TworzymyGłos Regionu

reklama

Obsługa w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa.

Nowe zasady - styczeń 2022 r.

Wtorek, 25 stycznia 2022 o 10:54, aktualizacja Wtorek, 25 stycznia 2022 o 11:28, autor: 6
Obsługa w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa.

Rząd ogłosił nowe wytyczne dla urzędów i instytucji państwowych. W związku z tym, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa wydał zarządzenie w sprawie zasad organizacji pracy zdalnej oraz funkcjonowania UMiG, które obowiązywać będzie do dnia 28 lutego 2022 r.

Najważniejsze informacje:

Do odwołania klienci Urzędu Miasta i Gminy Wschowa zobowiązani są do wcześniejszego umówienia wizyty telefonicznie pod numerem telefonu centrali 65 540 86 00.

W tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu dopuszczalna liczba osób obsługiwanych nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi oraz:

1) dziecka do ukończenia 13. roku życia;

2) osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

3) osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie;

4) osoby wymagającej pomocy tłumacza;

5)  innej osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.

  • Do odwołania, podczas uroczystości zawarcia związku małżeńskiego, na terenie Urzędu może przebywać łącznie 10 osób, z wyłączeniem osób realizujących zadania urzędowe.
  • Osobista wizyta w Urzędzie jest możliwa po umówieniu telefonicznym, przy czym nadal zaleca się składanie dokumentów:

1) w przypadku, gdy wymagany jest podpis:

a) za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (UMiGWschowa/SkrytkaESP) Urzędu Miasta i Gminy Wschowa dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - jeśli osoba posiada konto na platformie ePUAP oraz profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany,

b) za pośrednictwem operatora pocztowego - jeśli osoba nie posiada konta na platformie ePUAP oraz profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego,

2) w przypadku, gdy nie jest wymagany podpis - za pośrednictwem poczty elektronicznej boi@wschowa.pl

  •   Przy załatwianiu spraw w Urzędzie należy przestrzegać ogólnie obowiązujących ograniczeń i stosować zabezpieczenia ustanowione dla obywateli w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W szczególności obowiązuje:

1) nakaz zasłaniania nosa i ust (Osoby nie stosujące się do ww. obowiązków nie będą obsługiwane)

2) noszenia rękawiczek ochronnych lub dezynfekcji rąk płynem do dezynfekcji,

3) zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy Klientami,

4) posiadanie własnego długopisu.

  • Osoby z objawami choroby np. katar, kaszel, podwyższona temperatura, proszone są o powstrzymanie się od bezpośredniego załatwiania spraw w Urzędzie i stosowanie kontaktu w formie telefonicznej, bądź elektronicznej.

Treść zarządzenia dostępna jest - TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Ja
25.01.2022 11:17

To teraz dzieci z przedszkoli i szkół odbierane są bezpośrednio po zajęciach, aby nie tłoczyły się niepotrzebnie w przedszkolu i szkole skoro już po zrealizowaniu podstawy programowej. Chorych dzieci absolutnie do przedszkoli i szkół nie przyjmujemy. Proszę zgłaszać się telefonicznie lub internetowo w celu wymiany informacji odnośnie zdrowia dziecka. Jak wszyscy to wszyscy- dlaczego w przedszkolach i szkołach ma być niepotrzebne skupisko dzieci, skoro część rodziców i tak siedzi w domach.

avatar
~wsch
25.01.2022 14:57

Burmistrzu DYREKTORZE PREZESIE a co z pracownikami podległych jednostek o nich już się nikt nie martwi też powinni iśĆ na zdalNe a nie wybrani dyrektorzy .co z ops, Spółką Komunalną biblioteką tam pracują ludzie i muszą codziennie być w pracy i mieć kontakt z petentem .Nikt się o nas nie martwi ale jak przyjdzie pomór to zobaczycie kto będzie pracować

avatar
~do wsch
26.01.2022 11:59

Ty zadaj pytanie co z milionami pracujących w firmach, zakładach , kombinatach ? Czy moje, nasze , zdrowie jest gorsze od nich ?

avatar
~Zamiejscowa
25.01.2022 17:12

Proszę do sklepu pojedynczo, życzę zdrowia

avatar
~czytelnik
26.01.2022 23:10

Dobrze, że biedronka i inne markety pracują normalnie.

avatar
~Kasia
28.01.2022 11:42

Na jakiej podstawie prawnej "osoby bez maseczki nie będą obsługiwane"? Was już całkiem ...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl