TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa kanalizacja w Konradowie. Spółka Komunalna zachęca do składania wniosków

Środa, 29 listopada 2023 o 16:03, autor: 1
Nowa kanalizacja w Konradowie. Spółka Komunalna zachęca do składania wniosków

Spółka Komunalna Wschowa ogłosiła zakończenie budowy nowej sieci kanalizacyjnej w Konradowie. Ta inwestycja, obejmująca prawie 6 kilometrów rurociągów, jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w ostatnich latach. Rurociąg tłoczący łączy oczyszczalnię we Wschowie z nowo wybudowaną przepompownią w Konradowie.

Szansa na przyłączenie do nowoczesnej sieci

Mieszkańcy Konradowa mają teraz możliwość podłączenia swoich nieruchomości do nowej infrastruktury. Spółka Komunalna zachęca do składania wniosków o warunki przyłączenia. Procesy administracyjne związane z uruchomieniem sieci zostały już zakończone, co umożliwia szybkie działanie w zakresie przyłączeń.

Jak złożyć wniosek?

Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Spółki. Można go pobrać w dziale wodociągów i kanalizacji na stronie skwschowa.pl. Wnioski należy składać osobiście w sekretariacie głównej siedziby Spółki lub w siedzibie działu wod.-kan. przy ulicy Kazimierza Wielkiego 24 we Wschowie. W tym miejscu mieszkańcy otrzymają także pomoc w wypełnieniu dokumentacji.

Decyzja należy do właściciela

Każdy właściciel nieruchomości ma prawo wyboru wykonawcy prac przyłączeniowych. Możliwe jest zarówno zatrudnienie zewnętrznego wykonawcy, jak i powierzenie tej pracy Spółce Komunalnej. Decyzja o lokalizacji przyłącza kanalizacyjnego między budynkiem a granicą posesji leży w gestii właściciela.

Zobacz również: Festiwal Piosenki Ekologicznej we Wschowie. „Znamy rady na odpady” (FOTO)

Źródło: SK Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Sven
30.11.2023 13:02

Szkoda tylko, że nie wspominacie, że możliwość podłączenia się, ma na zaledwie 50% mieszkańców. propaganda pisowska widzę, że została we krwi zw.pl

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl