ZAN technologicznie gotowy

Wtorek, 16 maja 2017 o 11:23, aktualizacja Piątek, 19 maja 2017 o 11:36, autor: 1 1181
ZAN technologicznie gotowy

Zakończył się, trwający kilka miesięcy projekt edukacyjny „Technologicznie gotowi”. Podczas ostatniego spotkania uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty, potwierdzające zdobyte umiejętności w zakresie projektowania i druku 3D. Specjalny certyfikat otrzymała również szkoła.

Projekt „Technologicznie gotowi” prowadzony jest przez Fundacje Fucco z Leszna, a jego założeniem jest udostępnienie uczniom szkół średnich możliwości zapoznania się z najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak druk 3D, tworzenie wirtualnej rzeczywistości czy hologramów. W tej edycji projektu udział brało 27 szkół, wśród których przeważały technika z kierunkami informatycznymi, jednak jak mówił koordynator projektu, Erwin Garbarczyk, licealiści z Zana wykazywali się dużą wiedzą i zaangażowaniem w prace.

- Byliście jedną z lepszych grup, z pośród 27 placówek, które uczestniczyły w tym półroczu w projekcie, z którą mogliśmy pracować. Byliście aktywni i chciało się jechać do was na zajęcia. Niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć, że robiliście duży postęp, pracowaliście sami w domu i chcieliście nauczyć się jak najwięcej, a wasze własne projekty są tego dowodem.

Dzięki uczestnictwu w projekcie nie tylko uczniowie poszerzyli swoja wiedzę, ale także wzbogaciła się na tym szkoła, zakupując drukarkę 3D. Co więcej na tym nie zakończy się współpraca z fundacją Fucco, ponieważ już czynione są pewne przygotowania do tego, aby w nowym roku szkolnym dalej pogłębiać swoją wiedzę.

- To szkolenie, które dzisiaj podsumowujemy, to dopiero początek drogi, którą chcemy przejść razem z wami. Chcemy aby szkoły, które uczestniczą w projekcie otrzymywały cały czas dostęp do nowych technologii. Zaczęliśmy od druku 3D ponieważ macie teraz możliwość sami wytwarzać pewne elementy potrzebne w dalszym szkoleniu. Do tego potraficie projektować w 3D dzięki czemu możemy przejść do poznawania i tworzenia rozszerzonej rzeczywistości – dodał Erwin Garbarczyk.

Koordynatorem projektu ze strony szkoły był nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka. Podziękował on za fakt, że fundacja zwróciła się z propozycją przeprowadzania takiego szkolenia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana i zapewnił, że ze strony szkoły jest chęć kontunuowania współpracy.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~amelka
18.05.2017 18:30

Świetnie! Gratulacje dla uczniow i szkoly

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl