Nowy trener w Avii

Wtorek, 02 sierpnia 2011 o 11:43, autor: 1

Jak zwykle czarnym koniem rozgrywek będzie Avia Siedlnica. Z przyczyn osobistych z prowadzenia drużyny zrezygnował Bogdan Korczak. Na krótko jego funkcje przejął prezes klubu Zbigniew Lewandowski. Od ubiegłego czwartku trenerem zespołu jest Mariusz Skupień.

Mierzymy siły na zamiary i celujemy w środek tabeli – mówi Zbigniew Lewandowski – przede wszystkim trzeba zapewnić sobie spokojny ligowy byt. Do Avii dołączy kilku zawodników z regionu, wśród których nie brakuje takich, którzy grali już w Siedlnicy. W weekend zespół rozgrał pierwszy sparing. Przeciwnik równorzędny – Drew Kotla z legnickiej A klasy. - W Kotli boisko jest trochę większe niż w Siedlnicy, stąd trzeba się było dużo nabiegać – mówi Lewandowski – W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, co przełożyło się na wynik i w pewnym momencie było 2:0. Na szczęście do szatni udało nam się strzelić jedną bramkę. W drugiej połowie to my przeważaliśmy na boisku i udało się wyrównać. Tuż przed przerwą straciliśmy jednak bramkę i mecz zakończył się porażką 2:3. Nie wynik był tu jednak najważniejszy. Dodajmy, że zespół składał się z 5 zawodników z pierwszej „11” i juniorów. Bramki strzelali Łukasz Przeracki i Daniel Faliszewski.