TworzymyGłos Regionu

reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

-Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzepielowie

Wtorek, 15 listopada 2022 o 08:05, autor: 0
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w Szkole Podstawowej w Krzepielowie im. J. Korczaka odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Uczniowie klasy I, IV i V w ciekawej inscenizacji „Niepodległość – znaczy wolność” przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Następnie uczennice z klasy VI i VII zaprezentowały zachwycający taniec z biało -czerwonymi flagami do pieśni patriotycznych. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

Akademia została przygotowana przez panie: Agnieszkę Góras, Agnieszkę Rambolińską i Barbarę Dyrcz, a dekorację wykonały panie Iwona Kamińska i Agnieszka Rambolińska.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl