TworzymyGłos Regionu

Zastosowanie wykładziny dywanowej i wykładziny PCV

Środa, 02 stycznia 2019 o 20:54, autor: 0 281
Zastosowanie wykładziny dywanowej i wykładziny PCV

W wielu domach wykładzina dywanowa jest od wielu lat niezastąpionym elementem wystroju wnętrza. Jest wybierana przede wszystkim za jej wygodę, komfort i niską cenę. Oprócz tego w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia czy wilgoć stosuje się wykładziny PCV.

Wykładzina dywanowa w każdej sypialni

To właśnie w sypialni wykładziny dywanowe są najczęściej wykorzystywane. Oprócz tego wiele biur stosuje ten właśnie rodzaj wykończenia podłogi. Wykładziny dywanowe są wykonane z trwałego poliamidu, którego włókna są elastyczne przez co zapewniają odpowiedni poziom komfortu umożliwiając również łatwe czyszczenie. Włókna tego materiału zachowują kolor, a duża część wykładzin dywanowych jest odpornych na odkształcenia – dlatego są one stosowane także w hotelach, gdzie często dokonuje się przemeblowań.

Dodatek wełny do wykładzin dywanowych powoduje zwiększenie ich miękkości, jednak struktura włókien wełny utrudnia czyszczenie, gdyż brud dużo trudniej wywabić niż z wykładziny z czystego poliamidu.

Równie istotne w wyborze dywanu jest dobranie odpowiedniego spodu – czyli dolnej warstwy wykładziny. Przykładowo, wykładziny z filcem można bez obaw ciąć, doskonale sprawdzą się w hotelach i biurach. Wykładziny o gąbczastym spodzie świetnie wyciszają i można je od razu kłaść na beton. Materiały z jutą na spodzie przeznaczone są do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, a kauczukowe na beton.

By jednak wykładzina mogła poszczycić się trwałością musi być wykonana nie tylko z dobrych materiałów, ale także z zachowaniem maksymalne precyzji. Sklepy takie jak https://interviol.pl/wykladziny-dywanowe oferujące markowe wykładziny dywanowe są dobrym miejscem do zakupu, ponieważ każdy produkt posiada dokładną specyfikację.

Wykładziny PCV do zastosowań w trudnych warunkach

Tego typu wykładziny stosuje się najczęściej na korytarzach czy łazienkach – czyli wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki szczególnie ze względu na wilgoć o raz dużą ilość zabrudzeń. Wykładziny PCV są łatwe w montażu i można je położyć nawet na nierównej powierzchni. Część wykładzin posiada specjalną elastyczną warstwę, która doskonale wygłusza kroki co jest pożądane np. w szkołach czy szpitalach.

Wykładziny PCV można podzielić na jednorodne i niejednorodne. Te pierwsze to typ odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne ale nie posiada warstwy podkładowej, więc nie wygłusza dźwięków.

Na jaką wykładzinę się zdecydować?

Wykładziny dywanowe – potocznie nazywane dywanami – doskonale nadają się do mieszkań, salonów, sypialni. Są bardzo uniwersalne poprzez swoje właściwości wytłumiające i antypoślizgowe. Nadają pomieszczeniom przyjemnego i przytulnego charakteru. Wiele typów bardzo dobrze wygłusza dźwięki i ma właściwości antystatyczne. Poza tym materiał amortyzuje upadki, więc bez problemu mogą się na nim bawić dzieci. Najlepiej jeśli właściwości wykładziny dywanowej dopasujemy do rodzaju pomieszczenia. Produkty łatwe w utrzymaniu doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym i kuchni. Wykładziny grube świetnie poradzą sobie w przedpokoju. Trzeba jedynie pamiętać, by nie stosować ich w zawilgoconych miejscach, bo bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Wykładziny PCV są proste w utrzymaniu czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne,wilgoć i ścieranie. Dlatego są chętnie wybierane do sklepów, korytarzy czy łazienek.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl