TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

- powodem blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Poniedziałek, 20 czerwca 2022 o 11:02, aktualizacja Środa, 22 czerwca 2022 o 23:13, autor: 2
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Dwa promile alkoholu w organizmie były powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej przez 43-letniego mieszkańca gminy Wschowa, który nocą (19 czerwca) uciekał przed patrolem ruchu drogowego wschowskiej Policji. Policjanci w trakcie pościgu spowodowali, że mężczyzna wjechał w ślepy zaułek, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna przewoził w aucie 11- letnią córkę.

Do zdarzenia doszło nocą (19 czerwca) we Wschowie. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli osobowego forda, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca mógłby znajdować się pod wpływem alkoholu bądź środka podobnie działającego. W momencie kiedy policjant wydał latarką sygnał do zatrzymania kierujący podjął ucieczkę. Nie zwlekając ani minuty dłużej mundurowi podjęli pościg na osobowym fordem, którego kierowca nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Kolejny raz znajomość przez funkcjonariuszy topografii miasta pozwoliła na zatrzymanie lekkomyślnego kierowcy w ślepym zaułku skąd nie mógł kontynuować ucieczki.

Jak się okazało za kierownicą forda siedział 43- letni mieszkaniec gminy Wschowa. Mężczyzna był pijany. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził w aucie pasażerkę - 11 letnią córkę. 43-latek stracił prawo jazdy. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty podsumowujące jego szaleńczą, nieodpowiedzialną ucieczkę.

Komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

--------------------------

Sprawdź wózek spacerowy Easywalker Jackey tutaj:
https://vexpi.pl/produkt/wozki-dzieciece/wozki-spacerowe/easywalker-jackey-wozek-spacerowy/

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~SLAWMYHERO
20.06.2022 20:21

Woow jakby miał 6 bieg to by uciekł

avatar
~Jurek
20.06.2022 21:05

Potencjalny morderca. Nie może być litości,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl