TworzymyGłos Regionu

Nowa inwestycja we wschowskim szpitalu

- zamontowano aż 100 gniazd tlenowych!

Wtorek, 14 lutego 2023 o 11:15, autor: 2 1109
Nowa inwestycja we wschowskim szpitalu

Nowy Szpital we Wschowie zakończył realizację inwestycji polegającej na budowie stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonanie instalacji tlenowej w związku z COVID-19.

W ramach zadania, które zostało dofinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, zbudowano stację zgazowania tlenu ciekłego o pojemności 6000 litrów oraz rozprężalnię tlenu, wykonano instalację tlenową między obiektową i wewnętrzną instalacją tlenową. Podłączone zostały do niej wszystkie oddziały, tj.: izba przyjęć, chirurgia, odział chorób wewnętrznych, OIOM, hospicjum, blok operacyjny, stacja dializ, zakład opiekuńczo-leczniczy i poradnie specjalistyczne.

W sumie zamontowano 100 gniazd tlenowych i zapewniono pracę co najmniej 3 stanowisk respiratorowych. W ramach zadania dokonano również dostosowania infrastruktury drogowej na terenie szpitala. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 802 000 zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wyniosło 770 000 zł.

Realizacja inwestycji pozwoliła na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pacjentów szpitala we Wschowie, którzy wymagają tlenu, a zwłaszcza tych, którzy są zakażeni wirusem sars-cov-2. Instalacja tlenowa umożliwiła zwiększenie liczby dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Dzięki wybudowaniu stacji zgazowania tlenu ciekłego oraz rozprężalni tlenu, zapewniona została ciągłość dostaw tlenu.

Źródło: Grupa Nowy Szpital

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Jurek
14.02.2023 12:34

Proponuję zamontować dzwonki przy łóżkach pacjentów na oddziale wewnętrznym bo to co tam jest to kpina!, żeby pacjent leżący nie mógł zawołać po pielęgniarkę! Przemilczę fakt, że jednej z nich to pewnie na rękę bo i tak cały czas leży w dyżurce pielęgniarek i jest strasznie chamska dla pacjentów. Nie pozdrawiam tej osoby i proszę o zachowanie w całości komentarza ponieważ wiem, że nie jestem sam w tej ocenie oddziału jak i tej osoby.

avatar
~Prawnik
15.02.2023 12:14

Do Jurek. Proszę zgłosić swoje zastrzeżenia co do pracy czy zachowania pani pielęgniarki do Prezesa szpitala lub do izb pielegniarskich albo rzecznika praw pacjenta. Jeżeli potwierdzi się Pana zastrzeżenie to będą wyciągnięte konsekwencje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl