TworzymyGłos Regionu

reklama

Oblany egzamin doktora

Sobota, 16 września 2017 o 09:51, aktualizacja Wtorek, 19 września 2017 o 19:08, autor: 44
Oblany egzamin doktora

Wielu osobom obserwującym pracę wschowskiego samorządu przychodzi na myśl refleksja: reforma oświaty spadła aktualnej władzy niczym manna z nieba. Być może stanowi doskonałą przykrywkę dla nieudanych rządów i swoiste alibi, że to i tamto nie wychodzi.

Niedawno media obozu władzy, czyli Danuty Patalas, Miłosza Czopka i ich współpracowników, wylały żale nad finansami wschowskiej oświaty. Rysowany jest czarny obraz, a „wina” przerzucana na „niemądrych” radnych opozycji.

Władza stosuje tu klasyczny chwyt z gatunku manipulacji. Mówi do nas: „My chcemy dobrze, ale co my możemy? To „oni” nam przeszkadzają, bo „oni” są niemądrzy i źli.” Rządzący Wschową liczą chyba przy tym na współczucie obywateli, na pożałowanie, a może nawet na otarcie łez. Zrzutki na chusteczki jednak nie będzie. Mieszkańcy gminy Wschowa nie są aż tak naiwni, jak oczekiwaliby nasi włodarze. Wiedzą kto w samorządzie rządzi. To Danutę Patalas wybrano w bezpośrednich wyborach powierzając jej odpowiedzialność za gminę. To ona dobrała sobie zastępcę Miłosza Czopka i innych współpracowników. Zastąpili oni zwalnianych często niezgodnie z prawem pracowników samorządowych. To obecna władza ponosi odpowiedzialność za wysokie odszkodowania płacone z tego tytułu z gminnej kasy.

Jednym słowem: żałosna jest ta bezradność i niemoc Danuty Patalas i Miłosza Czopka. Z taką zawziętością pchali się do władzy. Z taką pewnością siebie zapowiadali odnowę samorządu. Z takim przekonaniem mówili jak dobrze będą rządzić. I co? Dzisiaj przewodnim motywem staje się szukanie winnych porażki. Niestety nikt z władzy nie uderza się we własne piersi. Grzmoci się za to tych, którzy proponują inne rozwiązania, którzy patrzą władzy na ręce, którzy oceniają często nieudolne poczynania rządzących.

Wróćmy do sprawy wschowskiej oświaty. Prawda jest taka, że władza nie przedstawiła żadnego spójnego i realnego programu wdrażania reformy oświatowej w naszej gminie. Burmistrz Patalas i jej zastępca Czopek najpierw mówili, że trzeba likwidować szkoły wiejskie, ale żadnego konkretnego projektu do głosowania w tej sprawie nie przedstawili i nie bronili. Potem złożyli projekt, który szkół wiejskich nie likwidował, ale za to likwidował Gimnazjum nr 2 nie proponując nic w zamian. Bardzo szybko i ten projekt został przez rządzących wycofany. Kiedy pojawiła się propozycja pracowników Gimnazjum nr 2 wspierana przez radnych opozycji została ona w zasadzie wyśmiana przez włodarzy z pomocą wynajętego za „ciężkie” pieniądze eksperta. Dzisiaj wyraźnie widać, że było to rozwiązanie oszczędzające przynajmniej w okresie przejściowym gminne pieniądze. Może trzeba było je udoskonalić, poprawić, wypracować kompromis. Nie byłoby teraz problemu skąd wziąć pieniądze. Zastępca burmistrza z tytułem doktora nauk ekonomicznych powinien widzieć te finansowe korzyści. W atmosferze zamieszania i braku wyrazistej polityki władzy radni opozycji wzięli sprawy w swoje ręce. Przygotowali własny projekt rozwiązania oświatowego problemu. Wielu obserwatorom wschowskiego samorządu przychodzi na myśl refleksja: reforma oświaty spadła aktualnej władzy niczym manna z nieba. Być może stanowi doskonałą przykrywkę dla nieudanych rządów i swoiste alibi, że to i tamto nie wychodzi.

Na koniec wyjaśnienie skąd tytuł felietonu. Na ostatniej sesji radni usłyszeli od pani burmistrz, że ona nie odpowiada za budżet, za gminną gospodarkę. Za to wszystko odpowiada jej zastępca Miłosz Czopek. Łatwiej się rządzi gminą, gdy wszystko się układa, gdy idzie zgodnie z planem, utartą od lat ścieżką. Kiedy pojawiają się sytuacje kryzysowe, kiedy zmieniają się warunki, przychodzi czas prawdziwej próby. Trzeba po prostu zdać egzamin z zarządzania gminą. Skoro burmistrz Patalas zrezygnowała z rządzenia na rzecz Miłosza Czopka, to konsekwencje oblania tego egzaminu spadają na niego.

Krzysztof Grabka

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (44)

avatar

avatar
~psl
16.09.2017 10:11

Czy ten Grabka na zdjęciu i w podpisie pod artykułem, to jest ten sam człowiek który po przegranych wyborach podpisał szczególnie korzystne umowy z ludżmi ze swojego zaplecza politycznego np. z panem A,N,

avatar
~@X
16.09.2017 11:05

No to już są szczyty żeby były burmistrz pisał artykuł o nowej Burmustrz. Spadaj pan. Przeżyć nie możesz ze już Twój czas przeminął? Wstydu waćpan nie masz. Pan koniecznie pchasz się dalej do władzy i siejesz ferment. No nie mogę znieść tej obłudy.

avatar
~Adaś
16.09.2017 11:55

Mógłbym w całości zgodzić się z Pana tezami , za wyjątkiem ostatniego zdania . My wyborcy w 2014 roku wybieraliśmy bezpośrednio burmistrza MiG , nie jego zastępcę , nie dyrektorów wydziałów itp. , więc nie przyjmuję Pana supozycji , że nie jako odpowiedzialność spada na "drugiego" ........ o NIE ! To w jaki sposób sobie p. Patalas sama podzieliła i kogo dobrała do swojego "okrągłego" stołu to jej decyzja , tu zgoda, ale egzaminator ( idę Pana terminami) nie może widzieć nikogo więcej , jak tylko p. Patalas. Układ jest prosty, niech Pan nie rozwadnia, ...... Wyborca wybrał "spódnicę" i ją chcemy szarpać za falbanę , "kancik" p. Czopka to nie teraz ! Co do oświaty, ........ możliwości decydenckie szczebla gminnego , Pan najlepiej o tym wie, zostały ograniczone do tylko niewielkich przesunięć lokalowych i to wszystko. O to starannie zadbała partia rządząca, to miało wyjść tak aby zmienić program potrzebny do ideologii katolickiej i suwerenności w kształtowaniu "dobre zmiany" bez konsekwencji negatywnej oceny strat w ludziach ( likwidacja etatów) . Tu żaden burmistrz w kraju nie miał za wiele do powiedzenia, to była "operacja" niby obiecana narodowi , podobnie jak sądownictwo ale wykonana autorytarnie, konserwatywnie w poglądach i postawach, a także w postrzeganiu świata przez pryzmat stereotypów i schematycznego "sztywnego" ..... populizmu. Pana działania jako opozycja są dobre, jestem zdziwiony , że obecne władze nie wykorzystują Pana doświadczenia i wiedzy w szerokim spektrum , ..... to tylko świadczy o zachwianej bezinteresowności jaka mogłaby funkcjonować między np. biznesem a inwestycjami ...... a nie ma tego ! Nie chciałbym też aż tak "wygładzać" opozycji to stanu pełnego uwielbienia bo tak nie jest , ale chociaż pokażcie w czwartej kwarcie dobry styl aby "cierpkość" nie była synonimem lat 2014-2018 . Adaś

avatar
~as
16.09.2017 17:09

Podzieli Pan los Leona.

avatar
~Michał
16.09.2017 19:13

Przecież ta " burmistrz "szła tylko i wyłącznie po wysokie wynagrodzenie i wysoką emeryturę I to wszystko . Zatrudniła sobie swoich wysokopłatnych na różnych stanowiskach i czeka spokojnie końca swojej kadencji . Proszę porównać zarobki jej i jej zatrudnionych w ratuszu S.K i CKiR . Przebiły one już dawno zdrowy rozsądek i elementarną uczciwość . Proszę prześledzić ilu przewinęło się w zarządzie S.K i ile oni zarabiają . Proszę zobaczyć na jakie kwoty opiewają umowy i ile ich było na badanie i audyt firm podległych pod ratusz . Proszę zobaczyć ile kancelaria prawna doi ratusz mimo braku profesjonalizmu i przegranych procesów . Proszę zobaczyć ile wydano na kwiaty przed ratuszem mimo że już brakowało kasy a tu ponad 60 tyś w kwiaty i to jednoroczne . Proszę zobaczyć jak sprząta firma z Kożuchowa miasto i to za jakie pieniądze . I tak dalej można w nieskończoność wymieniać . Tych firm swoich jest cała masa od mechanika samochodowego poprzez rury i armaturę do wodociągów do kupna materiałów biurowych w Lesznie . To są koszty realne które rzutują na wysokie koszty . Ale co tam swoi dostali i o to jej chodziło . Niestety ekonomia jest brutalna i prędzej czy później wylezie ze zdwojoną siłą . A co do doktora to jest cienias w ekonomii i nie tylko w ekonomi . Trzeba mieć jakieś doświadczenie praktyczne bo koło już dawno zostało wymyślone a doktor jeszcze niczego nie wymyślił nawet tego przysłowiowego koła .A pomysłów utopijnych to on w głowie ma aż nadto .

avatar
~do Adasia
16.09.2017 20:58

Z częścią komentarza -zgadzam się ale....pan Grabka miał 12 lat, by choć w małym zakresie ale jednak zmienić co nieco naszej oświacie! Był czas, by z niektórymi wiejskimi szkółkami się pożegnać ale co tam -wyborcy się liczą nie ekonomia.A teraz "mądrości".

avatar
~do do Adasia
17.09.2017 10:37

Piszesz swoje przemyślenia że Grabka miał 12 lat na zrobienie nieco w naszej oświacie ? . Ale to nie był dobry czas likwidować szkoły wiejskie , wtedy jeszcze były pieniądze na utrzymanie tych szkół i nie tylko szkół . Pomyśl trochę logicznie czy kampania obecnej burmistrz rozpoczęła się tylko na pół roku przed kampanią właściwą ? . A słyszałeś wypowiedzi nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 1 krytycznie wypowiadającej się o Grabce i rządzeniu na długo przed wyborami bo ja słyszałem jak ona już przygotowywała sobie grunt pod nogami i urabiała sobie wyborców opowiadając co to ona nie zrobi jak władze się zmieni w ratuszu . Taka krytyka władzy Grabki była rozsiewana nie tylko w szkołach ale na nieformalnych zebraniach towarzyskich i to przed wyborami . Zamykanie szkół w tamtym czasie to byłoby samobójstwo polityczne i nic dobrego dla uczniów tamtych szkół by nie dało a dałoby tylko paliwo polityczne swoim przeciwnikom . Ja doskonale pamiętam co mówiła dzisiejsza burmistrz i jak " zreformuje " szkoły bo ona się na tym zna bo pracuje w tym środowisku . No i mamy klapę na całej linii począwszy od braku kasy , brudzie i upadku miasta a skończywszy na szkolnictwie w wykonaniu burmistrz która pracowała w szkolnictwie .

avatar
~Do:Michał:
17.09.2017 12:56

Świetne podsumowanie ! czyli obecni "GRABIEŻCY" zastąpili wg. ich przedwyborczych haseł dawnych "grabieżców" (pisanych przez małe "g") BO SIŁA I MOC OBECNYCH JEST TAK PAZERNA, że nie ma granic pozyskiwania społecznej kasy na swoje wynagrodzenia..... Pytanie: - w takim bądź razie na co nam ta tzw. OPOZYCJA w Radzie Miasta?, jak nie jest w stanie ich rozliczyć za przysłowiowa pazerność i ich nieróbstwo???? I tak aż do kolejnych wyborów 2018, a Wschowa i gmina dziadzieje na pobożne życzenie SUWERENA......

avatar
~t.m.
17.09.2017 15:22

A ja przypominam sobie, że już w trzeciej kadencji pana Ż. mówiło się o potrzebie dokonania pewnej restrukturyzacji w oświacie. I pewnie byłoby to zrobione...natomiast panu G. najczęściej brakowało odwagi, by podejmować trudne a przede wszystkim niewygodne decyzje.Co do krytyki.....pamiętam tamte czasy i jak wiele (niekoniecznie mających podstawę) przykrych słów pod adresem burmistrza Ż.płynęło z ówczesnego obozu pana G..

avatar
~do t.m.
17.09.2017 21:04

jeszcze kilka innych spraw również nie doszło do skutku za poprzedniej władzy, Byle nie drażnić suwerena i być przy władzy. Łatwo dzisiaj krytykować, ale czy wypada? Ja znam odpowiedź, pewnie nie tylko ja.

avatar
~Jarek
17.09.2017 23:25

Zapomniał wół jak cielęciem był. Pan G doszedł do władzy w ten sam sposób jak Ci obecni. I czego dokonał? Ile miejsc pracy przybyło?. Największy sukces to chodnik na klasztornej.

avatar
~Do Jarka
19.09.2017 08:04

Widzę że ten łańcuch co masz na sobie sięga tylko do chodnika na Klasztornej . Powiedz swojej żonie niech go poluzuje i udaj się między innymi na plac Farny i okolice . A miejsc pracy za poprzednika było przynajmniej dwa razy tyle co teraz jest . No i jeszcze jedno , takiego chamstwa , nepotyzmu i nieudolności w poczynaniu urzędników nie było .

avatar
~do Jarka
19.09.2017 09:27

A może szkoła podstawowa nr 2 to " dzieło naszej pani burmistrz ? . A wycinanie ludzi jak leci z pracy z wilczym biletem to też za Grabki ? . A zatrudnianie swoich rodzin na kierowniczych stanowiskach i w zarządach S.K , ratuszu i CKiR to też Grabki robota ? . A kary za śmieci i inne nieudane posunięcia i widzimisię doktora to też " dzieło " Grabki ? . Nim coś wymyślisz chłopie to się zastanów dobrze bo jesteś bardzo ograniczony i wąski w horyzontach myślowych . Przecież ludzka pamięć sięga trochę dalej niż ty myślisz .

avatar
~abc
18.09.2017 08:36

Do wszystkich co im coś nie pasuje . No i przyszła Patalasowa i pozamiatała wszystko co można na dzień dzisiejszy spartaczyć . Sami chcieliście odnowy to ją macie . Polak to jednak jest zazwyczaj naiwny i brak w nim zdrowego rozsądku . Zawsze uwierzy temu kto będzie dużo i barwnie opowiadał głupoty . Nigdy nie przyjmie rzeczywistości jaka jest ale łyknie to co jest utopią i kłamstwem . No i przyszła nasza " zbawicielka " od trudnych spraw . Miasto stacza się w rankingach na ostatnie miejsca w tabelach i zarasta w brudzie . Gospodarczo leżymy już na łopatkach a sama burmistrz chadza sobie po imprezkach i spija darmową kawkę . Jak przychodzi rozwiązywać poważne sprawy to jest od tego jej zastępca z nastawieniem że on pozjadał wszystkie rozumy i wie co jest dobre dla ludzi a co nie . Co prawda brak mu jednak wiedzy ale nadrabia przebiegłością , oszustwem i niedomówieniami . A czas leci i działa na korzyść burmistrz bo emeryturka wyższa przybliża się z każdym dniem i to znacznie wyższa niż zakładała jak była nauczycielką . Tak więc zastanówcie się dobrze kogo będziecie wybierać w następnych wyborach . Wybierając takiego " orła " jak wybraliście teraz to stoczycie się do miasta prowincjonalnego co nie jest wykluczone .

avatar
~do abc
18.09.2017 10:18

A co myślisz o proponowanym Giezku na miejsce burmistrza ?

avatar
~do do abc
18.09.2017 11:26

Ty tak mówisz poważnie czy tylko robisz sobie jaja . Teraz siedzimy w szambie po uszy a za Giezka zaleje nas to szambo i nie tylko szambo do trzeciego pokolenia włącznie . Również dobrze może rządzić ten byk który stoi za miastem . I nie zawracaj więcej gitary tym którzy są normalni na umyśle i trzeźwo rozumieją sytuacje miasta . Ja już wypiłem poranną kawę i mnie nie potrzeba podbijać ciśnienia takimi utopijnymi propozycjami .

avatar
~Baśka
18.09.2017 09:52

Ku przestrodze dla przyszłych WYBORCÓW miasta i powiatu Wschowy!: -( z historii przedwyborczej uprzedniej kampanii ); co było głównym hasłem "Stowarzyszenia Odnowy Samorządu we Wschowie" skupiającego Czopka, Giezka, Patalas i Przybylskiego, cytat. z gazetki "Nasze Wschowskie Sprawy" ...." - idziemy na wybory i idziemy je wygrać. Naszym podstawowym celem jest odsunięcie burmistrza Grabki i władz powiatu od pełnionych funkcji mówił na konferencji Miłosz Czopek...."koniec cyt. ; kolejny cyt. ...." - mówiła Danuta Patalas, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. ... do zajęcia się samorządem na poważnie pchnął ich sam ... burmistrz. - To burmistrz powołał do życia opozycje. Gdyby nie jego nieudolne rządy nas by tu wcale nie było. Nie radzi sobie z niczym, zadłużył miasto na 30 milionów, nie powstają miejsca pracy, mieszkania... " itd., itp., koniec tych historycznych cytatów i złotych przedwyborczych myśli tej EKIPY!!! WYBORCO/SUWERENIE MIASTA, GMINY i POWIATU Wschowy nie trzeba posiadać wiedzy EKSPERTA/FACHOWCA od zarządzania samorządem, wdrażaniem nowych metod zarządzania, wdrażania inicjatyw gospodarczych i infrastruktury rozwoju miasta i gminy BY ZADAĆ SOBIE PYTANIE i NA NIE SAMEMU ODPOWIEDZIEĆ w jakim stopniu ta ekipa "dobra zmiana" NAS - WAS OSZUKAŁA wykazując się TOTALNĄ NIEKOMPETENCJĄ !!!!! Bowiem ich głównym celem w zdobyciu władzy nie był DOBRO TWOJE, TWOJEJ RODZINY, NASZEGO MIASTA i GMINY lecz jak sami głośno krzyczeli : - ich dobro, a celem jedynie zdobycie WŁADZY i odsuniecie od rządu Grabki!!!!. Pani Patalas nie zrealizował w żadnym punkcie swoich zapowiedzi co do: - ograniczenia bezrobocia, wdrażania nowych inwestycji, ograniczenia wysokich zarobków w Zarządzie i Radzie Nadzorczej Spółki Komunalnej, a wręcz przeciwnie wszystkie te współczynniki niewspółmiernie wysoko wzrosły w porównaniu do poprzedniej ekipy!!! A, Ty Suwerenie MILCZYSZ i NIE REAGUJESZ !!! Nie idziesz tropem ekipy Czopka i nie zakładasz nowego stowarzyszenia i nie mówisz, ze ta władza, ..." poważnie popchnęła cię do ich obalenia i odsunięcia od władz...". Podsumowując osiągnięcia obecnej władzy nie będę się siliła na własne oceny ich przydatności na tym stanowisku, użyję do tego ich własnych słów, cyt. ....." Najlepiej byłoby nakazać odpracować, to tym, którzy wiele obiecywali przejmując władzę. Narobili długów, zatrzymali rozwój Wschowy i gminy na długie lata, nie doprowadzili do powstania nowych firm, ale ustawili gdzie się da płatne parkingi by obywatele znów dołożyli się do budżetu. ".... koniec cyt. ( wszystkie cyt. pochodzą z gazetki Nasze Wschowskie Sprawy z Listopada 2013, Nr 11/51/,ROK V ). Powiadają jaki wyborca tak i władza............Baśka, w trosce o przyszłość miasta i gminy Wschowa.

avatar
~do Baśki
18.09.2017 11:53

Święte słowa pani Basiu . Na szczęście moje ten szmatławiec " Nasze Wschowskie Sprawy " do mnie nie dochodzi bo tutaj gdzie mieszkam jest za dużo przeciwników naszej " zbawiennej władzy " . Ale jak czytam pani wypowiedz to pani robi świetną robotę i pokazuje ich krecią robotę i celnie obnaża ich działania . Ma pani stuprocentową rację i wielką wiedzę o tych " odnowicielach " i nieudacznikach nie wspominając o grabieżcach . Oni dawno już przebili i to dwukrotnie wynagrodzenia poprzedników nie dając nic w zamian . Ciekawi mnie jedno jakie będą wyniki finansowe w poszczególnych podmiotach gospodarczych zależnych od ratusza bo te firmy nie prowadzą żadnych inwestycji na przyszłość tylko czerpią finanse ze ścieków , wody i śmieci . Jedyną ich inwestycją jest obsadzenie swoich rodzin , ciotek , braci i innych zwolenników ich władzy na stanowiska w ratuszu S K i CKiR po wcześniej zwolnionych ludziach zresztą niezgodnie z prawem . Czyli świadomie łamali prawo pracy nie ponosząc żadnej odpowiedzialności karnej . Za to myśmy podatnicy zapłacili naszymi podatkami za te zwolnienia i łamanie prawa przez burmistrza . Parę milionów jesteśmy w plecy płacąc za politykę burmistrza i kary nałożone za śmieci i nieudany festiwal głupoty na Kaczych Dołach . Myślę że następny burmistrz rozliczy tych " geniuszy " i ich miejsce będzie w pierdlu . Oj szykuje się festiwal po wyborach na tych butnych , zarozumiałych i nieudolnych burmistrzów . A za występy w sądach trzeba będzie płacić własnymi pieniędzmi nie jak teraz podatników .

avatar
~do abc
18.09.2017 11:08

Czy radny Giezek będzie startował na burmistrza...tego jeszcze nikt nie wie. Na kogo mamy głosować Czopek...Owoc...Kuryllo....Kola...to kolejne niewypały.

avatar
~do do abc
18.09.2017 12:09

Nie tnij głupa ! . Idąc do sklepu warzywnego kupujesz zgniłe jabłka zwiędniętą pietruszkę czy zjedzoną przez szczury marchew ? . O czym mam z takim jak ty dyskutować i na jakim poziomie .

avatar
~SN
18.09.2017 13:08

Jeśli wystartuje Owoc, to ma mój głos. Niech się sprawdzi. Gorzej niż za Grabki i Patalas/ Czopek nie będzie

avatar
~???
18.09.2017 11:40

..."Giezek na burmistrza ?"... co za głupota, co za brak (...)? oburzony wyborca!

avatar
~do ???
18.09.2017 14:00

Ponoć studia kończy ? będzie miał większą wiedzą

avatar
~Baśka
18.09.2017 14:12

I, co takiego? Ponoć Z-ca V-ce ma doktorat, i CO?, jakie z są tego efekty?. Nasze Babcie powiadały, " że i małpę można nauczyć pisać i mówić", ale i tak będzie w dalszym ciągu małpą.

avatar
~do ??
18.09.2017 14:30

Ponoć skończył studia ...administracja publiczna...tak mówią na mieście.

avatar
~do ??
18.09.2017 15:25

jak skończył to będzie mógł odczytywać wodomierze

avatar
~wyborca
18.09.2017 20:27

Basia na burmistra ,tylko pisac i narzekac kazdy potrafi .Nieluki zazdroscic wyksztalcenia panu Czopkowi i wiedzy to tylko za ZW potraficie .Spotkaj sie oko w oko i sprawdz swojom wiedze to nie bo jestes za glupi i za tchurzliwy.

avatar
~Do wyborcy
19.09.2017 08:27

Czekam z niecierpliwością na takie spotkanie ale jak pan Czopek będzie zwykłym obywatelem . Zobaczysz wtedy jaki z niego jest " oreł " i jakie ma pojęcie o ekonomii . On już pokazał co potrafi na urzędzie tylko efektów pozytywnych brak . No może jeden , wybudował 70 mb drogi i gdzieś tam na końcu wsi drugie tyle i to na tyle . Natomiast wszystkie kary i opłaty za widzimisię doktora płacimy my podatnicy .Co w efekcie kasa miejska zaczyna świecić pustkami .

avatar
~do do wyborcy
19.09.2017 10:54

I jeszcze jedno chyba najważniejsze spadliśmy w rankingu miast na ostatnie miejsce ale przed Szlichtyngową . Jest wielkie pole do dumy ? . A co do doktora to on jest znany z opisywania bajek w tym swoim S.O.S wschowskim , tam wykazuje się medialnie stosując socjotechnikę oraz żonglerkę faktami , pomówieniami i niedomówieniami . Ot taki mały cwaniaczek z tytułem doktora nauk . Ja wierzę w to co zobaczę naocznie a wirtualne osiągnięcia doktora mnie mało interesują . Dawniej na takie czyny jakie stosuje doktor powiadano " nie zawracaj Wisły kijem " .

avatar
~Cała Wschowa
19.09.2017 16:38

Drodzy obywatele jeszcze tylko 14 m-c i już będziemy wolni od patalasowej czopka janikowej i reszty odnowicieli Przypominam że 11 Listopada w 2018r odbędą się wybory i naprawimy swoje błędy oraz przegonimy tą całą nieudolną władzę raz na zawsze

avatar
~do Cała Wschowa
19.09.2017 17:43

Ich wszystkich należałoby wywieźć na taczkach jeszcze przed wyborami . Taką zgraję nieudaczników ekonomicznych należy rozpędzić po wyborach na cztery strony świata i oczywiście przed tym wypędzeniem postawić przed sądem karnym . Dziwi mnie jak taka osoba co nie zna podstawowych pojęć ekonomicznych jak brutto czy netto oraz łamiąc przepisy pracownicze , nawet nie potrafi sklecić porządnie zdania złożonego kierować firmą .No ale jak się jest koleżanką burmistrz to można się nie znać na niczym ale co tam burmistrz takie same ma pojęcie o ekonomii i zarządzaniu miastem jak jej ta koleżanka . Mało tego oj będzie boleć odrywany (...) od koryta zatrudnionych pociotek znajomych i psiapsiółek a rozliczenia finansowe będą skrupulatne i szczegółowe . Oj będzie się działo .

avatar
~pół Wschowy
19.09.2017 17:28

Nie jest tak pewne że pozbędziemy się nieudolnej władzy, przecież Kuryłło ma być burmistrzem-odnowicielem

avatar
~do~pół Wschowy
19.09.2017 22:03

Niech ten Kuryło odnawia się w spa najlepiej w Ciechocinku . A kto zechce na niego głosować ? .

avatar
~Kto
20.09.2017 08:41

Kurylo burmistrzem. Przecież za nim stoi GRABKA.....I RESZA TOWARZYSZY.a on sam najlepiej podaje kwiatki i całuje w rączki starsze Panie.Poczekajcie jeszcze troche jak wyjdzie na ulice w swoim garniturku i bedzie sie uśmiechał nawet do naszych,, piesków,,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl