TworzymyGłos Regionu

Zastosowanie wykładziny dywanowej i wykładziny PCV

Środa, 02 stycznia 2019 o 20:54, autor: 0 196
Zastosowanie wykładziny dywanowej i wykładziny PCV

W wielu domach wykładzina dywanowa jest od wielu lat niezastąpionym elementem wystroju wnętrza. Jest wybierana przede wszystkim za jej wygodę, komfort i niską cenę. Oprócz tego w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia czy wilgoć stosuje się wykładziny PCV.

Wykładzina dywanowa w każdej sypialni

To właśnie w sypialni wykładziny dywanowe są najczęściej wykorzystywane. Oprócz tego wiele biur stosuje ten właśnie rodzaj wykończenia podłogi. Wykładziny dywanowe są wykonane z trwałego poliamidu, którego włókna są elastyczne przez co zapewniają odpowiedni poziom komfortu umożliwiając również łatwe czyszczenie. Włókna tego materiału zachowują kolor, a duża część wykładzin dywanowych jest odpornych na odkształcenia – dlatego są one stosowane także w hotelach, gdzie często dokonuje się przemeblowań.

Dodatek wełny do wykładzin dywanowych powoduje zwiększenie ich miękkości, jednak struktura włókien wełny utrudnia czyszczenie, gdyż brud dużo trudniej wywabić niż z wykładziny z czystego poliamidu.

Równie istotne w wyborze dywanu jest dobranie odpowiedniego spodu – czyli dolnej warstwy wykładziny. Przykładowo, wykładziny z filcem można bez obaw ciąć, doskonale sprawdzą się w hotelach i biurach. Wykładziny o gąbczastym spodzie świetnie wyciszają i można je od razu kłaść na beton. Materiały z jutą na spodzie przeznaczone są do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, a kauczukowe na beton.

By jednak wykładzina mogła poszczycić się trwałością musi być wykonana nie tylko z dobrych materiałów, ale także z zachowaniem maksymalne precyzji. Sklepy takie jak https://interviol.pl/wykladziny-dywanowe oferujące markowe wykładziny dywanowe są dobrym miejscem do zakupu, ponieważ każdy produkt posiada dokładną specyfikację.

Wykładziny PCV do zastosowań w trudnych warunkach

Tego typu wykładziny stosuje się najczęściej na korytarzach czy łazienkach – czyli wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki szczególnie ze względu na wilgoć o raz dużą ilość zabrudzeń. Wykładziny PCV są łatwe w montażu i można je położyć nawet na nierównej powierzchni. Część wykładzin posiada specjalną elastyczną warstwę, która doskonale wygłusza kroki co jest pożądane np. w szkołach czy szpitalach.

Wykładziny PCV można podzielić na jednorodne i niejednorodne. Te pierwsze to typ odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne ale nie posiada warstwy podkładowej, więc nie wygłusza dźwięków.

Na jaką wykładzinę się zdecydować?

Wykładziny dywanowe – potocznie nazywane dywanami – doskonale nadają się do mieszkań, salonów, sypialni. Są bardzo uniwersalne poprzez swoje właściwości wytłumiające i antypoślizgowe. Nadają pomieszczeniom przyjemnego i przytulnego charakteru. Wiele typów bardzo dobrze wygłusza dźwięki i ma właściwości antystatyczne. Poza tym materiał amortyzuje upadki, więc bez problemu mogą się na nim bawić dzieci. Najlepiej jeśli właściwości wykładziny dywanowej dopasujemy do rodzaju pomieszczenia. Produkty łatwe w utrzymaniu doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym i kuchni. Wykładziny grube świetnie poradzą sobie w przedpokoju. Trzeba jedynie pamiętać, by nie stosować ich w zawilgoconych miejscach, bo bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Wykładziny PCV są proste w utrzymaniu czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne,wilgoć i ścieranie. Dlatego są chętnie wybierane do sklepów, korytarzy czy łazienek.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 631
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 376

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl