TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy sprzęt dla wschowskiego szpitala (ZDJĘCIA)

Piątek, 31 grudnia 2021 o 11:42, autor: 4
Nowy sprzęt dla wschowskiego szpitala (ZDJĘCIA)

Wraz z Wicestarostą Wschowskim Waldemarem Starostą przekazaliśmy spółce Nowy Szpital we Wschowie sprzęt za pół miliona złotych – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Środki pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Zakupiliśmy m.in. wózek reanimacyjny, defibrylator, macerator, aparat USG, videogastroskop, monitor do zestawu endoskopowego, pompę do laparoskopii oraz stół zabiegowy.

Nowy sprzęt trafił już do wschowskiego szpitala m.in. na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, izbę przyjęć, pracowni endoskopii.

- Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego za przekazane środki, które z pewnością poprawią poziom bezpieczeństwa zdrowotnego w Powiecie Wschowskim – mówi Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Hz
31.12.2021 12:14

SUPER:)

avatar
~Niedowiary
01.01.2022 00:51

Trafił albo nie trafił

avatar
~C. dalszy ...!
01.01.2022 16:49

Planowych ***USTAWEK*** z udziałem wyimaginowanego starostwa kosztem pieniędzy Suwerena !!!!. Jak łatwo przychodzi rozdawnictwo nie swoich pieniędzy i w dodatku z tzw. FOTKĄ !!!!, a la takie celebryckie modne na te czasy ustawienie " ustawka, przyklejony uśmieszek, kawałek kartki, długopisik w ręku i tło" - ciach i mamy !!!!!. Narodzie podziwiaj mnie !!!!

avatar
~Urszula Chudak
04.01.2022 10:24

Skoro już o zdrowiu mowa - to ja raczej o jego braku. Otóż wczoraj w Gorzowie odeszła przyjaciółka, obecna na prawie każdym z nich, Wschowskich Kongresów Kobiet. Śp. Grażyna Wojciechowska. Słusznej postury, wyróżniająca się barwnym językiem. Co roku w okolicy 8 marca, składałyśmy jej rewizytę w Gorzowskiej Filharmonii. Szczególnie mocno utkwiła mi w pamięci jedna z pierwszych. Otóż zaprosiłam do udziału w wyjeździe, sporą grupę wschowskich amazonek. Jako, że niektóre z nich czuły się nieszczególnie, poprosiłam Grażynę o rezerwację miejsc gdzieś blisko wyjścia. Jakież było miłe zaskoczenie, gdy przy wejściu do Filharmonii, czekał na nas wolontariusz z informacją, że dla pań ze Wschowy jest zarezerwowany rząd "zero". Idealny do szybkiego opuszczenia sali! Wielka empatia - to była jedna z rozpoznawalnych cech Grażyny. I taką ją zapamiętamy... bo czy do Gorzowa jeszcze nas ktoś kiedyś zaprosi?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl