TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy sprzęt dla strażaków. Dotacja dla Gminy Sława

Czwartek, 27 lipca 2023 o 14:34, aktualizacja Piątek, 28 lipca 2023 o 01:21, autor: 0
Nowy sprzęt dla strażaków. Dotacja dla Gminy Sława

Dziś (27 lipca) w Zielonej Górze podpisano umowę, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Sława. Województwo Lubuskie oraz Gmina Sława podpisały porozumienie dotyczące dotacji na nowy sprzęt dla strażaków.

Dotacja dla bezpieczeństwa

Województwo Lubuskie, reprezentowane przez Członka Zarządu Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego oraz Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego, oraz Gmina Sława, reprezentowana przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę oraz Skarbnika Gminy Małgorzatę Szymoniak, podpisały umowę na przyznanie dotacji celowej w wysokości 28.040,00 zł. Środki te będą przeznaczone na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Więcej niż sprzęt

Dotacja nie obejmuje tylko sprzętu. Otrzymane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup umundurowania dla młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP Krzepielów i OSP Stare Strącze oraz na zakup węży tłocznych dla OSP Krzepielów. Dzięki dotacji możliwy będzie także montaż zestawu monitoringu dla OSP Śmieszkowo i OSP Sława oraz instalacja napędu do bramy wjazdowej OSP Sława.

Należy podkreślić, że wkład Gminy w to przedsięwzięcie wyniesie 2.000,00 zł. Gmina Sława zobowiązana jest do wykorzystania dotacji do 15 grudnia 2023 roku.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Podpisanie umowy to znaczący krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Sława. Inwestycja w nowy sprzęt oraz umundurowanie dla strażaków przyczyni się do poprawy efektywności pracy straży pożarnej i, co najważniejsze, do ochrony życia i zdrowia mieszkańców.


Źródło/foto: slawa.pl/Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego PO RP

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl