TworzymyGłos Regionu

Złote, diamentowe i żelazne gody w Sławie

Piątek, 12 października 2018 o 15:28, aktualizacja Wtorek, 06 listopada 2018 o 14:34, autor: 2 2272
Złote, diamentowe i żelazne gody w Sławie

Pensjonat u Dudka w Sławie wypełnił się dzisiaj parami, które od wielu lat wspólnie przechodzą przez życie, trwając przy złożonej przysiędze małżeńskiej. Tych, którzy mają za sobą 50 lat małżeństwa burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła odznaczył medalem przyznawanym przez Prezydenta RP.

„Ślubuje Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci” te słowa zna każdy z nas, kto był kiedyś na uroczystości ślubnej w kościele. „Przyrzekam, że zrobię wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” mówią sobie małżonkowie w Urzędzie Stanu Cywilnego. I nie ważne jakie z tych słów wypowiadali dzisiejsi jubilaci, to najważniejsze jest to, że od lat słowa te wprawiają w czyn. Dzięki temu dzisiaj mogą świętować 50, 60 lub 65 lat związku małżeńskiego. Jak wspominał w trakcie dzisiejszej uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie Sławomir Mazur, każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że życie nie zawsze jest pełne szczęścia, ale także trudnych chwil, tym większy szacunek należy się tym, którzy przez to życie szli razem. Wyrazem tego szacunku może być medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, który w imieniu Prezydenta RP wręczył burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła 26 parom. Cała nasza redakcja gratuluje wszystkim jubilatom i życzy przede wszystkim dużo zdrowia na dalsze lata życia.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Kasia
12.10.2018 16:44

Gratulacje dla cioci Hani i wujka Kazia z Goli. Wszystkiego co najlepsze na dalszej drodze życia.

avatar
~wredota
12.10.2018 22:56

A ile jeszcze będzie tych spotkań z seniorami, jubilatami, zdrowymi, chorymi, najedzonymi, głodnymi, u Dudka , w Łupicy, w urzędzie na ulicy. itd. Namnożyło się tych spotkań z tytułu wyborów, ciekawe że środki na kampanię są, na potrzebne sprawy gorzej. U Dudka , w Łupicy, w urzędzie na ulicy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl