Złoto Rafała Matuszczaka

Poniedziałek, 04 kwietnia 2011 o 08:56, autor: 0

Rafał Matuszczak,

Podczas rozegranych w Bydgoszczy 2.04.2011r finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych /Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych/ ogromny sukces odniósł który wywalczył na dystansie 5000m złoty medal.
Jest to drugi złoty medal na imprezie tej rangi w historii klubu z Osowej Sieni - wcześniej zdobył go Marcin Lewandowski, obecny Mistrz Europy Seniorów na 800 m.
Rafał błysnął znakomitą formą i przez cały dystans kontrolował bieg, by po bardzo widowiskowej walce odnieść spektakularne zwycięstwo. Podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego jest niepokonany w tym roku, wcześniej wygrał przed 3 tygodniami Mistrzostwa Polski LZS J. Mł. na dystansie 3000m i el. międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej.
W klasyfikacji Klubowej na VII pozycji uplasowali się zawodnicy LLKS Osowa Sień, jako jedyny klub powtórzyli sukces  sprzed roku z Chorzowa.
Warto dodać że w tym roku młodzicy wschowskiego klubu zajęli drużynowo III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych 2 tygodnie temu we Wrocławiu. A Klub wygrał 3 tygodnie temu klasyfikację drużynową.