Znakomity wynik Korony w Jarocin Cup

Poniedziałek, 27 listopada 2017 o 09:14, aktualizacja Wtorek, 28 listopada 2017 o 15:13, autor: 18 1731
Znakomity wynik Korony w Jarocin Cup

Dnia 25 listopada drużyna Korony Wschowa, rocznik 2008 trenera Marcina Dobrowolskiego brała udział w turnieju Jarocin Cup. W rozgrywkach rywalizowało ze sobą 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły.

 W grupie A rywalizowały ze sobą drużyny: APR Jarocin I, Marcinki Kępno, APR Pleszew oraz Centra Ostrów Wielkopolski. Natomiast w grupie B: APR Jarocin II, Arkonia Szczecin, Polonia Środa Wielkopolska oraz nasza drużyna Korona Wschowa. Był to mocno obsadzony turniej o czym może świadczyć, że w szkółce piłkarskiej Marcinki Kępno stawiali swoje pierwsze kroki tacy zawodnicy jak Kamil Drygas (Pogoń Szczecin) czy niedawno pierwszy raz powołany do kadry narodowej Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze).

W grupie radzimy sobie bardzo dobrze. Na początku wysoko pokonujemy drużynę Jarocina w stosunku 5:0. Cały mecz mieliśmy pod kontrolą i wykorzystaliśmy swoje dogodne sytuację pod bramką rywala. Drugi mecz to mecz z rosłymi chłopakami z Środy Wilekopolskiej, mecz zacięty i wyrównany, ale ostatecznie to my po składnej akcji strzelamy gola. Ostatni mecz w grupie, to jedyna porażka w dzisiejszym turnieju w stosunku 2:1 z Arkonią Szczecin, choć to my kreujemy o wiele więcej sytuacji pod bramką przeciwnika, to bramka w tym meczu jest jakby zaczarowana, czego wynikiem jest obijana poprzeczka i słupki rywala. Bramki tracimy po indywidualnych dwóch błędach naszych zawodników.

Ostatecznie wygrywamy grupę i do półfinału wchodzimy z pierwszego miejsca.

Grupa B:

Korona Wschowa – APR Jarocin II  5:0 (2x Piotr Cuper, 2x Igor Wilczyński, Sebastian Fogt)

Korona Wschowa – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (Jakub Nowak)

Korona Wschowa – Arkonia Szczecin 1:2 (Piotr Cuper)

Grupa B

1. Korona Wschowa 6 pkt

2. Polonia Środa Wlkp. 6 pkt

3. Arkonia Szczecin 4 pkt

4. APR Jarocin II 1 pkt

W półfinale mierzyliśmy się z drużyną Akademii Reissa z Pleszewa, która rzutem na taśmę awansuje do półfinału. Pierwsze pięć minut to nasza dominacja, lecz piłka nie chce wpaść do bramki. Mecz się wyrównuje, ale to my wyprowadzamy szybką kontrę i strzelamy bramkę na 1:0, co dodaje nam skrzydeł i po chwili podwyższamy na 2:0. W ostatniej minucie wkradło się małe rozprężenie co powoduje stratę bramki 10 sekund przed końcem. Ostatecznie wygrywamy 2-1 i meldujemy się w finale. Niestety w jednej z interwencji w obronie, niefortunnie upada Piotrek Cuper i zbija kolano co uniemożliwia mu grę w finale.

1/2

Korona Wschowa – APR Pleszew 2-1 (Nikodem Klimpel, Igor Wilczyński)

Polonia Środa Wielkopolska – Marcinki Kępno 2-0

W finale mierzymy się z drużyną, z którą rywalizowaliśmy w grupie. Mecz kolejny raz był bardzo zacięty, ale teraz widać większą przewagę po naszej stronie. Świetny mecz rozgrywa Nikodem Klimpel, który strzela dwa gole, które dają nam zwycięstwo w całym turnieju, a jemu statuetkę MVP !

Mecz o 3 miejsce:

Marcinki Kępno – APR Pleszew 5:0

Finał:

Korona Wschowa – Polonia Środa Wielkopolska 2-0 (2x Nikodem Klimpel)

Końcowa klasyfikacja:

1.      1. Korona Wschowa

2.      2. Polonia Środa Wielkopolska

3.      3. Marcinki Kępno

4.      4. APR Pleszew

5.      5. APR Jarocin I

6.       6. Arkonia Szczecin

7.      7.  Centra Ostrów Wielkopolski

8.       8. APR Jarocin II

MVP turnieju wybrany został nasz kapitan Nikodem Klimpel ! Gratulacje !

Podsumowując, optymistycznie zaczynamy okres zimowy, który rozpoczyna okres turniejowy na halach. Już za tydzień 2 grudnia o godzinie  10:00 rozpocznie się turniej mikołajkowy we Wschowie na sali przy ul. Zacisze 1. Do Wschowy przyjadą m.in.  AP Falubaz Zielona Góra, Chrobry Głogów, KS Polkowice czy Kania Gostyń.

Skład: Piotr Powęski, Kuba Nowak, Kacper Krembuszewski, Sebastian Fogt, Przemysław Litorowicz, Piotr Cuper, Igor Wilczyński, Nikodem Klimpel (kapitan)

Trener: Dobrowolski Marcin

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~wschowsi kibic
27.11.2017 10:07

super! gratulacje dla Trenera i zawodników :)

avatar
~Dobromir G.
27.11.2017 17:13

Brawo bramkarz. Powęski nr 1. Jesteś wielki!

avatar
~aSDFGH
28.11.2017 21:32

BRAWO, zeby jeszcze inne druzyny korony byly tak traktowane jak ta druzyna

avatar
~Rodzic
29.11.2017 08:13

Wszystkie drużyny traktowane są tak samo, to zależy od chęci rodziców i trenera, które w tej grupie są bardzo duże, a wyniki wtedy same przychodzą :) Brawo za zaangażowanie

avatar
~wschowianin
29.11.2017 21:20

witam,o tym ze ta grupa jest traktowana wyjątkowo mówi już dużo osób i już od dużego czasu to widać ,i nie zgadzam się z ta opinia [rodzica] ze tak nie jest ,ta grupa jest traktowana wyjątkowo , z pewnych względów oczywiście, brawo za wyniki

avatar
~kibic piłki lokalnej
30.11.2017 00:32

Czy zawsze musi byc tak, że jak coś komuś wychodzi to zaraz trzeba doszukiwać się drugiego dna. Ta grupa traktowana jest jak wszystkie inne, nie ma specialnych przywilejów. Poprostu jest bardzo duże zaangażowanie i współpraca trenera z rodzicami. Wszystkie wyjazdy na turnieje towarzyskie są organizowane i opłacane dodatkowo przez rodziców, którzy niejednokrotnie poświęcają też swój wolny dzień na wyjazdy z drużyną. I to może jest to "wyjątkowe traktowanie" , ale nikt nikomu nie zabrania zaangażować się i poświęcić trochę więcej swojego czasu i pomóc trenerom innych grup. Napewno wyjdzie to na dobre dzieciakom.

avatar
~dziadek
30.11.2017 17:10

a jednak nerwy zaczynaj puszczać wiec coś w tym jest,

avatar
~talent
30.11.2017 20:42

jakies zarzuty do innych trnerow i rodzicow ,ale jest zarzad ktoremu powinno zalezec zeby inne grupy tez odnosily jakies sukcesy tak jak ta druzyna,nikt nie chce nic rozwalac ,poprostu cos jest zle ,ze zarzadowi nie zalezy ,przecierz w innych grupach tez sa utalentowni chlopcy

avatar
~kibic piłki lokalnej
30.11.2017 21:34

Ktoś tu źle rozumuje, żadnych zarzutów do trenerów i rodziców tu nie ma. Chciałem tylko przedstawić jak to wygląda w tej grupie. Tutaj rola rodziców nie kończy się tylko na zapłaceniu składki ( która chyba wystarczy na prowadzenie treningów i mecze ligowe) ale są też dodatkowe koszty w postaci wyjazdów na mecze sparingowe czy turnieje i rodzice w większości je ponoszą. Tak to wygląda w drużynie rocznika 2008, a dzieciaki wcale nie są tu jakieś wyjatkowe i mniej lub bardziej utalentowane od innych.

avatar
~dziadek
30.11.2017 22:37

to jeszcze jedno za turniej ktory odbedzie sie teraz w sobote rocznik 2008 we wschowie tez placa rodzice tych dzieci

avatar
~rodzic
01.12.2017 06:37

Jeżeli to jest pytanie, to na nie odpowiem. Drużyny zaproszone wpłacają tzw. wpisowe i z tej puli idą pieniążki na medale,puchary,sędziego. Rodzice we własnym zakresie szykują poczęstunek min. kanapki, słodkie wypieki itp.

avatar
~do wschowianin, dziadek itp itd wkurzony rodzic który poświeca swoj czas
01.12.2017 08:44

To weźcie znajdzcie turniej jak rodzice w tej grupie pogadajcie z trenerem że jest taki turniej, czy jest chęć jechania, zapłaccie. Wsiądcie w auta co sobotę lub niedziele weźcie dzieci wszsytkie jak w tej grupie i spedzccie kazda sobote co weekend na całodniowym turnieju. Nic trudnego. Tylko trzeba chęci jak tutaj. A myślę, że połowa co to pisze, to tylko dużo gada a nawet by nie poświęciła kazdego weekendu jak rodzice w tej grupie na wyjazdy, szukanie, uzupełnianie strony. Najlepiej oczerniac innych. I tutaj zarzad ani nic nie ma nic do rzeczy, bo rodzice sami tutaj szukaja turnieji, wiem bo jestem jednym z nich. Trener też ich szuka. Rozmawia z rodzicami czy jest chęć i jedziemy. Więc weźcie się za siebie i tez mozecie wszedzie jezdzic bo to od Was zalezy a nie od zarzadu itd. Tylko od Waszych checi. Że ten rocznik ma wszsytko na stronie opisane to tez śa nasze checi. Fotorelacje itp. Wez aprat na mecz ligowy i rob zdjecia zaloz strone na facebooku i je wstawija i opisuj a nie marudzicie tutaj! A dla tego rocznika bedzie jeszcze wiecej turnieji bo ich szukamy i bedziemy szukac i poswiecac swoj wolny czas !

avatar
~c.d
01.12.2017 08:48

Jak ja widzę taką zawiźć to aż nie mogę.. szkoda gadać.. ! Tylko pretensje a nawet nikt nie wie ile tutaj czasu poświecaja rodzice tej druzynie i pomagaja trenrowi.

avatar
~c.d
01.12.2017 08:52

i jeszcze do sobotniego turnieju. To też inicjatywa nasza, Trener zapraszał zespoły, dzownił po trenerach, układał regulamin,a Rodzice zajeli sie pieczeniem ciast, robieniem kanapek i turniej sie organizuje. Jest pomysł i go realizujemy. W Waszych grupach tez mozecie rrzucic pomysl i zorganizowac cos, znalezc turniej i pojechac.

avatar
~MAG.
01.12.2017 18:33

Dziadek prezes,ojciec prezes-wożny i o czym mamy rozmawiać.Rodzice się cieszą i placki pieką.

avatar
~aSDFGH
03.12.2017 20:14

no i wszystko jasne ,co się dzieje tymi kasowanymi wpisami sami się do wszystkiego przyznajecie

avatar
~obserwator
03.12.2017 21:48

Coś w tym jest ze taki szum się zrobił od razu wobec 2008 rocznika Drużyna 2008 ma chyba sponsora nowe stroje z nazwiskami dresy a inni nie mają sponsora albo składek nie płaca bo w starych strojach graja a gdzie dopiero wyjazdy na turnieje Panie Prezesie chyba czas porozmawiać z rodzicami z każdego rocznika i wprowadzić możne jakieś zmiany możne inni nie wiedza ze trzeba się zaangażować a nie tylko składkę płacić albo podnieść składkę jak nie starcza na turnieje

avatar
~hop
04.12.2017 19:29

do obserwatora ale piszesz cos a wiesz ze rodzic nie z rocznika 2008 zalatwil sponsora i sam z wlasnej kieszeni sponsoruje w jakims stopniu klub nie wiem jak dlugo bedzie dawal rade placic ale narazie placi i to nie male pieniadze ,to jest zangazowanie czy nie wiec zastanow sie co piszesz,a to tylko jeden przyklad

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl