Niepodległościowe sukcesy wschowskich biegaczy

Środa, 16 listopada 2016 o 09:39, aktualizacja Piątek, 18 listopada 2016 o 13:49, autor: 0

Wschowscy lekkoatleci z LLKS Osowa Sień uczcili Święto Niepodległości 11.11.2016r startując w kilku imprezach na terenie kraju. Podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego potwierdzili, że przygotowania do nowego sezonu idą w dobrym kierunku.

Klaudia Pawlus zajęła 3 miejsce w wieczornym Biegu Niepodległości na dystansie 5,5km w Legnicy 10.11.2016r. Młoda biegaczka rywalizowała z seniorkami i uległa koalicji starszych zawodników z Ukrainy.

Startując pod nazwą „Biegaj Wschowo – Gim 2 Wschowa” - zespół w składzie Dominik Wałowski, Adrian Ławecki, Klaudia Pawlus i Jan Kupisz zwyciężyli w Sztafecie Niepodległości 11x1km podczas XXV Biegów Niepodległości w Mochach. Zdecydowanie wygrywając z biegaczami Wawelu Kraków i Azymutu Mochy. Podczas tych zawodów rywalizację szkół podstawowych wygrał zawodnik LLKS Osowa Sień Gabriel Dziełakowski.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 we Wschowie bardzo dobrze wypadli podczas Biegów Niepodległości w Górze. W rywalizacji dziewcząt na 1600m 2m zajęła Julia Ścisłowska a 4m Dominika Pihil. Wśród chłopców 6m na dystansie 2100m zajął Rafał Nowiński.

W Kępnie 3 miejsce w biegu głównym na 10km zajął Damian Glapiak. Aleksander Wostal zajął 3m w Biegu Niepodległości w Żaganiu. Jakub Wietecha wygrał Bieg Niepodległości w Krotoszynie a Miłosz Szcześniewski  triumfował w Górskim Biegu Niepodległości w Świerkach.