Czy to konieczne?
Wizyta u adwokata niektórych może przerażać. Jednak nie ma co wpadać w panikę, przecież idziemy do specjalisty po to, by rozwiązać swój problem.
Do rozmowy należy się solidnie przygotować. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wszelkie materiały, mające związek z naszą sprawą, nawet te, które wydają się mało istotne – pozwólmy prawdziwemu profesjonaliście ocenić, co może mieć znaczenie. Warto również spisać na kartce pytania, jakie chcemy zadać, ponieważ podczas rozmowy, w natłoku myśli możemy o nich zapomnieć.
Adwokat m.in. oceni naszą sytuację, zaproponuje rozwiązania, zaplanuje strategię działania, pomoże uniknąć podjęcia nieodpowiednich decyzji, sporządzić różnego rodzaju pisma, wskaże argumenty przydatne w procesie negocjacji, powie, jakie mamy prawa.
Lepiej wcześniej…
Bywa, że zgłaszamy się do adwokata, gdy problem jest już dość skomplikowany. To znacznie utrudnia sprawę. Pojawiamy się w kancelarii np. z wątpliwościami po podpisaniu danej umowy lub gdy mieliśmy szansę na odszkodowanie i ją straciliśmy. Liczymy na pomoc, ale wtedy nie tak łatwo o nią. Owszem, adwokat, jako profesjonalista zapewne znajdzie rozwiązanie, ale może to kosztować wiele więcej zaangażowania, czasu i pieniędzy. Oczywiście nie wszystko możemy przewidzieć, ale często sami doprowadzamy do tego, że nasza sytuacja staje się zawiła. Dlatego zawsze, kiedy pojawiają się jakiekolwiek niejasności w kwestiach prawnych, lepiej skierujmy swe kroki do adwokata.
Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Katarzyny Kozieł-Kozłowskiej w Kielcach
www.adwokat-kielce.com