ZAN po raz czwarty w Fundacji Geremka

Piątek, 31 marca 2017 o 15:08, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 22:17, autor: 0 1778
ZAN po raz czwarty w Fundacji Geremka

W dniach 25-26 marca 2017 r. w Warszawie odbył się pierwszy zjazd w ramach programu Polska w XX wieku – ogólnopolskich warsztatów historycznych im. Prof. Bronisława Geremka. W tegorocznej edycji przyjęto 20 uczniów i 15 nauczycieli. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana jest reprezentowane przez dwoje uczniów - Weronikę Wąsiak i Krzysztofa Binkowskiego - oraz polonistkę - Małgorzatę Sobańską. Wschowskie liceum jest jedyną szkołą w kraju, która po raz czwarty zakwalifikowała się do tego prestiżowego przedsięwzięcia.

Uczniowie m. in. analizowali źródła historyczne i zastanawiali się, po co (tak naprawdę) uczą się historii. Mieli również  warsztaty w Teatrze Powszechnym.  Nauczyciele zajmowali się różnymi paradygmatami edukacji historycznej w Europie oraz analizą filmów historycznych. Warsztaty odbyły się w budynkach partnerskich instytucji – Warszawskim Centrum Innowacji  Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz w Domu Spotkań z Historią.

W sobotę wieczorem w Teatrze Powszechnym  wszyscy obejrzeli spektakl „Każdy dostanie to, w co wierzy” , na motywach „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Siedemdziesiąt lat po wizycie w Moskwie, Woland i jego świta przenoszą się do Warszawy. Chcą dowiedzieć się, kim jest ten osławiony wolny człowiek, produkt młodej, bo niespełna trzydziestoletniej, demokracji. 

(M.S.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl