Niepodległościowe sukcesy wschowian

Poniedziałek, 16 listopada 2015 o 08:37, autor: 0

Wschowscy biegacze uczcili Święto Niepodległości na sportowo startując podczas ostatnich dni w kilku imprezach ogólnopolskich; Kościan, Mochy, Góra, Krotoszyn, Żagań, Gubin. Zawodnicy LLKS Osowa Sień, podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego nie próżnowali odnosząc wiele sukcesów. Start był przerywnikiem w ciężkim okresie przygotowawczym do nowego sezonu i okazją do uczczenia Narodowego Święta.

W Mochach podczas XXIV Biegów Niepodległości  - ze spokojem pokonał wszystkich starszych rywali. W międzynarodowym półmaratonie w Kościanie 8 miejsce i drugie z Polaków zajął  z czasem 1.12,15. W Górze też odbyło się super bieganie w XXII Międzynarodowym Ulicznym Biegu Niepodległości - bieg gimnazjalistek na 1600m wygrała ze zdecydowaną przewagą uczennica Gimnazjum nr 2 we Wschowie  za pierwsze połamane 40' na 10 km. W Krotoszynie Bieg Niepodległości padł łupem juniora młodszego  pobiegł 10 km w czasie 32,47'.                                                                                    W Gubinie podczas Międzynarodowego Biegu bez Granic odbywającego się po dwóch stronach Odry bardzo dobre 6 miejsce na dystansie 10km zajął, z nowym najlepszym wynikiem, . Nasz junior uzyskał 33’51’’.  Brawa dla Wszystkich. (AO)