TworzymyGłos Regionu

Zajęcia dla małych ogrodników

Wtorek, 27 lutego 2018 o 12:41, aktualizacja Czwartek, 01 marca 2018 o 13:30, autor: 4 2199
Zajęcia dla małych ogrodników

Dzisiaj w Bricomarche przygotowano specjalnie zajęcia dla przedszkolaków. Akademię Małego Ogrodnika poprowadziły pracownice firmy W.Legutko, które pokazały dzieciom ciekawe odmiany znanych warzyw, a następnie wszystkie maluchy przystąpiły do samodzielnego sadzenia.

Za oknem wyjątkowo siarczysty mróz, jednak pasjonaci ogrodnictwa już skrzętnie planują co nowego wydarzy się w ich małych lub dużych królestwach. Od dzisiaj mają oni poważną konkurencję, bo grono ogrodników we Wschowie poszerzyło się o kilkadziesiąt pełnych energii i ciekawych pomysłów małych ogrodników. Wszystko za sprawą Akademii Małego Ogrodnika przygotowanej przez Bricomarche Wschowa wraz z firmą W.Legutko, zajmującą się produkcja nasion. Pracownice firmy opowiedziały dzieciom o różnych odmianach popularnych warzyw, takich jak rzodkiewka, groszek czy kukurydza. Następnie pomimo warunków atmosferycznych młodzi ogrodnicy własnoręcznie zasiali swoje pierwsze rośliny, które w kolorowych doniczkach zabrały do domu. Specjalną niespodzianką było spotkanie z Ogórkiem i Marchewką, wspólne zdjęcia i słodkości. Dzieci na pewno zapamiętają praktyczną lekcje ogrodnictwa na długo i już wiosną wraz z rodzicami czy dziadkami wyruszą do swoich małych królestw.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mama
27.02.2018 14:47

Świetny pomysł! Mam tylko nadzieję, że nie będą przesadzać moich kwiatów w domu po powrocie z przedszkola!

avatar
~??
27.02.2018 17:32

A gdzie były informacje moje dziecko i jego przedszkole też by przyszło

avatar
~Bm
27.02.2018 20:41

Proszę się nie martwić,tego typu Akademia będzie się odbywać cyklicznie właśnie po to aby wszystkie przedszkola czy szkoły mogły wziąć w niej udział :)

avatar
~??
27.02.2018 21:45

Super, trzymam za słowo

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl