TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie przegap szansy na dofinansowanie wymiany pieca

- program „Wymień kopciucha”

Wtorek, 17 stycznia 2023 o 12:16, aktualizacja Wtorek, 17 stycznia 2023 o 12:35, autor: 5
Nie przegap szansy na dofinansowanie wymiany pieca

Już od czterech lat gmina pracuje nad poprawą jakości powietrza. W dniu 16 stycznia rozpoczyna się kolejna, 4. edycja gminnego programu „Wymień kopciucha”, którego celem jest wymiana starych źródeł ciepła, tak zwanych „kopciuchów” na nowe, ekologiczne źródła - kotły gazowe, fotowoltaikę, pompy ciepła czy też kotły na paliwo stałe.

Każdy mieszkaniec gminy, który złoży wniosek, ma szansę na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów wymiany starego pieca, do kwoty 4 000 zł. Dotychczas program cieszył się dużym zainteresowaniem - już ponad 50 rodzin cieszy się nowymi piecami dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy. Przez ostatnie trzy lata przeznaczono na ten cel ponad 300 000 złotych.

Poprawa jakości powietrza to ważna kwestia, dotycząca zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Dlatego też gmina zachęca do skorzystania z programu „Wymień kopciucha”, w którym każdy może przyczynić się do poprawy jakości powietrza w swojej okolicy. Razem możemy zadbać o to, by powietrze, którym oddychamy było jak najczystsze.

Źródło: Burmistrz MiG Wschwowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~"paradoksalnie"-
18.01.2023 07:38

Każdy właściciel tzw. "kopciucha" powinien na swojej posesji wywiesić słowa klasyka tej władzy ..." trzeba palić wszystkim ( oprócz oponami ) "... I co z tego, że węgla miało starczyć na kolejne 200 lat ???. Jak żyć z nimi i z tymi paradoksami obłudy???.

avatar
~.......
18.01.2023 14:56

Własnie jak życ z ta obłuda kiedy żaden pseudo -ekolog nie zabronił przepływać zatrutemu powietrzu od najwiekszych trucicieli typu Chiny ,Ameryka a którzy nie podisali żadnych zobowiązań ale od innych wymagają.Jeżdzą samochodami ,latają samolotami ile chcą .Kupuja szmaty-gałgany co chwilę bo te które mają juz im sie znudziły .Ci truciciele maja pełną gębę frazesów i wymagań ,zeby to inni z czegos rezygnowali.To samo z wyposażeniem mieszkań.Opatrzyły się meble ,tapety ,kafelki itd...

avatar
~Kopciuszek
18.01.2023 12:53

Kopciuchy wszystkich powiatów, łączcie się.

avatar
~do Kopciuszek
18.01.2023 19:27

Zwłaszcza te ze Wschowy, które najczęściej krzyczą o zanieczyszczaniu wschowskiego powietrza. I pomyśleć, że to już czwarta "gminna" edycja (pominę rządowe), a nasza elyta będzie pisać, że "moja chata z kraja". Oni po prostu wychodzą z założenia - "swoje tak nie śmierdzi".

avatar
~Kopciuch+
19.01.2023 07:45

Gdzie jest TANI POLSKI WĘGIEL?. Kto nami rządzi, że tego węgla dalej NIE ma ?. Gdzie są ci rządzący co nas przez 8 lat zapewniali o Polskim Tanim Węglu, a stawianie Wiatraków i Fotowoltaikę wstrzymali ?. Jak żyć obłudo z fałszem okraszona ?. Kto ich za to rozliczy, że w dalszym ciągu nas bezczelnie okłamują ?. A tym czasem za nasze pieniądze kupują sobie wile z ponad 5 milionów !???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl