TworzymyGłos Regionu

reklama

Obrzędy dożynkowe

- Łupice 2021 [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021 o 17:45, aktualizacja Wtorek, 31 sierpnia 2021 o 08:52, autor: 2
Obrzędy dożynkowe

Starostowie dożynkowi - Pani Agnieszka Skrzypczak i Pan Andrzej Rogoziński na ręce Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz Burmistrzów Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej złożyli tradycyjnie wypiekany chleb, którym podzielono się z przybyłymi gośćmi i rolnikami.

Gospodarzami tegorocznych dożynek Powiatowo-Gminnych zostali:

Pani Agnieszka Skrzypczak (sołtys wsi Łupice), która wraz z mężem Radosławem prowadzi gospodarstwo rolne (20 hektarów) w Łupicach. Na większości swoich hektarów uprawiają szparagi, reszta to uprawa kukurydzy. Pani Agnieszka od 7 lat pełni funkcję sołtysa wsi Łupice.

Pan Andrzej Rogoziński, który prowadzi 100 hektarowe gospodarstwo w Łupicach, z żoną Magdaleną od 1998 r. Jest to gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pan Andrzej zajmuje się również hodowlą trzody chlewnej (ok. 200 tuczników) oraz produkcją mleka (40 krów dojnych). Pan Andrzej udziela się również w Radzie Sołeckiej w Łupicach.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~PARODIA INFORMACJI+
30.08.2021 20:30

Proszę mi wytłumaczyć ile może być informacji z jednej imprezy, uroczystości w mediach ???..... Jednej po drugie ????. KPINA.....

avatar
~Lechoslaw
31.08.2021 07:52

Obchody mu czci, dożynki czyli feta goni fetę !!! Czyli nic się nie dzieje we Wschowie zawsze musi być jakiś kleryk !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl