TworzymyGłos Regionu

Nowy specjalista w pracowni endoskopii szpitala we Wschowie

Czwartek, 04 listopada 2021 o 11:06, aktualizacja Czwartek, 04 listopada 2021 o 11:11, autor: 8 2822
Nowy specjalista w pracowni endoskopii szpitala we Wschowie

Od września badania i zabiegi endoskopowe w Nowym Szpitalu we Wschowie wykonuje dr n. med. Marek Rodzeń, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Co istotne, dzięki uruchomieniu dodatkowych terminów, obecnie na badania nie ma długiej kolejki. 

W szpitalnej pracowni endoskopowej wykonywane są badania z zakresu diagnostyki przewodu pokarmowego, m.in.:

  • gastroskopia diagnostyczna i z testem na obecność Helicobacter Pylori,
  • endoskopowe usunięcie polipów żołądka,
  • kolonoskopia diagnostyczna i zabiegowa.


Endoskopia przewodu pokarmowego jest jednym z podstawowych badań przy podejrzeniu u pacjenta wrzodów żołądka czy zmian nowotworowych jelita grubego, żołądka lub przełyku. 

Na badanie wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Rejestracja telefoniczna, pod numerem tel. 41 240 00 00 od poniedziałku do piątku od 7:00 do 18:00.

(Nowy Szpital we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Adaś
04.11.2021 13:58

Jestem wstrząśnięty tym, że jeszcze milczycie drogie Panie na temat co to się stało z kobietą w szpitalu oddz. położniczy w Pszczynie i co Wam prawdopodobnie zaproponuje nową ustawą polski rząd. Zakaz przerwania ciąży w każdych okolicznościach będzie stawiał Was kobiety w sytuacji "czarnego" koszmaru. Sfanatyzowany i bezkompromisowy polityk , kosztem Waszego zdrowia i godności w świadomy i drastyczny sposób chce decydować w XXIw , niby nowoczesnym kraju, o losie "czyjeś" kobiety. Swojej chyba nie , bo będzie go stać na zagraniczne ginekologiczne kliniki ? Oj, czara się tym razem chyba przelała, absurdalne prawo każe lekarzom "nie ryzykować" ratowania życia kobiety bojąc się srogiej kary z kk.... nonsens. A łaskawca mówi ..... kobiety rodząc, też umierały. Tego rodzaju polityka PiS utwierdza mnie, chyba też i Was, jedynie, że dzieci moje/Wasze mieszkając i pracując w .......... podjęły słuszną decyzję. Adaś

avatar
~do powyżej
04.11.2021 17:08

Mam nadzieję, że suweren w nadchodzących wyborach (myślę że będą przedterminowe) pokaże im palec Lichockiej!

avatar
~do Adaś
05.11.2021 00:08

Szanowny p. Adaś, kobieta w ciąży zmarła 24 godziny po tym, jak zgłosiła się do placówki z żywą ciążą. Za zaistniałą sytuację nie odpowiadają obowiązujące regulacje prawne w zakresie ochrony życia. Te dopuszczają bowiem ratowanie życia matki, nawet jeżeli wiąże się to z poświęceniem życia jej poczętego, a nienarodzonego jeszcze dziecka. Życie każdej kobiety i każdego dziecka jest w Polsce chronione. Czasem, pomimo rozwoju medycyny, dochodzi do sytuacji bardzo skomplikowanych, w których pomimo najlepszych wysiłków zespołu medycznego nie udaje się uratować pacjenta. Każda ludzka tragedia zasługuje na podejście z właściwym szacunkiem i spokojem. Czy ten przypadek może być kwalifikowany jako błąd medyczny prowadzący do odpowiedzialności lekarza oraz placówki medycznej? Być może, ale to przede wszystkim do wyjaśnienia przez właściwych biegłych, prawników czy Rzecznika Praw Pacjenta a nie "dziennikarzynów" z "polskojęzycznych" onet-ów, tvn-ów i gazety wybiórczej. Na pańskim miejscu nie chwaliłbym się dziećmi mieszkającymi w obcych landach. Tam prócz aborcji na życzenie jest też i "eutanazja" na życzenie. Radzę mieć się na baczności w trakcie odwiedzin i nie nadużywać myszowatej, byś pan w podręcznym bagażu jako "proszek" do domu nie wracał.

avatar
~Pacjent
04.11.2021 15:38

Specjalista to z niego może jest dobry ale ordynarny i chamski bardzo

avatar
~Urszula Chudak
05.11.2021 14:50

Oczywiście, że należy poczekać na wyniki śledztwa. Utkwiły mi jednak w pamięci słowa wypowiedziane przez ginekologa [więc wie o czym mówi] na antenie jednej z ogólnopolskich stacji radiowych, poproszonego o komentarz w tej sprawie. Cytuję z pamięci: proszę państwa, do takich sytuacji będzie dochodziło coraz częściej. Żaden ginekolog nie odważy się dokonać determinacji ciąży, w świetle obowiązującego prawa. Koniec cytatu. Jeżeli faktycznie obecnie jest tak, że priorytetem jest zawsze ratowanie życia matki, nawet kosztem jej nienarodzonego dziecka w sytuacji, gdy jej życie jest zagrożone, to po co został złożony prezydencki projekt wprowadzający właśnie taką zmianę? Po co, skoro obecne uregulowania na to zezwalają? Tak bardzo bym [pewnie nie tylko ja] chciała, by to ktoś, bez politycznego kontekstu, mi to wyjaśnił. Nie mam jednak złudzeń. Politykę mamy wszędzie, to piszę mając w oczach widniejące kwoty, wypisane na trzymanych przez samorządowców "czekach".

avatar
~do p. U.Ch.
06.11.2021 23:49

Czy nie mogła Pani miast wypisywać tyle bzdur wstawić po prostu "osiem gwiazdek"? Jeżeli nie potrafi Pani przeczytać ze zrozumieniem komentarza "do Adaś", to szkoda czasu "na wyjaśnienia".

avatar
~Do "Do Adaś" -
05.11.2021 15:41

Czy ty naprawdę jesteś "mułem" czy tylko udajesz głupio mądrego ? Sekta Godek nie ogłupi nigdy polskich kobiet.

avatar
~kris
09.11.2021 09:41

Z doktorem Rodzeniem nie miałem do czynienia,ale mama po gastroskopi i kolonoskopi bardzo go chwaliła,natomiast ja mogę pochwalić doktora Kulaka-bardzo cierpliwy i empatyczny dla pacjenta;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl