TworzymyGłos Regionu

reklama

O depresji z uczniami.

Spotkanie w ramach projektu „Zdrowe ciało-zdrowa głowa” (ZDJĘCIA)

Wtorek, 17 maja 2022 o 10:37, aktualizacja Czwartek, 19 maja 2022 o 08:54, autor: 3
O depresji z uczniami.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie oraz I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica wzięli udział w spotkaniu z psychologiem w ramach realizacji zadania pt. "Zdrowe ciało-zdrowa głowa" dofinansowanego przez PZU z funduszu prewencyjnego Pomoc To Moc. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Bis.

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie rozmawiano przede wszystkim o depresji. Na liczne pytania uczniów odpowiadała psychoterapeuta i psycholog, pani Mirosława Wieczorek- Stachowicz. Tak spotkanie ze specjalistką podsumowuje Pani Ada Knieć ze Stowarzyszenia Bis:

Poznaliśmy przyczyny zachorowania na depresję, objawy depresji, postępowanie, gdy zauważymy u siebie bądź kogoś bliskiego pierwsze jej objawy. Od teraz będziemy jeszcze bardziej wyczuleni na sygnały, które nas zaniepokoją. Już wiemy, jak pomóc sobie i bliskim, do kogo zgłosić się o pomoc. Dziękujemy Pani Mirosławie Wieczorek Stachowicz za poświęcony nam czas. Dziękuję Dyrektorowi CKiR Wschowa za udostępnienie sali. Dziękuję Pani Katarzynie Faliszewskiej za pomoc w realizacji projektu.

Stowarzyszenie Bis na realizację projektu "Zdrowe ciało-zdrowa głowa" otrzymało dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł. od Fundacji PZU. Wcześniej mieszkańcy gminy Wschowa mieli okazję wziąć udział w wyjazdach na pływalnię do Głogowa. Teraz przyszła pora na spotkania ze specjalistami. Wszystko po to, aby promować zdrowy i aktywny tryb życia oraz ochronę zdrowia.

Źródło/foto: Stowarzyszenie Bis

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~FWS
17.05.2022 10:43

Depresji można dostać patrząc na to jak nasz rząd okrada nas w biały dzień i nikt nic z tym nie robi.... !!

avatar
~Gekon
18.05.2022 15:55

Drogi FWS, możesz chociaż jeden raz na temat?

avatar
~??
18.05.2022 21:30

liczne pytania?? Były 2.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl