TworzymyGłos Regionu

reklama

Obiecał prawo jazdy bez zdawania egzaminu

Środa, 04 lipca 2018 o 13:30, aktualizacja Środa, 11 lipca 2018 o 11:33, autor: 3
Obiecał prawo jazdy bez zdawania egzaminu

Czy można zdobyć prawo jazdy bez zdawania egzaminu? Zdaniem 24-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego jest to możliwe. Przez kilka miesięcy na jednym z portali internetowych widniało ogłoszenie, które zapewniało wpis nielegalnie zdobytego prawa jazdy do rejestru CEPiK, jak i odbiór dokumentu we właściwym wydziale komunikacji. Osiem osób skorzystało z tego ogłoszenia, wpłacając na konto mężczyzny niemałe kwoty. Sprawą zajęła się policja.

Ponad 15 tysięcy złotych zyskał mężczyzna z powiatu wschowskiego, który zamieścił na portalu internetowym ogłoszenie, dotyczące uzyskania pomocy w zdobyciu prawa jazdy różnych kategorii.

- Zespół do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji w ramach współpracy z rzeszowskim Wydziałem do walki z Cybeprzestępczością otrzymał informację, że na jednym z portali internetowych pojawiło się ogłoszenie z którego wynikało, że osoby zainteresowane nabyciem uprawnień do kierowania różnych kategorii bez konieczności zdawania egzaminu mogą kupić prawo jazdy - mówi Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa - Oferta przewidywała również wpis nielegalnego prawa jazdy do rejestru CEPiK, jak również odbiór plastikowego dokumentu we właściwym wydziale komunikacji, jak określono w ogłoszeniu „wszystko od A do Z, szybko i dyskretnie”.

W ciągu 5 miesięcy z propozycji skorzystało osiem osób.

- W ogłoszeniu zawarta była również kwota jaką należało uiścić na wskazane w korespondencji smsowej konto. Z zabezpieczonych w sprawie dokumentów, historii bankowej wynikało, że były to kwoty od 430 do 3 tys. złotych - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa - W ciągu zaledwie pięciu miesięcy 24-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego uzyskał ponad 15 tys. złotych.  Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do ośmiu osób, które dokonały transakcji na wskazane konto, a nie uzyskały prawa jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany i w trakcie składania wyjaśnień przyznał się do przedstawionych zarzutów.

- Za przestępstwo oszustwa grozi kara podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przypominamy, że nie ma możliwości kupna legalnego prawa jazdy w internecie bez zdawania egzaminów - dodaje Maja Piwowarska.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Erik Balling:
05.07.2018 07:12

Olsen szukał ludzi do tworzonego gangu: "Gangu Olsena"....

avatar
~Pytajnik
05.07.2018 23:31

a co z tymi, którzy chcieli takie prawo jazdy kupić?

avatar
~Piotr
06.07.2018 08:13

Ale kto tu jest większym oszustem?! Czy można wyciągnąć konsekwencje wobec "klientów"? Przecież to intencjonalne działanie w celu nabycia dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami w sposób nielegalny.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl