, drożyźnie artykułów spożywczych i energetyki ?. No co on taki hejter może powiedzieć ?. Czy widzieliście ich wpisy pod fotka starosty jak się prężył na rusztowaniu przy kładzeniu dachówki ?. Pamiętajmy kto nas doprowadził do takiej drożyzny po tych ostatnich ich rządach, gdzie nawet ceny biletów na PKP najwyższe w całej Europie podobnie jak ten Vat 23 %. Pamiętajmy !.

avatar
~do powyżej
22.01.2023 20:48

Czy zachowanie pamięci przy Urnie Wyborczej wystarczy według Ciebie ?

avatar
~onn
21.01.2023 16:54

Mnie ciekawi jedna rzecz przecież te plany dawno były już chyba z 15 lat temu i część tej kompleksowej obwodnicy już powstała od strony Wolsztyna do kościółka w Górnej Przyczynie i miała dalej być budowana jak zostanie wybudowana ta od strony Głogowa i były plany mapki geodeci chodzili tyczyli mierzyli i projekty były to co już nie ważne? Trzeba na nowo tyczyć i następni projektanci kasę biorą dorysują kilka kresek i kasa leci i tak naprawdę to nic sie nie zmieniło w przebiegu tej trasy ciekawe kto na tym zarabia?

avatar
~Wschowianin
23.01.2023 13:51

Widzę że nie o obwodnicę tu chodzi a już o przyszłe wybory :)))). W 3/4 komentujących popiera Burmistrza . Rozliczacie PiS który tu nic nie morze bo rządzi PO ? To dalej głosujcie na Burmistrza ,tylko pokażcie mi ten deptak ?????. Czy ktoś widział już plan przebudowy ? Chęcią obwodnicę ? a 50 metrowego placu przez 4 lata nikt jeszcze nie zaprojektował ? . Ktoś tu chyba mocno w chodnik wyrżnął .

avatar
~JJ
25.01.2023 00:05

Na pierwszy rzut oka zielony wariant jest najbardziej skomplikowany i zapewne najdroższy. Jednak patrząc dalej to jako jedyny likwiduje konieczność oczekiwania na przejeździe i jako jedyny powoduje, że skrzyżowanie dróg jest bezkolizyjne ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl