TworzymyGłos Regionu

Złoty medal dla zawodnika SOSW we Wschowie

Wtorek, 29 maja 2018 o 11:13, autor: 0 915
Złoty medal dla zawodnika SOSW we Wschowie

Na wodach Jeziora Sławskiego odbywały się XI Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Na scenie przy plaży głównej nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, zaprezentowali się, organizatorzy, sędziowie, wolontariusze oraz Ci najważniejsi zawodnicy - kajakarze.

W trakcie uroczystości na maszt wciągnięto flagę i odegrano hymn Olimpiad Specjalnych. Po części oficjalnej obecni mieli okazję wysłuchać krótkiego koncertu. 
W zawodach wzięli udział zawodnicy z pięciu województw: wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, łódzkiego oraz  lubuskiego.

Rywalizacja kajakarzy rozpoczęła się od  preeliminacji oraz tworzenia grup sprawnościowych. Kolejne dni, to już zmagania sportowców, finały, dekoracje i oficjalne zamknięcie zawodów. Ostatniego dnia zmagań plaże główną odwiedziła ekipa TVP. Od wczesnych godzin pracownicy telewizji publicznej nagrywali materiał oraz trnasmitowali wydarzenia na żywo dla magazynu śniadaniowego  "Pytanie na śniadanie".

 Paweł Ostrowski z klubu ,,Błyskawica” z SOSW Wschowa zajął I miejsce w KT-1 na 200m i IV miejsce w KT-1 na 500m

Grażyna Grys

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaSmaczna Noc Muzeów we Wschowie - zdjęcia
19.05.20190 255
Wczoraj (18 maja) odbyła się Smaczna Noc Muzeów. Tego dnia obchodzono również Międzynarodowy Dzień Muzeów. Drzwi w siedzibach MZW, przy Placu Zamkowym i Placu Farnym, otwarł...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 314
nazwa
Projekt się rozwija
17.05.20190 307

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl