TworzymyGłos Regionu

Noc Muzeów we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

Sobota, 07 maja 2022 o 11:20, autor: 1 801
Noc Muzeów we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na tegoroczną edycję Nocy Muzeów, która we Wschowie odbędzie się 14 maja br. w godz. 17.00-21.00. Dla zwiedzających przygotowane zostały wydarzenia w każdej z trzech siedzib muzeum.

W siedzibie przy pl. Zamkowym 2 o godzinie 17.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie czasowej pt. "Secesja. Ceramika, cyna i tkanina - atrybuty ubioru kobiecego". Na wystawie zaprezentowane i omówione zostaną zbiory pochodzące z prywatnej kolekcji p. Apoloniusza Fica.

O 20.00 z okazji 80. rocznicy urodzin rozpocznie się okolicznościowa prelekcja poświęcona pamięci Eugeniusza Geta Stankiewicza, którego bogatą kolekcję dzieł Muzeum Ziemi Wschowskiej prezentuje na jednej z ekspozycji stałych. 

Natomiast o 18.00 w siedzibie muzeum znajdującej się przy pl. Farnym 3 zostanie wygłoszony wykład o historycznej ziemi wschowskiej. W budynku byłego kolegium jezuickiego równocześnie dostępna będzie wystawa planszowa poświęcona 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

O  19.00 zapraszamy na spacer po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej. Tym razem w pełnej odsłonie wschowskiej flory i fauny. Jednocześnie o tej samej godzinie zostanie uruchomiona wirtualna wersja spaceru, która dostępna będzie na stronie internetowej wirtualne.muzeum.wschowa.pl.

Przez cały czas trwania wydarzenia obowiązuje wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

(MZW)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wyborca
09.05.2022 11:35

"Noc Muzeum" 0d 17-21 (i to jest sobota) - kończę prace o 22h, przychodzę do domu, zjadam kolację i jestem do dyspozycji tak ok. 23h. Raz w roku mógłbym pójść na tzw. "noc muzeum" ale Oni zamykają swój dzień urzędowania już o 21h więc pytam: dla kogo to jest robione ? "Noc Muzeum" to ja rozumiem, że od np. 21- 4h , dla nas pracujących.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl