TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe oświetlenie uliczne i stacje naprawy rowerów

- inwestycje gminy Szlichtyngowa postępują (FOTO)

Środa, 15 marca 2023 o 10:19, autor: 3
Nowe oświetlenie uliczne i stacje naprawy rowerów

W Szlichtyngowej, Goli oraz Jędrzychowicach postępują prace związane z budową miejsc rekreacyjnych. W inwestycji budowane są stacje naprawy rowerów oraz oświetlenie uliczne, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców tych miejscowości.

Prace budowlane obejmują budowę stacji naprawy rowerów, na której zostaną zamontowane stojaki na rowery oraz ławeczka dla użytkowników. Teren wokół stacji zostanie utwardzony z kostki betonowej. Ponadto, w ramach zadania, zostanie zbudowane oświetlenie uliczne. W miejscowości Szlichtyngowa została położona linia kablowa i postawione 3 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED, natomiast w miejscowości Gola położono linię kablową i postawiono 4 słupy oświetlenia ulicznego wraz z oprawami LED.

W Jędrzychowicach wykonano prace geodezyjne, aby wytyczyć w terenie lokalizacje słupów oświetleniowych. Zostaną zamontowane 3 słupy oświetlania ulicznego wraz z oprawami LED w pasie drogi gminnej prowadzącej do posesji nr 22.

Koszt realizacji zadania wynosi 178 500,00 zł. Na realizację projektu Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 103 503,00 zł. Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Elektromonterskie Michał Kuśnierek z siedzibą w Zbarzewie.

Całkowity termin realizacji inwestycji to 15 maja 2023 r. Wraz z zakończeniem prac, mieszkańcy Szlichtyngowej, Goli i Jędrzychowic zyskają nowe miejsca do wypoczynku oraz bezpieczniejsze oświetlenie ulic. Zadanie wpłynie na poprawę jakości życia i wygodę mieszkańców tych miejscowości.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Adaś
17.03.2023 13:02

Bardzo chwalę obecne władze g. Szlichtyngowa za wiele inwestycji ( i tylko za to) ale ten projekt to chyba "odleciał" Wam w jakąś tere-fere niedorzeczność. Co Wam przyszło do głowy, jaki punkt serwisowy rowerów..... czym i kim ma być to zrobione jak "damie" spadnie łańcuch ? Pani burmistrz, więcej technicznej wyobraźni ....... jak się naprawdę "klamot" zepsuje to albo do "rowu" leci albo po męża się dzwoni. Niestety, kolejny bzdet za nasze podatki typu "ławeczki" gdzie teraz w zaciszu nocy się utylizuje. Tyle dobrych i mądrych rzeczy jest do zrobienia na które nie ma pieniędzy np. odnowienie elewacji "rynku" m. Szlichtyngowa, ścieżek rowerowych jak na lekarstwo ale "Pit Stops" będzie. Puk..... puk...... Adaś

avatar
~do Adaś
17.03.2023 21:48

Puk, puk Adasiu to możesz sobie robić, gdy będziesz musiał ze wschowskich TOY - TOY-ek skorzystać. Wydano na nie "ciężką" kasę i na tym się ich rola zakończyła. Dostawca i wykonawca swoje przytulili. Faktury rozliczone VAT zwrócony. W papierach wszystko gra, tylko że "papier" to powinien wisieć w czynnym przybytku a leży - w segregatorach urzędu. W ramach rekompensaty zrób sobie Pit Stop przed "Gigafonem" - co pięć minut ktoś się do Ciebie uśmiechnie :-)))

avatar
~Autorka W
20.03.2023 14:14

Ta stawiają lampy a w nocy ciemno to dopiero trzeba mieć łeb... Na drodze krajowej po północy żadna lampa nie świeci żadne przejście dla pieszych nie jest oświetlone. Rozumiem, że trzeba szukać oszczędności ale no bez przesady żeby nic nie było widać ... Mam nadzieję że coś z tym zrobią bo to jest chore.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl