TworzymyGłos Regionu

Zarząd Powiatu Wschowskiego zaprosił mieszkańców w trzydniową, muzyczną podróż

Piątek, 05 października 2018 o 10:11, aktualizacja Piątek, 19 października 2018 o 15:36, autor: 4 2267
Zarząd Powiatu Wschowskiego zaprosił mieszkańców w trzydniową, muzyczną podróż

- Szczególna okazja i szczególny rok - mówił wicestarosta Wojciech Kuryłło, otwierając cykl koncertów, związanych z obchodami Święta Niepodległości. W dniach od 28 do 30 września we Wschowie, Sławie i Szlichtyngowej rozbrzmiały pieśni patriotyczne, legionowe, powstańcze i inne. Wszystko to za sprawą Zarządu Powiatu Wschowskiego, który tym samym włączył się narodowe obchody tak ważnej, bo setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rok 2018 jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w tym roku dokładnie setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Aby uczcić tę datę Zarząd Powiatu Wschowskiego w dniach 28-30 września 2018 roku zorganizował koncerty muzyki patriotycznej w każdej gminie wchodzącej w skład Powiatu Wschowskiego - mówi wicestarosta Wojciech Kuryłło -  W piątek 28 września 2018 roku pierwszy koncert z tego cyklu odbył się w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej, w sobotę w Szkole Podstawowej w Sławie, natomiast w niedzielę w Zamku Królewskim we Wschowie.

Zarząd Powiatu Wschowskiego pomyślał o wszystkich gminach. W każdej z nich, jednego dnia, była okazja zobaczyć i wysłuchać w świetnej formie takich wykonawców, jak Olgierd Kramm, Zbigniew Iłowski, czy Dariusz Cetner. Na scenach trzech gmin wystąpiła Capella Zamku Rydzyńskiego w składzie Mieczysław Leśniczak - trąbka, dyrektor artystyczny, Wojtek Olejnik –trąbka, Krzysztof Szafran – waltornia, Marek Kaczor – puzon, Marek Walenczewski tuba, Błażej Cerajewski - perkusja.

- Mieliśmy zaszczyt wziąć udział w tak doniosłej uroczystości, która może zdarzyć się raz na 100 lat. Dlatego też podczas koncertów można było usłyszeć pieśni patriotyczne, legionowe, powstańcze, hymny, marsze historyczne oraz sygnały wojskowe - dodaje wicestarosta Wojciech Kuryłło.

Uczestnicy koncertów nie pozostawali dłużni. Wspólnie z wykonawcami śpiewali pieśni: O mój rozmarynie, Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, Wojenko, Pierwsza Brygada, Pałacyk Michla, Warszawianka z 1831 roku, Mazurek 3 Maja. 

Każda osoba, która uczestniczyła w koncertach nie kryła, że ten rodzaj muzyki, który przypominał o setnym jubileuszu niepodległości przyniósł wiele niezapomnianych przeżyć artystycznych, a gwarancją tego byli artyści, którzy w tych dniach wystąpili na scenach Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej.

(rak/foto: PW)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~zuza
05.10.2018 20:29

jakoś kiepsko z frekwencją a gdzie niby te zaproszenia były bo o wioskach zapomniano ale cóż kmiotki nie muszą uczestniczyć w życiu kulturalnym przykro że jesteśmy potrzebni gdy trzeba glosować potrzebna zmiana Paną już podziękujemy

avatar
~tylko ja
06.10.2018 00:57

tak zgadzam sie z powyższym komentarzem. Przed wyborammi slodkie obietnice a potem jakaś amnezja, zapomina sie co się wyborcom obiecalo. Hasla Hasla Hasla.

avatar
~:0
06.10.2018 14:09

to ciekawe że na koncerty, na które prawie nikt nie przychodzi starostwo ma kasę

avatar
~A!, co na to Ty...,Wy...?
07.10.2018 13:05

Tak jest, a co na To Wyborca z naszych Szlichtyngowskich wiosek ?, - pytam się co robili w tym czasie Wasi sołtysi?, czy czasami nie do nich należy propagowanie szeroko rozumianej kultury w Waszym wiejskim środowisku, w Waszym powiecie ?, - a jak trzeba startować na Radnych to "biegną na przysłowiowych kolanach "....wołając ; głosuj sąsiedzie na mnie....na mnie....na mnie !!!,. A!, gdzie teraz byli ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl