TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie będzie elektrowni w Ciepielówku?

Czwartek, 26 stycznia 2023 o 10:18, aktualizacja Czwartek, 26 stycznia 2023 o 15:32, autor: 1
Nie będzie elektrowni w Ciepielówku?

W środę 25 stycznia br.  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne związane z wnioskiem lokalnej firmy o zmianę w MPZP w miejscowości Ciepielówek. Zostały one zwołane przez Burmistrza Sławy. Wniosek firmy dotyczy budowy małej elektrowni na paliwo alternatywne pochodzące z wysokokalorycznych odpadów przemysłowych.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób, obok wnioskodawców obecni byli mieszkańcy sąsiadujących wsi z Ciepielówkiem, Radni Rady Miejskiej oraz Włodarze Sławy z burmistrzem Cezarym Sadrakułą na czele. 

W konsultacjach uczestniczyła również Burmistrz Szlichtyngowy Jolanta Wielgus wraz ze swoim Zastępcą Błażejem Rajmanem, Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Zalewską oraz radnymi, a także przybyłymi mieszkańcami wsi Małe Drzewce i Nowe Drzewce. Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest tuż przy granicy gminy Szlichtyngowa, w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Małe Drzewce i Nowe Drzewce, w związku z tym Gmina znalazłaby się w zasięgu oddziaływania instalacji.

Wnioskodawcy obecni na konsultacjach prezentowali założenia swojego projektu, natomiast mieszkańcy przedstawiali swoje obawy w związku z budową elektrowni i paliwem do jej opalania. Każdy z zebranych na spotkaniu mógł zabrać głos i przedstawić swoje opinie na ten temat.

Ostatecznie uczestnicy konsultacji wyrazili negatywną opinię odnośnie zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~123+
26.01.2023 15:41

A nie dziwi Was brak naszego wiceburmistrza na tym spotkaniu? Przecież biorąc pod uwagę "różę wiatrów" dla takiej lokalizacji, to mieszkańcy Wschowy będą największymi "beneficjentami" tego co w powietrze uleci. I z całą pewnością nie będzie to zapach łąki kwieciem pokrytej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl